Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 04-05/27-71-9б

Дата ухвалення рішення:
24.11.2008
Зареєстровано:
22.12.2008
Cуддя:
Тарапата С.С.
Оприлюднено:
21.01.2009
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Донецької області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ  

  83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

 У Х В А Л А 

ПРО  ПОВЕРНЕННЯ  ЗАЯВИ ПРО БАНКРУТСТВО

 

24.11.08р.   № 04-05/27-71-9б

за заявою кредитора (заявника) Управління Пенсійного фонду України вПролетарському районі м.Донецька

до боржника Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 м.Донецьк

про визнання банкрутом

Суддя С.С.Тарапата

До господарського суду 18.11.08р. надійшла заява Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м.Донецька №15262/06 від 29.10.08р. про порушення справи про банкрутство Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 м.Донецьк на підставі ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

В обґрунтування заявлених вимог кредитор посилається на наявність заборгованості боржника перед бюджетом в сумі 147,04грн., на ненадання боржником податкової звітності та зняття з реєстрації місця проживання.

Згідно ст.1 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців” місце проживання фізичної особи - житловий будинок, квартира, інше  приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо) у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово,  що знаходиться за певною адресою, за якою здійснюється зв'язок з фізичною особою - підприємцем.

В заяві про порушення справи про банкрутство в реквізитах сторін, в свідоцтві про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця та заяві про реєстрацію ОСОБА_1 платником внесків адреса боржника зазначена: АДРЕСА_1.

Вимога про сплату боргу від 04.12.06р. направлялася боржнику за адресою АДРЕСА_2. Згідно акту державного виконавця від 15.08.08р. боржник за адресою АДРЕСА_2 не мешкає.

Крім того, до заяви додана довідка адресно-довідкового відділу УГІРФО ГУМВС України в Донецькій області від 13.08.08р., в якій зазначено, що ОСОБА_1 знятий з реєстрації місця проживання з адреси: АДРЕСА_2.

Відомості про теперішнє місце реєстрації чи проживання ОСОБА_1 кредитором не надані.

Відповідно до п.4 ст.17 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців” відомості про місце проживання  фізичної особи - підприємця повинні міститися в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців.

Довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців стосовно боржника до заяви не додана. 

Крім того, звертаємо увагу кредитора на наступне:

1) Відповідно до п.1 ст.6 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” справи про банкрутство підвідомчі господарським судам і розглядаються ними за місцезнаходженням боржника.

Частиною 6 статті 15 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що справи про банкрутство розглядаються господарським судом за місцезнаходженням боржника.

До того ж, статтею 11 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що господарський суд направляє ухвалу про порушення справи про банкрутство сторонам у справі. За відсутністю відомостей про теперішнє місце проживання (місце реєстрації) боржника господарський суд позбавлений можливості повідомити його про дату та час слухання справи.

2) З огляду на вищевикладені факти додана до заяви квитанція від 31.10.08р. не може бути прийнята судом як належний доказ направлення боржнику копії заяви про порушення справи про банкрутство та доданих документів.

3) Згідно ст.1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” боржник - це суб'єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами....

Пунктом 2 статті 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що у разі, якщо боржник не включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України або до Реєстру суб'єктів підприємницької діяльності суддя господарського суду відмовляє у прийнятті заяви про порушення справи про банкрутство.

Доказів того, що станом на теперішній час боржник є суб'єктом підприємницької діяльності та включений до Єдиного державного реєстру фізичних осіб- підприємців суду не надано.

В силу п.1 ст.9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суддя повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, якщо у заяві не вказані відомості, перелічені в статті 7 цього Закону та з інших підстав, передбачених ст. 63 ГПК України з врахуванням вимог цього Закону.

Відповідно до п.7 ст.7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” заява кредитора повинна містити докази обґрунтованості вимог кредитора та інші обставини, на яких ґрунтується заява кредитора.

Згідно п.3 ст.63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини.

 

З огляду на вищевикладене, заява про порушення справи про банкрутство підлягає поверненню без розгляду на підставі п.1 ст.9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Відповідно до п.2 ст.9 вказаного закону повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Враховуючи викладене та керуючись ст.1, п.1 ст.6, п.7 ст.7, п.1 ст.9, ст.ст. 11, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”,  п.4 ст.17, ст.18 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців”,  ч.6 ст.15,  п.3 ст.63, ст.86 ГПК України  господарський суд

У Х В А Л И В:

Заяву Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м.Донецька про порушення справи про банкрутство Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 м.Донецьк повернути без розгляду разом з доданими до неї документами.

Додаток: заява з доданими документами на 28 арк., конверт.

 

 

Суддя   Тарапата С.С.

 

Вик.   тел.

Надруковано примірників - : 

  - господарському суду Донецької області, 

 - сторонам,

 

 

 

 


Судовий реєстр по справі 04-05/27-71-9б

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
16980167 Ухвала 11.07.2011 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
11147250 Ухвала 07.09.2010 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
6772420 Ухвала 13.11.2009 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
2749661 Ухвала 24.11.2008 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
899539 Ухвала 09.08.2007 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
93052 Ухвала 07.08.2006 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське