Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа Б24/307-08

Дата ухвалення рішення:
13.01.2009
Зареєстровано:
27.01.2009
Cуддя:
Науменко І.М.
Оприлюднено:
27.01.2009
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське


ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


13.01.2009 Справа№ Б24/307-08


Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: судді Науменка І.М. –доповідача

суддів: Білецької Л.М., Голяшкіна О.В.

при секретарі судового засідання: Прокопець Т.В.

за участю представників сторін:

від заявника (боржника): Морозов Євген Олександрович, представник, довіреність №б/н від 05.05.08;

від кредитора ВАТ "Кредобанк": Владимирова Ольга Федорівна, представник, довіреність №1202 від 04.06.08;

від кредитора

ТОВ "Новомосковське": Федоров Андрій Миколайович представник, довіреність №б/н від 01.09.08;

від кредитора

ТОВ "Новомосковське": Карамишев Денис Володимирович, представник, довіреність №б/н від 01.09.08.

розглянувши матеріали апеляційних скарг відкритого акціонерного товариства “КРЕДОБАНК”, м.Львів, в особі Дніпропетровської філії відкритого акціонерного товариства "КРЕДОБАНК", та товариства з обмеженою відповідальністю "Новомосковське", Дніпропетровська область, на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 24.10.2008р. у справі №Б24/307-08

за заявою товариства з обмеженою відповідальністю “Форум ЛТД”, м.Дніпропетровськ

до боржника товариства з обмеженою відповідальністю “Форум ЛТД”, м.Дніпропетровськ

про визнання банкрутом.


ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 24.10.2008р. (суддя Л.М. Калиниченко) у справі №Б24/307-08 затверджено ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю “Форум ЛТД”, м.Дніпропетровськ, ліквідовано юридичну особу –товариство з обмеженою відповідальністю “Форум ЛТД”, м.Дніпропетровськ, відповідно до п.6. ст.31 закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, визначено такими, що погашені, вимоги ПП Маргун Л.Ю., м.Дніпропетровськ, на суму 162 000,00 грн., ДФ ВАТ “Кредобанк”, м.Дніпропетровськ, на суму 605 672,68 грн., припинено повноваження ліквідатора у справі №Б24/3007-08 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю “Форум ЛТД”, м.Дніпропетровськ, арбітражного керуючого Чернілевської І.В., а також припинено провадження у даній справі.

Не погодившись з ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 24.10.2008р., скаржники звернулися до Дніпропетровського апеляційного господарського суду з апеляційними скаргами, в яких просять вищезгадану ухвалу скасувати, справу №Б24/307-08 направити до господарського суду Дніпропетровської області на новий розгляд.

Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного господарського суду, дослідивши матеріали справи, вивчивши апеляційні скарги, заслухавши пояснення представників сторін, прийняла рішення щодо об’єднання апеляційних скарг відкритого акціонерного товариства “КРЕДОБАНК”, м.Львів, в особі Дніпропетровської філії відкритого акціонерного товариства "КРЕДОБАНК", та товариства з обмеженою відповідальністю "Новомосковське", Дніпропетровська область, на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 24.10.2008р. у справі №Б24/307-08, в одне провадження, та вважає, що вищезазначені апеляційні скарги підлягають задоволенню виходячи з наступного:

як видно із матеріалів справи, постановою господарського суду Дніпропетровської області від 25.09.2008р. у справі №Б24/307-08 товариство з обмеженою відповідальністю “Форум ЛТД” було визнано банкрутом, розпочато ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Чернілевську Ірину Володимирівну.

24.10.2008р. судом першої інстанції винесено ухвалу про затвердження ліквідаційного балансу та звіту ліквідатора, боржника –ліквідовано, вимоги кредиторів визнано погашеними, припинені повноваження ліквідатора боржника та, відповідно, припинено провадження у даній справі.

Провадження у справі №Б24/307-08 “про визнання ТОВ “Форум ЛТД” банкрутом” було відкрито за заявою самого боржника, отже, відповідно до ст.51 закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, кредитори мають право заявити свої претензії до боржника, який ліквідується, в місячний строк з дня публікації оголошення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом.

Відповідно до ч.1. ст.14 вищезгаданого закону, конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, протягом тридцяти днів від дня опублікування в офіційному друкованому органі оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують.

Арбітражний керуючий, в свою чергу, дотримуючись приписів чинного законодавства України з питань банкрутства, як-то закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, при здійсненні своїх прав та обов'язків повинен діяти добросовісно, з урахуванням інтересів боржника та кредиторів. Арбітражний керуючий аналізує фінансове становище банкрута, при цьому, протягом п'ятнадцяти днів з дня його призначення, відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати йому бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності, що належать останньому.

Відповідно до матеріалів справи, оголошення “про визнання товариства з обмеженою відповідальністю «Форум ЛТД»банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення на посаду ліквідатора Чернілевської І.В.” було опубліковано «02»жовтня 2008 року у офіційному друкованому органі України, газеті «Голос України»№ 187 (4437).

Отже, останнім днем строку для направлення заяв кредиторів з грошовими вимогами до банкрута є 02.11.2008р.

Однак, всупереч вимогам чинного законодавства України стосовно питань банкрутства, а саме закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, господарським судом Дніпропетровської області 24.10.2008р. прийнято оскаржувану ухвалу, якою затверджено ліквідаційні звіт та баланс банкрута, а провадження у справі №Б24/307-08 - припинено.

Колегія суддів вважає ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 24.10.2008р. такою, що прийнята з грубим порушенням чинного законодавства України, оскільки, з причини недотримання судом першої інстанції при її прийнятті встановленого законодавством місячного строку, були враховані інтереси не всіх кредиторів ТОВ “Форум ЛТД”, як-то, товариства з обмеженою відповідальністю “Новомосковське”, яке в якості кредитора ТОВ „Форум ЛТД" заявило свої вимоги до боржника на суму 74 915,76 грн. в межах місячного строку, 01.11.2008р. (заява № 01-31/10 від 31.10.2008р.), та, відповідно, втратило право на розгляд своїх вимог щодо захисту майнових інтересів через передчасне припинення провадження у даній справі.

Тобто, у зв'язку із порушенням встановлених законодавством строків заявлення кредиторських вимог, інтереси ТОВ «Новомосковське»ліквідатором не були визнані та включені до реєстру вимог кредиторів, отже, не підлягають задоволенню чи погашенню відповідно до вимог п.6 ст.31 закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

В ході апеляційного провадження було з’ясовано неналежне (а саме не у повному обсязі) виконання ліквідатором своїх зобов’язань щодо виявлення активів боржника, відтак в матеріалах справи відсутні звернення ліквідатора до інспекції головного державного реєстратора флоту України щодо наявності у власності боржника водних транспортних засобів, також відсутня інформація Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, щодо цінних паперів та від органів, що здійснюють реєстрацію прав на інтелектуальну власність, а також витяги з реєстрів обтяжень рухомого та нерухомого майна, що може знаходитись у третіх осіб, що, згідно ст.213 ГК України, також має бути використано у якості активів боржника, за рахунок яких здійснюється «врегулювання»заборгованості останнього.

Також, судом першої інстанції не взято до уваги те, що на момент прийняття оскаржуваної ухвали, державною податковою інспекцією у Ленінському районі м.Дніпропетровська не було закінчено перевірку документів справи №Б24/307-08 по виявленню фактів фіктивного банкрутства на підставі закону України “Про державну податкову службу”, “Про міліцію”, а також “Про оперативно-розшукову діяльність”, про проведення якої господарський суд Дніпропетровської області був повідомлений. (том 1, а.с.107).

Окрім того, в мотивувальній частині оскаржуваної ухвали міститься посилання суду першої інстанції на ст.52 закону “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, що застосовується при проведенні процедури банкрутства відсутнього боржника, у той час, коли провадження у справі №Б24/307-08 про визнання ТОВ “Форум ЛТД”, м.Дніпропетровськ, банкрутом, було відкрито за заявою самого боржника, тобто з додержанням особливостей, передбачених ст.51 вищезгаданого закону.(том 1, а.с.1-2).

Отже, зважаючи на зазначене вище, колегія суддів вважає, що ліквідатором не вжито всіх можливих заходів щодо встановлення майна банкрута та формування ліквідаційної маси, оскаржувана ухвала прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права, відтак суперечить вимогам чинного законодавства України, висновки суду першої інстанції, відповідно, є помилковими, у зв’язку з чим ухвала господарського суду від 24.10.2008р. підлягає скасуванню.

Керуючись ст.ст.101, 103-105 ГПК України, суд,-


ПОСТАНОВИВ:

Ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 24.10.2008р. у справі №Б24/307-08скасувати, апеляційні скарги відкритого акціонерного товариства “КРЕДОБАНК”, м.Львів, в особі Дніпропетровської філії відкритого акціонерного товариства "КРЕДОБАНК", та товариства з обмеженою відповідальністю "Новомосковське", Дніпропетровська область, –задовольнити.

Справу №Б24/307-08 направити до господарського суду Дніпропетровської області для нового розгляду.

Постанова може бути оскаржена до Вищого господарського суду України.Головуючий суддя І.М. Науменко


Суддя Л.М. Білецька


Суддя О.В. ГоляшкінСудовий реєстр по справі Б24/307-08

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
2792778 Постанова 13.01.2009 Науменко І.М. Дніпропетровський апеляційний господарський суд Господарське
2792779 Постанова 13.01.2009 Науменко І.М. Дніпропетровський апеляційний господарський суд Господарське
2234842 Ухвала 24.10.2008 Калиниченко Л.М. Господарський суд Дніпропетровської області Господарське
2206462 Ухвала 21.10.2008 Калиниченко Л.М. Господарський суд Дніпропетровської області Господарське
3981293 Постанова 25.09.2008 Калиниченко Л.М. Господарський суд Дніпропетровської області Господарське
3981294 Ухвала 23.09.2008 Калиниченко Л.М. Господарський суд Дніпропетровської області Господарське
3990033 Ухвала 23.09.2008 Калиниченко Л.М. Господарський суд Дніпропетровської області Господарське