Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа

Дата ухвалення рішення:
11.07.2006
Зареєстровано:
19.07.2006
Cуддя:
Моргуленко Т.Є.
Оприлюднено:
27.08.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Миколаївської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=======================================================================


УХВАЛА

11.07.06


Суддя Моргуленко Т.Є. розглянувши матеріали


Кредитор: Державна виконавча служба у Братському районі,

Миколаївська область, смт. Братське, пров. Лікарняний, 1;

Боржник: Відкрите акціонерне товариство «Братський райагрохім»,

Миколаївська область, смт. Братське, вул. Промислова, 7;

про: банкрутство.


встановив:

При поданні заяви про порушення справи про банкрутство боржника, заявником не дотримано вимог п. 3 ст. 63 ГПК України, а саме: не надано доказів, що підтверджують викладені у заяві обставини, що є підставою для повернення заяви без розгляду у відповідності до п. 5 абз. 1 ст. 9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Відповідно до ст. 43 Закону України “Про виконавче провадження” “З грошової суми (в тому числі одержаної від реалізації майна боржника), яка стягнута державним виконавцем з боржника, в першу чергу повертається авансовий внесок сторін та інших осіб на проведення виконавчих дій, в другу чергу компенсуються витрати Державної виконавчої служби на здійснення виконавчих дій, не покриті авансовим внеском сторін та інших осіб, у третю чергу задовольняються вимоги стягувача та стягується виконавчий збір. Виконавчий збір стягується пропорційно фактично задоволеним вимогам стягувача. Розподіл грошових сум у черговості, вказаній у частині першій цієї статті, здійснюється в міру їх стягнення.

Сума, що залишилася після повного виконання рішення, використовується на сплату штрафів, накладених на боржника під час виконавчого провадження.”

Заявником при поданні заяви самостійно вказано, що після відкриття виконавчого провадження ним не було стягнуто з боржника яку-небудь грошову суму. Таким чином, оскільки ДВС у Братському районі не повернутий авансовий внесок сторін та інших осіб на проведення виконавчих дій, що повинні погашатися в першу чергу, то у ДВС відсутні підстави для стягнення з боржника компенсації витрат на здійснення виконавчих дій та виконавчого збору у розмірі 10 відсотків, що нараховано йому на всю суму стягнення.

Таким чином, ДВС у Братському районі не може вважатися кредитором у відповідності до ст. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, оскільки вищевказана стаття прямо вказує “Кредитор –юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника…”.

Також слід зазначити, що за правилами ст.36 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.

Відповідно до Інструкції по діловиробництву, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.1997р. №1153, копії документів оформлюються наступним чином: на копії ставиться відмітка „з оригіналом згідно” в правому верхньому кутку лицевої сторони першого аркуша документа. Вказану відмітку засвідчує посадова особа підприємства: ставить назву посади та свій підпис, свої ініціали та прізвище, дату засвідчення. Засвідчена надпис ставиться під реквізитом „підпис” та засвідчується печаткою підприємства. Відтиск печатки ставиться таким чином, щоб захватити частку слова, яке вказує посаду особи, яка підписалась та його підпис.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущенного порушення.

Керуючись п. 5 абз. 1 ст. 9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п. 3 статті 63 ГПК України, суд –


УХВАЛИВ:


1. Повернути заяву і додані до неї документи без розгляду.


Суддя

Т.Є.Моргуленко