Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 2-17/11794-06(2-31/11794-06)

Дата ухвалення рішення:
31.12.2008
Зареєстровано:
27.01.2009
Cуддя:
Хандурін М.І.
Оприлюднено:
27.01.2009
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Вищий господарський суд України
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ


УХВАЛА

31 грудня 2008 р.

№ 2-17/11794-06(2-31/11794-06)


Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

Хандуріна М.І. –головуючий,

Заріцької А.О.,

Короткевича О.Є.,

розглянувши касаційну скаргу Дочірньої компанії "Газ України" НАК "Нафтогаз України" на ухвалу господарського суду Автономної Республіки Крим від 07.07.2008 у справі № 2-17/11794-2006 за заявою ДПІ у м.Сімферополі до Відкритого акціонерного товариства "Кримський трикотаж" про визнання банкрутом, ліквідатор - арбітражний керуючий Єрьоменко Г.В.,

В С Т А Н О В И В:

Подана ДК "Газ України" касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду, оскільки не відповідає вимогам розділу ХІІ1 ГПК України.

Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою господарського суду автономної Республіки Крим від 07.07.2008 затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс, ВАТ "Кримський трикотаж" ліквідовано та виключено з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, провадження у справі припинено

Відповідно до ст. 107 ГПК України право подати касаційну скаргу на рішення місцевого господарського суду, що набрало законної сили, мають особи, яких не було залучено до участі у справі, якщо суд прийняв рішення, що стосується їх прав і обов'язків.

Згідно зі ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" учасниками провадження у справі про банкрутство є сторони, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, а також у випадках, передбачених цим Законом, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство, Фонд державного майна України, державний орган з питань банкрутства, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника.

Як вбачається з матеріалів справи, ДК "Газ України" такого статусу в даній справі не має, а відтак Вищий господарський суд України не може здійснити касаційне провадження у цій справі за касаційною скаргою особи, яка не має права її подавати.

Крім того, відповідно до ст. 110 ГПК України касаційна скарга (подання) може бути подана (внесено) протягом одного місяця з дня набрання рішенням місцевого господарського суду чи постановою апеляційного господарського суду законної сили.

Колегією суддів встановлено, що вперше подана касаційна скарга ДК "Газ України" НАК "Нафтогаз України" на ухвалу господарського суду Автономної Республіки Крим 07.07.2008 була повернута ухвалою Вищого господарського суду України від 13.11.2008 на підставі п. 3 ст.1113 ГПК України.

28.11.2008 ДК "Газ України" НАК "Нафтогаз України" звернулася до Вищого господарського суду України із повторною касаційною скаргою, в якій просить ухвалу скасувати, справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції. В обґрунтування посилається на те, що оскаржувана ухвала порушує права ДК "Газ України" як кредитора банкрута. Одночасно скаржником заявлено клопотання про відновлення пропущеного строку для подання касаційної скарги.

Частиною 1 ст. 53 ГПК України встановлено, що за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи господарський суд може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк.

Звернувшись з повторною касаційною скаргою, ДК "Газ України" в обґрунтування пропуску строку на касаційне оскарження посилається на усунення недоліки, які були зазначені в ухвалі Вищого господарського суду України від 13.11.2008 у зв’язку з чим і був порушений процесуальний строк на подання касаційної скарги.

Колегія суддів зазначає, що, виходячи зі змісту ст.53 Господарського процесуального кодексу України, поважними визнаються лише ті обставини, які є об’єктивно непереборними і пов’язані з дійсними істотними труднощами для вчинення процесуальних дій.

Таким чином, мотиви, викладені в клопотанні ДК "Газ України" про відновлення пропущеного строку, не можуть вважатися поважною причиною пропуску строку, оскільки клопотання не містить будь-яких дійсно поважних причин для відновлення строку для подання касаційної скарги, вони стали наслідком порушення скаржником норм господарського процесуального права, дотримання яких є обов’язковим для всіх учасників господарського процесу, а тому колегія суддів вважає, що підстав для відновлення пропущеного процесуального строку не має.

Зважаючи на те, що касаційна скарга не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України, скарга не дає підстав для перегляду ухвали господарського суду Автономної Республіки Крим в касаційному порядку і підлягає поверненню.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 53, 86, п. 5 ст. 1113 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України

У Х В А Л И В:


Відмовити Дочірній компанії "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" у задоволенні клопотання про відновлення пропущеного процесуального строку для подачі касаційної скарги.

Касаційну скаргу Дочірньої компанії "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" на ухвалу господарського суду Автономної Республіки Крим від 07.07.2008 у справі № 2-17/11794-2006 повернути скаржнику.


Судді: М.І. Хандурін


А.О. Заріцька


О.Є. Короткевич
Судовий реєстр по справі 2-17/11794-06(2-31/11794-06)

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
2791408 Ухвала 31.12.2008 Хандурін М.І. Вищий господарський суд України Господарське
2371529 Ухвала 13.11.2008 Ткаченко Н.Г. Вищий господарський суд України Господарське