Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 2/120-06-4193

Дата ухвалення рішення:
29.06.2006
Зареєстровано:
17.07.2006
Cуддя:
Бахарев Б.О.
Оприлюднено:
28.08.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Одеської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

________

УХВАЛА


"29" червня 2006 р. Справа № 2/120-06-4193

За заявою: Приватного підприємства “Сорекс”, м. Одеса

Про визнання Приватного підприємства “Сорекс” банкрутом


Суддя Бахарєв Б.О.


ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН:

Ліквідатор: Лютов В.С. (довіреність)

С.с.: про визнання банкрутом


ПП “Сорекс” звернулось в господарський суд Одеської області з заявою про порушення провадження у справі про визнання ПП “Сорекс” банкрутом в порядку ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 05.05.2006 р. порушено провадження у справі про банкрутство ПП “Сорекс”.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив.

ПП “Сорекс” зареєстровано 31.07.2003 р. Виконавчим комітетом Одеської міської ради за №15561200000005652.

Боржник має кредиторську заборгованість перед ПП “Альтернатива плюс” в сумі 15000,00 грн., яку неспроможний погасити у встановлений термін, що підтверджується матеріалами справи, а саме договором б/н від 12.01.2005 р, актом прийому-передачі від 12.01.2006 р., актом звірки взаєморозрахунків від 15.03.2006 р.

Відповідно до ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” якщо вартості майна боржника –юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Згідно п. 6 ст. 51 “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” власник майна боржника (уповноважена ним особа), керівник боржника, голова ліквідаційної комісії (ліквідатор), які допустили порушення вимог частини першої цієї статті несуть солідарну відповідальність по незадоволених вимогах за грошовими зобов’язаннями та зобов’язаннями щодо податків і зборів (обов’язкових платежів) боржника.

15.03.2006 р. засновником прийнято рішення про ліквідацію підприємства, створення ліквідаційної комісії, призначення голови ліквідаційної комісії, а також звернення в господарський суд Одеської області із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство в порядку ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у зв’язку з неможливістю погашення кредиторської заборгованості.

Постановою суду від 11.05.2006 р. боржника визнано банкрутом, відкрито відносно нього ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором банкрута Лютова В.С., який зобов’язаний провести ліквідаційні заходи, передбачені Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, опублікувати відомості про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п’ятиденний строк, надати суду ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора на затвердження.

З метою виявлення кредиторів ліквідатором було подано до офіційних друкованих органів оголошення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, яке опубліковано в газеті “Урядовий кур’єр” № 89 від 18.05.2006 р.

З заявою про визнання кредитором в господарський суд Одеської області звернулась ПП „Альтернатива плюс” з грошовими вимогами до боржника на суму 15000,00 грн., які визнані ліквідатором у повному обсязі. Інших заяв про визнання кредитором не надходило.

На виконання постанови суду від 11.05.2006 р. за результатами роботи ліквідатором надано суду ліквідаційний баланс, в якому активи не відображені, та звіт ліквідатора з підтверджуючими документами, які свідчать про відсутність у банкрута майна, транспортних засобів, грошових коштів та інших активів, у зв’язку з чим неможливе погашення грошових вимог кредитора в порядку ст. 31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

За довідкою ліквідатора банкрута ознак фіктивного банкрутства або доведення до банкрутства не виявлено.

Приймаючи до уваги ознаки, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, а також враховуючи, відсутність у банкрута майна та грошових коштів для погашення кредиторської заборгованості і платоспроможність відновити неможливо, суд вважає за необхідне затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута і ліквідувати ПП “Сорекс”, припинити юридичну особу та виключити з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб відповідно до ст. 39 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців”.


Керуючись п. 6 ст. 40 ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд, -


У Х В А Л И В:


1.Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Приватного підприємства “Сорекс” код 32622665 (65000, м. Одеса, вул. Михайлівська, 25).

2.Ліквідувати та припинити юридичну особу Приватне підприємство “Сорекс”, виключити його з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

3.Зобов’язати ліквідатора провести заходи щодо ліквідації підприємства, забезпечити збереженість архівних документів банкрута і, за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства або уповноваженою ним архівною установою, визначити місце подальшого їх зберігання у відповідності з ч.2 ст.34 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, про що повідомити суд.

4.Грошові вимоги, які не задоволені за недостатністю майна, вважати погашеними.

5.Повноваження ліквідатора припинити.

6.Провадження у справі припинити.

7.Попередити учасників процесу, що власник майна боржника (уповноважена ним особа), керівник боржника, голова ліквідаційної комісії (ліквідатор), які допустили порушення вимог частини першої ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” несуть солідарну відповідальність по незадоволених вимогах за грошовими зобов’язаннями та зобов’язаннями щодо податків і зборів (обов’язкових платежів) боржника.

8.Копію ухвали надіслати: кредитору, ліквідатору, банку, який обслуговує фінансову діяльність банкрута, державному органу з питань банкрутства, державному реєстратору.

Суддя Бахарев Б.О.