Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 02-07/197

Дата ухвалення рішення:
14.07.2006
Зареєстровано:
19.07.2006
Cуддя:
Жак В.В.
Оприлюднено:
23.08.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Кіровоградської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д
Кіровоградської області

У Х В А Л А


14.07.06 р. № 02-07/197


Суддя господарського суду Кіровоградської області Жак В. В., розглянувши заяву

кредитора - Маловисківської міжрайонної податкової інспекції, м. Мала Виска Кіровоградської області,

до боржника – відкритого акціонерного товариства “Маловисківський цукровий завод” ( далі – ВАТ “Маловисківський цукровий завод”), м. Мала Виска Кіровоградської області,

про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника ,-


ВСТАНОВИВ:


Відповідно до частини 1 статті 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі-Закон) заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана у разі, якщо керівні органи боржника-юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

У заяві Маловисківської МДПІ про порушення справи про банкрутство за ознаками ст. 52 Закону щодо ВАТ “Маловисківський цукровий завод” не вказані докази та обставини, що підтверджують наявність у ВАТ “Маловисківський цукровий завод” ознак відсутнього боржника, достатніх для порушення справи про банкрутство.

У заяві зазначено, що керівні органи боржника відсутні за їх місцезнаходженням, що підтверджується актом, складеним за участю працівників податкових органів, державного реєстратора та представника Маловисківської міської ради; боржник не подає податкову звітність до МДПІ з січня 2006 року.

Вказана у заяві про порушення справи інформація про неподання податкової звітності та акт про відсутність керівних органів боржника за його місцезнаходженням не є достатніми доказами відсутності юридичної особи за її місцезнаходженням та припинення підприємницької діяльності з наступних підстав.

Відповідно до ч.4 ст. 17 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” (далі – Закон про державну реєстрацію) від 15.05.2003 р., який набрав чинності з 01.07.2004 р., відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження про юридичну особу мають міститися в Єдиному державному реєстрі. Запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу вноситься державним реєстратором до Єдиного державного реєстру в порядку, визначеному ч.6 ст. 19 вказаного Закону.

Відповідно до ч.3 ст. 18 Закону про державну реєстрацію якщо відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою

Отже, відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням має бути підтверджено витягом або довідкою з Єдиного державного реєстру.

Докази неподання боржником податкової звітності з січня 2006 року судом до уваги не приймаються, оскільки підставою для порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника відповідно до ч.1 ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” є неподання до органів державної податкової служби податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності за період не менш, як протягом року.

Тому на підставі ч.1 ст. 52 Закону, ст.4-1, п.3 ч.1 ст.63 ГПК України заява кредитора і додані до неї документи підлягають поверненню без розгляду.

Враховуючи викладене, керуючись ч.1 ст.9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.ст.4-1, 63, 86 Господарського процесуального кодексу України, суддя ,-


УХВАЛИВ:


Заяву кредитора Маловисківської МДПІ № 1256/10/10-00 про порушення справи про банкрутство щодо ВАТ “Маловисківський цукровий завод” та додані до неї документи повернути без розгляду.


Суддя В.В. Жак


Судовий реєстр по справі 02-07/197

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
4800963 Ухвала 25.06.2009 Наливайко Є.М. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
697946 Ухвала 06.06.2007 Таран С.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
36048 Ухвала 14.07.2006 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське