Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 05-5-44/22756

Дата ухвалення рішення:
29.05.2009
Зареєстровано:
12.06.2009
Cуддя:
Чеберяк П.П.
Оприлюднено:
16.07.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд м. Києва
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  МІСТА КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34

_

УХВАЛА

про повернення  заяви

про порушення справи про банкрутство29.05.2009№ 05-5- 44 / 22756


Суддя Чеберяк П.П., розглянувши

заяву  Товариства з обмеженою відповідальністю "НАК"

до  Товариство з обмеженою відповідальністю "НАК"

про  визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Голова ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю "НАК" звернувся до суду з заявою про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "НАК" за спрощеною процедурою, передбаченою ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно з ч. 1 ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 105 Цивільного кодексу України комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 110 Цивільного кодексу України юридична особа ліквідується  за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.

Відповідно до ч. 3 ст. 110 Цивільного кодексу України якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 111 Цивільного кодексу України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Згідно з ч. 5 ст. 60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб’єкта господарювання, ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб’єкта господарювання, який ліквідується і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.

Враховуючи вищевикладене, тільки після оцінки вартості наявного майна боржника в порядку ст. 60 Господарського кодексу України, публікації комісією з припинення юридичної особи повідомлення в порядку ст. 105 Цивільного кодексу України для виявлення кредиторів та складання проміжного ліквідаційного балансу можливе з'ясування питання про недостатність вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів та звернення до господарського суду, після закінчення строку, який передбачений ст. 105 Цивільного кодексу України, з заявою про порушення справи про банкрутство боржника в порядку ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", яка передбачає спрощену процедуру банкрутства.

Натомість до заяви про порушення справи про банкрутство не доданий проміжний ліквідаційний баланс, складений відповідно до вимог ч. 1 ст. 111 Цивільного кодексу України, який затверджується учасниками юридичної особи, не додані докази здійснення повідомлення комісією з припинення юридичної особи в порядку ч. 4 ст. 105 Цивільного кодексу України, які необхідні для з'ясування наявності чи відсутності підстав для порушення справи про банкрутство за правилами ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Крім того, звернення до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство та порушення провадження у справі за спрощеною процедурою, яку регулює ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", можливе лише після закінчення строку, який передбачений ч. 4 ст. 105 Цивільного кодексу України.

Керуючись ч. 1 ст. 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд -

УХВАЛИВ:

Заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи повернути заявнику (боржнику) без розгляду.Суддя Чеберяк П.П.