Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 9/108-б

Дата ухвалення рішення:
20.06.2006
Зареєстровано:
13.07.2006
Cуддя:
Удовиченко О.С.
Оприлюднено:
20.08.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Вищий господарський суд України
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 червня 2006 р.

№ 9/108-б

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:


Удовиченка О.С. –головуючого


Яценко О.В. (доповідач у справі)


Панової І.Ю.

розглянувши касаційну скаргу

Чернігівської державної сільськогосподарської машинно-технологічної станції

на постанову


Київського апеляційного господарського суду від 18.04.2006р.

у справі


№9/108-б господарського суду Чернігівської області

за заявою


ВАТ “Банк”Демарк”

до


про

в судовому засіданні взяли участь представники сторін

від ВАТ “Банк”Демарк”

Чернігівської державної сільськогосподарської машинно-технологічної станції

визнання банкрутомЛисенко Н.Б. дов. б/н від 15.06.2005р.


ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Чернігівської області від 20.02.2006р. у справі №9/108-б (суддя –Івченко С.М.) відмовлено у задоволенні клопотання боржника про зупинення провадження по справі. Клопотання боржника про витребування додаткових доказів задоволено. Зобов’язано кредитора надати суду розрахунок суми заборгованості боржника перед банком, окремо виділивши суму невиконання судових рішень (з урахуванням списання банком коштів під час знаходження на виконанні у ДВС наказу про примусове виконання судового рішення), а також за наявності - докази продажу заставного майна (копії договорів, накладних, тощо) і одержання коштів від його реалізації (платіжні доручення, тощо); зобов'язано ДВС надати завірену копію матеріалів виконавчого провадження, а також (за наявності) договори продажу заставного майна, вилученого у боржника, докази проведення аукціону з продажу заставного майна, визначення його результатів; розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Федоренка А.Є. та відкладено розгляд справи.

Не погоджуючись з даною ухвалою Чернігівська державна сільськогосподарська машинно-технологічна станція подала апеляційну скаргу, в якій просила ухвалу господарського суду Чернігівської області від 20.02.2006р. у справі №9/108-б скасувати.

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 18.04.2006р. у справі №9/108-б (судді: Дзюбко П.О.; Пантелієнко В.О.; Алданової С.О.) апеляційну скаргу Чернігівської державної сільськогосподарської машинно-технологічної станції залишено без задоволення, ухвалу господарського суду Чернігівської області від 20.02.2006р. у справі №9/108-б залишено без змін.

Не погоджуючись з цією постановою Чернігівська державна сільськогосподарська машинно-технологічна станція, подала касаційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Київського апеляційного господарського суду від 18.04.2006р. по даній справі, як прийняту з порушенням норм права.

Судова колегія, заслухавши доповідь судді Яценко О.В., розглянувши наявні матеріали справи, обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом попередньої інстанції норм процесуального та матеріального права дійшла висновку, про відсутність правових підстав для задоволення касаційної скарги, виходячи з наступного.

Як зазначено судами попередніх інстанцій, Відкритим акціонерним товариством "Банк "Демарк" подано заяву про порушення провадження у справі про банкрутство Чернігівської державної сільськогосподарської машинно-технологічної станції у зв'язку з невиконанням судових рішень понад 3 місяці та наявність заборгованості перед банком у сумі 352 954,75 грн. Підставами звернення з даною заявою є невиконання рішення по справах господарського суду Чернігівської області №№ 12/371, 12/79 та 7/53 (9/34(10/240)), що підтверджується відповідними листами підрозділу примусового виконання рішень відділу ДВС Чернігівського обласного управління юстиції від 28.10.05 р. та постановою державного виконавця від 28.10.05 р. з зазначенням, що у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення.

Апеляційним судом досліджено, що у ході підготовчого судового засідання по справі про банкрутство боржником подано 5 письмових клопотань, які стосуються витребування від кредитора та Державної виконавчої служби додаткових доказів, а також про зупинення провадження у справі про банкрутство до розгляду Київським апеляційним господарським судом апеляційної скарги по пов'язаній справі господарського суду Чернігівської області № 12/371.

Зважаючи на те, що боржником не надано доказів розгляду Київським апеляційним господарським судом апеляційної скарги по справі № 12/371, а також копій процесуальних; документів по цій справі, які б дозволили визначити чи є пов'язаним розгляд скарг у зазначеній справі зі справою про банкрутство, суд першої та апеляційної інстанції вірно дійшов висновку про необхідність відхилення клопотання боржника про зупинення провадження у справі як безпідставного та необґрунтованого.

Суд попередньої інстанції обґрунтовано звернув увагу, що суд першої інстанції для повного та всебічного з'ясування всіх обставин справи стосовно виконання судового рішення по справі № 12/371 зобов'язав сторони надати копії процесуальних документів (ухвал та постанов місцевого господарського суду, судів апеляційної та касаційної інстанцій) і з цією ж метою задовольнив клопотання боржника про витребування додаткових доказів від кредитора та ДВС.

Відповідно до Порядку подання пропозицій господарському суду щодо кандидатур арбітражних керуючих, затвердженого наказом Міністерства економіки від 25.04.01 р. №87 із змінами Чернігівський обласний сектор з питань банкрутства подав до Комісії з підготовки пропозицій господарському суду щодо кандидатур арбітражних керуючих Звернення щодо кандидатури арбітражного керуючого, в якому пропонує погодити на призначення розпорядником майна Чернігівської сільського господарської машинно-технологічної станції арбітражного керуючого Федоренка А.Є.

Як встановлено судами, листом від 07.02.06 № 69-23/159 Міністерство економіки України запропонувало господарському суду Чернігівської області призначити розпорядником майна арбітражного керуючого Федоренка А.Є.

За пропозицією Міністерства економіки України судом у відповідності до чинного законодавства призначено розпорядником майна боржника Федоренка А.Є.

Апеляційний суд правомірно врахував, що доводи Чернігівської державної сільськогосподарської машинно-технологічної станції, не спростовують висновки господарського суду першої інстанції, а тому відсутні підстави для скасування ухвали господарського суду.

Таким чином, суди попередніх інстанцій у повному обсязі з'ясували матеріали справи та вірно застосували чинне законодавство.

За таких обставин, судова колегія суддів Вищого господарського суду України дійшла до висновку, що Київським апеляційним господарським судом вірно застосовані норми матеріального та процесуального права, у зв’язку з чим підстав для скасування постанови Київського апеляційного господарського суду від 18.04.2006р. не вбачається.

Зважаючи на вищевикладене та, керуючись статтями 1115, 1117, 1119-11111 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України


ПОСТАНОВИВ:

1.Касаційну скаргу Чернігівської державної сільськогосподарської машинно-технологічної станції на постанову Київського апеляційного господарського суду від 18.04.2006р. у справі №9/108-б залишити без задоволення.

2.Постанову Київського апеляційного господарського суду від 18.04.2006р. у справі №9/108-б залишити без змін.


Головуючий О.С. УдовиченкоСудді О.В. ЯценкоІ.Ю. Панова