Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 02-07/202

Дата ухвалення рішення:
17.07.2006
Зареєстровано:
19.07.2006
Cуддя:
Жак В.В.
Оприлюднено:
23.08.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Кіровоградської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д
Кіровоградської області

У Х В А Л А


17.07.06 р. № 02-07/202


Суддя господарського суду Кіровоградської області Жак В. В., розглянувши заяву

кредитора - Добровеличківської міжрайонної податкової інспекції, смт. Добровеличківка Кіровоградської області,

до боржника – приватного підприємства “Уран” ( далі – ПП “Уран”), смт. Добровеличківка Кіровоградської області,

про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника ,-


ВСТАНОВИВ:

Відповідно до частини 1 статті 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі-Закон) заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана у разі, якщо керівні органи боржника-юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

У заяві Добровеличківської МДПІ про порушення справи про банкрутство за ознаками ст. 52 Закону щодо ПП “Уран” не вказані докази та обставини, що підтверджують наявність у ПП “Уран” ознак відсутнього боржника, достатніх для порушення справи про банкрутство.

У заяві зазначено, що боржник за юридичною адресою не знаходиться, повідомлення про зміну юридичної адреси до ДПІ не подавав. Відсутність боржника за його місцем знаходження підтверджується актом № 4 від 18.05.2006 р., складеним працівниками МДПІ. Інші можливі ознаки відсутнього боржника (неподання податкової звітності протягом року, відсутність руху коштів на банківських рахунках протягом року) у заяві ініціюючого кредитора не вказані.

У заяві відсутні посилання на документальні докази наявності у боржника податкового боргу.

Акт про відсутність боржника за його місцезнаходженням та довідки реєструючих органів про відсутність реєстрації за боржником майна не є достатніми доказами відсутності юридичної особи за її місцезнаходженням та припинення підприємницької діяльності з наступних підстав.

Відповідно до ч.4 ст. 17 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” (далі – Закон про державну реєстрацію) від 15.05.2003 р., який набрав чинності з 01.07.2004 р., відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження про юридичну особу мають міститися в Єдиному державному реєстрі. Запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу вноситься державним реєстратором до Єдиного державного реєстру в порядку, визначеному ч.6 ст. 19 вказаного Закону.

Відповідно до ч.3 ст. 18 Закону про державну реєстрацію якщо відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою

Отже, відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням має бути підтверджено витягом або довідкою з Єдиного державного реєстру.

Тому на підставі ч.1 ст. 52 Закону, ст.4-1, п.3 ч.1 ст.63 ГПК України заява кредитора і додані до неї документи підлягають поверненню без розгляду.

Враховуючи викладене, керуючись ч.1 ст.9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.ст.4-1, 63,86 Господарського процесуального кодексу України, суддя ,-


УХВАЛИВ:


Заяву кредитора Добровеличківської МДПІ № 2461 від 07.07.2006 року про порушення справи про банкрутство щодо приватного підприємства “Уран” та додані до неї документи повернути без розгляду.


Суддя В.В. Жак


Судовий реєстр по справі 02-07/202

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
4800958 Ухвала 25.06.2009 Наливайко Є.М. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
723709 Ухвала 11.06.2007 Таран С.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
36045 Ухвала 17.07.2006 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське