Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа

Дата ухвалення рішення:
12.07.2006
Зареєстровано:
19.07.2006
Cуддя:
Моргуленко Т.Є.
Оприлюднено:
27.08.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Миколаївської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=======================================================================


УХВАЛА

12.07.06


Суддя Моргуленко Т.Є. розглянувши матеріали заяви


Кредитор: Відкрите акціонерне товариство “Комерційний банк “Причорномор’є”,

м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 33,

пошт. адреса: м. Миколаїв, вул. Фрунзе, 50;

Боржник: Фермерське господарство “Нестрижений”,

Миколаївська область, Жовтневий район, с. Шевченкове;

про: банкрутство.


встановив:

При поданні заяви про порушення справи про банкрутство боржника, заявником не дотримано вимог п. 3 ст. 63 ГПК України, а саме: не надано доказів, що підтверджують викладені у заяві обставини, що є підставою для повернення заяви без розгляду у відповідності до п. 5 абз. 1 ст. 9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Відповідно до приписів п. 1 ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, на яку посилається кредитор, заява про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором у разі якщо боржник або керівні органи боржника відсутні за його місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником звітності протягом року до органів державної податкової служби, а також за наявності інших ознак які свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

Матеріали справи свідчать, що річний строк, встановлений у п. 1 ст. 52 Закону на момент звернення кредитора до суду ще не сплинув. Довідки державної податкової інспекції про те, що боржник не подає звітність протягом року (з зазначенням конкретної дати), кредитором до заяви не додано. Кредитором не надано доказів того, що боржник або його керівник відсутній за місцезнаходженням, оскільки лист, надісланий боржником кредитору, датований 5 липня 2006 р.

Доказів відсутності підприємницької діяльності боржника кредитором не надано, оскільки відсутні будь-які дані про звітність (чи її відсутність) до державних органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння обов’язкових платежів.

Не надано доказів відсутності у боржника рухомого та нерухомого майна, тощо. Натомість, боржник самостійно зазначає у вищевказаному листі від 05.07.06 р. про наявність майна, що також підтверджується договорами застави –договором застави сільгосптехніки №191-02/06з від 24.04.06 р. та договором застави транспортних засобів №191-02/06з від 24.04.06 р.

Кредитор посилається у заяві на проведення перевірки для підтвердження факту відсутності підприємницької діяльності комісією у складі трьох працівників кредитора. Проведеною перевіркою було встановлено неможливість в подальшому відновити підприємницьку діяльність ФГ «Нестрижений»через тяжку хворобу керівника боржника. Доказів проведення вказаної перевірки кредитором не надано.

Також звертаємо Вашу увагу, що у відповідності до вимог ст. 32 ГПК України «доказами у справі є будь-які фактичні дані…на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими і речовими доказами…». За правилами ст. 36 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.

Відповідно до Інструкції по діловиробництву, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.1997р. №1153, копії документів оформлюються наступним чином: на копії ставиться відмітка „з оригіналом згідно” в правому верхньому кутку лицевої сторони першого аркуша документа. Вказану відмітку засвідчує посадова особа підприємства: ставить назву посади та свій підпис, свої ініціали та прізвище, дату засвідчення. Засвідчена надпис ставиться під реквізитом „підпис” та засвідчується печаткою підприємства. Відтиск печатки ставиться таким чином, щоб захватити частку слова, яке вказує посаду особи, яка підписалась та його підпис.

Керуючись п. 5 абз. 1 ст. 9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п. 3 статті 63 ГПК України, суд –


УХВАЛИВ:


1. Повернути заяву і додані до неї документи без розгляду.

Суддя

Т.Є.Моргуленко