Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 2-26/8493-2006

Дата ухвалення рішення:
10.07.2006
Зареєстровано:
19.07.2006
Cуддя:
Антонова І.В.
Оприлюднено:
03.09.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Севастопольський апеляційний господарський суд
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське


СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД


Постанова

Іменем України


13 липня 2006 року


Справа № 2-26/8493-2006

Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Антонової І.В.,

суддів Заплави Л.М.,

Маслової З.Д.,

за участю представників сторін:

заявника, не з'явився, приватне підприємство "Віпро";

боржника, не з'явився, товариство з обмеженою відповідальністю "Фірма "Дагуа";

арбітражний керуючий, Ващишен Сергій Володимирович, паспорт ЕС 185371 від 06.12.96,

зацікавленої особи, Фунтіков Дмитро Геннадійович, довіреність № 3748/9/10.0 від 11.07.05, Державної податкової інспекції у місті Ялта в Автономній Республіці Крим;

розглянувши апеляційну скаргу державної податкової інспекції у місті Ялта Автономної Республіки Крим на постанову господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя Проніна О.Л.) від 12.05.2006 у справі № 2-26/8493-2006

за заявою приватного підприємства "Віпро" (вул. Літня, 11,Ювілейне, Дніпропетровська обл.,52005)

до боржника товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Дагуа" (вул. Блюхера, 40-2702, місто Ялта,98604)

зацікавлена особа: державна податкова інспекція у місті Ялта Автономної Республіки Крим (вул. Васильєва, 16, місто Сімферополь, 98600)

Арбітражний керуючий Ващишен С.В. (вул. Сєченова, б. 10, корп. 2, кв. 47, місто Ялта,98600)

про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Автономної Республіки Крим від 12.05.2006 у справі № 2-26/8493-2006 (суддя Проніна О.Л.) за заявою приватного підприємства "Віпро" до товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма Дагуа" про порушення справи про банкрутство, боржник - товариство з обмеженою відповідальністю „Фірма Дагуа” визнано банкрутом. Відносно боржника застосовано судову процедуру банкрутства - ліквідацію. Відкрито ліквідаційну процедуру у відповідності зі статтею 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” строком на 6 місяців. Встановлено строк ліквідаційної процедури з дати прийняття даної постанови. Припинено нарахування неустойки (штрафу, пені), відсотків й інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута. Ліквідатором боржника - товариства з обмеженою відповідальністю „Фірма Дагуа" призначено арбітражного керуючого Ващишена С.В. Ліквідатора зобов’язано здійснити ліквідацію боржника у відповідності зі статтями 22-33 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, після проведення розрахунків із кредиторами, скласти та представити суду на затвердження Звіт про виконану роботу та ліквідаційний баланс. Призначено розгляд питання про затвердження Звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу боржника.

Вважаючи, що визнання товариства з обмеженою відповідальністю „Фірма Дагуа" банкрутом призвело до порушення інтересів держави, державна податкова інспекція у місті Ялта Автономної Республіки Крим як орган, що здійсненює контроль за додержанням податкового законодавства, звернулось до Севастопольського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить постанову місцевого господарського суду скасувати та направити справу в господарський суд Автономної Республіки Крим на новий розгляд.

Доводи скарги обґрунтовані порушенням місцевим господарським судом норм матеріального права, а також прийняттям постанови при неповному з'ясуванні обставин, що мають значення для справи.

Так, за твердженнями державної податкової інспекції у місті Ялта Автономної Республіки Крим, товариство з обмеженою відповідальністю „Фірма Дагуа” має податковий борг перед бюджетом в розмірі 983444, 00 грн., надходження якого до бюджету стане неможливим у зв’язку із ліквідацією боржника.

На думку державної податкової інспекції у місті Ялта Автономної Республіки Крим, при винесенні ухвали місцевим господарським судом не було досліджене питання про наявність активів підприємства –боржника: рухомого або нерухомого майна, залишків грошових коштів в банківських закладах, які підтверджують неплатоспроможність боржника, що є порушенням вимог статті 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Ухвалою Севастопольського апеляційного господарського суду від 16.06.2006 було відкрито апеляційне провадження по апеляційній скарзі державної податкової інспекції у місті Ялта Автономної Республіки Крим.

В судове засідання 13.07.2006 представникі приватного підприємства "Віпро" та товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Дагуа" не з’явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Суд вважає докази, що є в матеріалах справи, достатніми для розгляду апеляційної скарги у відсутності нез’явившихся представників заявника та боржника.

Повторно розглянувши справу в порядку статті 101 Господарського процесуального кодексу України, судова колегія встановила наступне.

Кредитор, приватне підприємство "Віпро", звернулось до господарського суду Автономної Республіки Крим із заявою про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника - товариства з обмеженою відповідальністю „Фірма Дагуа”.

Заява обґрунтована наявністю у товариства з обмеженою відповідальністю „Фірма Дагуа” боргу перед заявником у сумі 91000,00грн. і його відсутністю за юридичною адресою.

Ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 18.04.2006 заява приватного підприємства "Віпро" прийнята до розгляду, призначене підготовче засідання.

Ухвалою від 12.05.2006 господарський суд Автономної Республіки Крим, керуючись статтями 22, 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” визнав товариство з обмеженою відповідальністю „Фірма Дагуа” банкрутом та застосував відносно боржника судову процедуру банкрутства –ліквідацію.

Заслухавши представника Державної податкової інспекції у місті Ялта в Автономній Республіці Крим та арбітражного керуючого, ознайомившись з матеріалами справи, обговоривши доводи апеляційної скарги суд вважає, що апеляційна скарга державної податкової інспекції у місті Ялта Автономної Республіки Крим на ухвалу господарського суду Автономної Республіки Крим від 12.05.2006 підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Закон, що встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності суб'єкта підприємницької діяльності - боржника або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури, повного або часткового задоволення вимог кредиторів є Закон України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Відповідно до частини 1 статті 52 Закону у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

Як вбачається із довідки головного управління статистики в Автономній Республіці Крим товариство з обмеженою відповідальністю „Фірма Дагуа” є юридичною особою, місцезнаходження якої є Автономна Республіка Крим, місто Ялта, вул. Блюхера, 40, к 2702.

28.02.2006 та 10.05.2006 представниками приватного підприємства "Віпро" був складений акт про відсутність товариства з обмеженою відповідальністю „Фірма Дагуа” за юридичною адресою.

Відповідно до довідки філії відкритого акціонерного товариства „Державний експортно-імпортний банк України” в місті Ялта від 11.05.2006 поточний рахунок № 2600301735026 товариства з обмеженою відповідальністю „Фірма Дагуа” було закрито 03.08.2005 на підставі заяви клієнта. Руху грошових коштів за рахунком не відбувалось з моменту відкриття рахунку.

Відомості державного реєстратора про відсутність товариства з обмеженою відповідальністю „Фірма Дагуа” за юридичною адресою матеріали справи не містять.

Згідно з довідкою державної податкової інспекції у місті Ялта Автономної Республіки Крим товариство з обмеженою відповідальністю „Фірма Дагуа” взяте на облік як платник податків 15.11.1994.

Державною податковою інспекцією у місті Ялта Автономної Республіки Крим надані суду апеляційною інстанції докази наявності у товариства з обмеженою відповідальністю „Фірма Дагуа” податкового боргу перед державним бюджетом в розмірі 98444,00 грн.

Згідно з пунктом 5 частиною 1 статті 7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” заява про порушення справи про банкрутство повинна містити виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника з доданим до нього переліком підтверджуючих це документів.

Матеріали справи не містять відомостей про наявність або відсутність майна, на яке може бути звернуте стягнення, якими могли б бути довідки БТІ і ДРОНМ, довідки МРЕО.

При розгляді заяви приватного підприємства "Віпро" місцевим господарським судом не досліджувалося питання про наявність активів підприємства –боржника: рухомого або нерухомого майна, залишків грошових коштів в банківських установах, які підтверджують неплатоспроможність боржника.

При цьому, згідно з частинами 3,5 статті 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у разі виявлення майна відсутнього боржника ліквідатора має бути замінено за клопотанням кредитора арбітражним керуючим, про що господарський суд виносить ухвалу.

Перелік викладеного свідчить про винесення оскаржуваної ухвали при неповному з’ясуванні обставин, що мають значення для справи, а також з порушенням норм матеріального права, що є підставою для її скасування.

Керуючись статтями 101, 103, пунктом 2 статті 104, статтею 105 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу державної податкової інспекції у місті Ялта Автономної Республіки Крим задовольнити.

Постанову господарського суду Автономної Республіки Крим від 12.05.2006 у справі № 2-26/8493-2006 скасувати.

Справу направити на розгляд до господарського суду Автономної Республіки Крим.

Головуючий суддя І.В. Антонова

Судді Л.М. Заплава

З.Д. Маслова


Судовий реєстр по справі 2-26/8493-2006

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
37140 Постанова 10.07.2006 Антонова І.В. Севастопольський апеляційний господарський суд Господарське
9722 Ухвала 16.06.2006 Коваль В.М. Севастопольський апеляційний господарський суд Господарське