Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 2/4/64-Б

Дата ухвалення рішення:
24.10.2006
Зареєстровано:
18.12.2006
Cуддя:
Вечірко І.О.
Оприлюднено:
03.09.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Житомирський апеляційний господарський суд
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

_________

__

10002, м.Житомир, майдан Путятинський, 3/65 тел.(8-0412) 48-16-02


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"24" жовтня 2006 р. Справа № 2/4/64-Б

Житомирський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Вечірка І.О.

суддів: Зарудяної Л.О.

Ляхевич А.А.


при секретарі Воробйовій Т.А. ,

за участю представників сторін:

від кредитора: ДПІ у Деражнянському районі: Щербань В.І. - довіреність №1409 від 19.07.2006 р.,

від боржника: Іванченко О.В. - ліквідатор,

Мастер П.В. - довіреність від 20.06.2006 р.,

розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Деражнянському районі, м. Деражня Хмельницької області

на ухвалу господарського суду Хмельницької області

від "20" червня 2006 р. у справі № 2/4/64-Б (суддя Дячук Т.В.)

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Містраль", м.Хмельницький

до Відкритого акціонерного товариства "Держанянський цукровий завод", м.Деражня Хмельницької області

про визнання банкрутом,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Хмельницької області від 20 червня 2006року у справі №2/4/64-Б клопотання голови комітету кредиторів про продовження строку ліквідаційної процедури задоволено частково, продовжено строк ліквідаційної процедури ВАТ "Деражнянський цукровий завод" та повноваження ліквідатора - арбітражного керуючого Іванченко Ольги Василівни до 25 грудня 2006 року, зобов'язано ліквідатора - ВАТ "Деражнянський цукровий завод" провести ліквідаційну процедуру банкрута і подати на розгляд суду звіт і ліквідаційний баланс.

Не погоджуючись із винесеною ухвалою, кредитор - Державна податкова інспекція у Деражнянському районі подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати зазначену ухвалу, як таку, що не відповідає вимогам закону, а справу направити на розгляд до господарського суду першої інстанції. При цьому, скаржник посилається, зокрема, на наступне:

- не зважаючи на те, що відповідно до п.2 ст.22 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців і господарський суд може продовжити цей строк лише на шість місяців, строк ліквідаційної процедури банкрута неодноразово продовжувався ухвалами суду від 16.01.2004р., 26.10.2004р. і від 07.07.2005р. до 25.06.2006р. В період з 15.01.2003р. по 25.06.2006р., що становить три роки і п'ять місяців, ліквідатором не проведено ліквідаційну процедуру банкрута;

- із продовженням строку ліквідаційної процедури заборгованість по платежах до бюджетів не зменшується, а лише зростає. На даний час виникла нова заборгованість по податках і зборах на суму 467027,75 грн., яка також не погашається;

- ліквідатором неналежно проводиться робота спрямована на задоволення визнаних судом вимог кредиторів і навмисно затягується процес ліквідаційної процедури банкрута, а це призводить лише до збільшення податкового боргу.

Представник кредитора у засіданні апеляційного господарського суду підтримав вимоги апеляційної скарги, просить апеляційну скаргу задовільнити, а ухвалу господарського суду Хмельницької області від 20.06.2006р. скасувати, справу направити на розгляд до господарського суду першої інстанції.

Арбітражний керуючий - ліквідатор в засіданні суду заперечила проти доводів апеляційної скарги, просила ухвалу господарського суду першої інстанції залишити без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.

Вислухавши представників сторін, дослідивши доводи апеляційної скарги та матеріали справи, судова колегія вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Провадження у справі про визнання банкрутом Відкритого акціонерного товариства “Деражнянський цукровий завод” м.Деражня порушено ухвалою господарського суду від 15.10.2001р. за заявою ТОВ "Містраль", м.Хмельницький.

Оголошення про порушення провадження у справі №2/4/64-Б опубліковано в офіційному друкованому органі Верховної ради України - газеті “Голос України” №222 за 24.11.2001р.

Ухвалою суду від 14.02.2002р. затверджено реєстр вимог кредиторів з грошовими вимогами до боржника.

Постановою господарського суду від 15.01.2003р. ВАТ “Деражнянський цукровий завод” визнано банкрутом, відкрито його ліквідаційну процедуру і призначено ліквідатором арбітражного керуючого Прокопенка В.В.

Ухвалою від 21.02.2003р. призначено ліквідатором ВАТ “Деражнянський цукровий завод” Іванченко О.В.

Ухвалою господарського суду від 07.07.2005р. строк ліквідаційної процедури банкрута продовжено до 25.06.2006р.

До господарського суду надійшло клопотання голови комітету кредиторів від 09.06.2006р. №73 про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора ВАТ „Деражнянський цукровий завод” на дванадцять місяців.

Ухвалою господарського суду від 20.06.2006р. клопотання голови комітету кредиторів задоволено частково, строк ліквідаційної процедури продовжено до 25.12.2006р.

Розглядаючи питання про обгрунтованість ухвали від 20.06.2006р., колегія суддів апеляційного господарського суду враховує наступне.

Відповідно до ч.2 статті 22 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим законом.

Із матеріалів справи вбачається, що ліквідаційна процедура ВАТ “Деражнянський цукровий завод” здійснюється протягом тривалого часу, а саме з 15.01.2003р.

Строк ліквідаційної процедури банкрута неодноразово продовжувався господарським судом.

Як вбачається з представлених до господарського суду звітів ліквідатора, ним вживаються заходи, по здійсненню ліквідаційної процедури банкрута, передбачені ст.ст. 25 - 31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”. Зокрема, за період ліквідаційної процедури, грошовими коштами, що надійшли від продажу майна банкрута, задоволено визнані судом вимоги кредиторів, першої, другої, третьої та частково четвертої черги.

Згідно з поясненнями ліквідатора Іванченко О.В., завершення ліквідаційної процедури є неможливим у зв'язку із тим, що майно, яке реалізується є специфічним та відсутні покупці на це майно. Крім цього, існують проблеми з передачею об'єктів соціальної сфери в комунальну власність міста Деражня.

Із змісту ст.32 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, випливає, що питання про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута може бути розглянуто лише після реалізації майнових активів банкрута та завершення розрахунків з кредиторами.

За таких обставин ліквідаційна процедура банкрута має здійснюватись до виконання ліквідатором обов'язків по реалізації майна банкрута та проведенню розрахунків з кредиторами.

З урахуванням наведеного, суд першої інстанції мав передбачені законом підстави для продовження строку ліквідаційної процедури ВАТ “Деражнянський цукровий завод”.

Разом з тим, при здійсненні ліквідаційної процедури судом має бути забезпечено додержання прав та законних інтересів учасників провадження у справі про банкрутство.

Згідно з ч.6. ст. 3.1 Закону, при реалізації своїх прав та обов'язків, арбітражний керуючий зобов'язаний діяти сумлінно та розумно, з урахуванням інтересів боржника та його кредиторів.

Таким чином, в період ліквідаційної процедури арбітражний керуючий - ліквідатор має своєчасно вживати всіх можливих заходів, необхідних для проведення ліквідаційної процедури.

В зв'язку з цим суду першої інстанції при продовженні строку ліквідаційної процедури, кожний раз необхідно з'ясовувати, які конкретно заходи вжито ліквідатором по виконанню покладених на нього обов'язків та скільки часу необхідно для завершення ліквідаційної процедури.

Зазначені обставини необхідно врахувати місцевому господарському суду, розглядаючи питання про можливість неодноразового продовження строку ліквідаційної процедури.

Враховуючи викладене, апеляційна скарга Державної податкової інспекції у Деражнянському районі, м. Деражня Хмельницької області не підлягає задоволенню, а ухвала Господарського суду Хмельницької області від 20.06.2006 р. має бути залишена без змін.

Керуючись ст.ст. 101,103,105,106 Господарського процесуального кодексу України, Житомирський апеляційний господарський суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Ухвалу господарського суду Хмельницької області від 20.06.2006 р. у справі №2/4/64-Б залишити без змін, а апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Деражнянському районі, м. Деражня Хмельницької області - без задоволення.

2. Справу № 2/4/64-Б повернути до господарського суду Хмельницької області.

Головуючий суддя Вечірко І.О.

судді:

Зарудяна Л.О.

Ляхевич А.А.Віддрук. 7 прим.

1 - до справи

2 - ініціюючому кредитору

3 - ТОВ "Хлібпром"

4 - ТОВ "Українська цукрова компанія"

5 - КП "Газовик"

6 - боржнику

7 - арбітражному керуючомуСудовий реєстр по справі 2/4/64-Б

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
281199 Постанова 24.10.2006 Вечірко І.О. Житомирський апеляційний господарський суд Господарське
18763 Ухвала 20.06.2006 Бризіцький В.І. Господарський суд Хмельницької області Господарське