Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа Б7/103

Дата ухвалення рішення:
21.06.2006
Зареєстровано:
13.07.2006
Cуддя:
Поляков Б.М.
Оприлюднено:
20.08.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Вищий господарський суд України
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 червня 2006 р.

№ Б-7/103

Судова колегія Вищого господарського суду України у складі :


Полякова Б.М., –головуючого (доповідач у справі),


Разводової С.С.,


Ткаченко Н.Г.


розглянувши касаційну скаргу


ВАТ “Акціонерний банк “Укргазбанк”

на постанову


та ухвалу

від 01.03.2006 р. Львівського апеляційного господарського суду

від 24.11.2005 р. господарського суду Івано-Франківської області


у справі

№ Б-7/103 господарського суду Івано-Франківської області

за заявою

ВАТ “Акціонерний банк “Укргазбанк”, м. Київ

до

Всеукраїнської видавничої православної місії Української Православної Церкви Київського Патріархату

про

банкрутство

арбітражний керуючий

Іванишин І.В.

в судовому засіданні взяли участь представники:

ініціюючого кредитора

Гаврищук Н.Є., довір.;

боржника

Агатій Н.І., довір.


ВСТАНОВИВ:


Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 08.07.2004 р. за заявою ВАТ “Акціонерний банк “Укргазбанк” порушено провадження у справі № Б-7/103 про банкрутство Всеукраїнської видавничої православної місії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Постановою господарського суду Івано-Франківської області від 23.02.2005 р. переведено провадження у справі на спрощену процедуру банкрутства за ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі –Закон), визнано боржника банкрутом та відкрито відносно нього ліквідаційну процедуру.

Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 24.11.2005 р. (суддя Кишинський М.І.) припинено провадження у справі.

Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 01.03.2006 р. (судді: Михалюк О.В. –головуючий, Новосад Д.Ф., Мельник Г.І.) залишено без задоволення апеляційну скаргу ВАТ “Акціонерний банк “Укргазбанк”, а ухвалу господарського суду Івано-Франківської області від 24.11.2005 р. –без змін.

Не погоджуючись з винесеними судовими рішеннями, ВАТ “Акціонерний банк “Укргазбанк” звернулося до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Львівського апеляційного господарського суду від 01.03.2006 р. і ухвалу господарського суду Івано-Франківської області від 24.11.2005 р. та передати справу на новий розгляд до господарського суду Івано-Франківської області.

На думку заявника касаційної скарги, судами першої та апеляційної інстанції невірно застосовані ст. 15 ГПК України та ст. 40 Закону, а також не застосована ст. 17 вказаного кодексу.

Заслухавши пояснення представників сторін, обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши наявні матеріали справи, проаналізувавши застосування судами норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону справи про банкрутство підвідомчі господарським судам і розглядаються ними за місцезнаходженням боржника.

Аналогічну норму містить ст. 15 ГПК України, яка також передбачає, що справи про банкрутство розглядаються господарським судом за місцезнаходженням боржника.

Розглядаючи звіт ліквідатора, судом першої інстанції встановлено, що по вказаній ініціюючим кредитором адресі у м. Івано-Франківську по вул. Петрушевича, 1 боржник у справі не знаходиться.

Згідно з довідкою № 1031 про включення до ЄДРПОУ, виданої Чернівецьким обласним управлінням статистики, як юридична особа боржник –Всеукраїнська видавнича православна місія Української Православної Церкви Київського Патріархату зареєстрований у м. Чернівці по вул. Головна, 200. Вказана адреса також зазначена у кредитному договорі № 95 від 03.07.2002 р.

У зв’язку з чим, господарським судом Івано-Франківської області помилково порушено провадження у даній справі, тому воно підлягає припиненню.

Відповідно до ст. 41 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом.

В силу особливостей процедури банкрутства справа про банкрутство не може бути передана в порядку ст. 17 ГПК України іншому господарському суду, якому вона підсудна.

Отже, доводи касаційної скарги не спростовують висновків попередніх судових інстанцій.

На підставі наведеного колегія суддів дійшла висновку, що підстав для зміни або скасування оскаржуваних судових рішень не вбачається.


Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 6, 40 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 41, 15, 17, 1115, 1117, 1119 –11111 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:


1. Касаційну скаргу ВАТ “Акціонерний банк “Укргазбанк” залишити без задоволення.

2. Постанову Львівського апеляційного господарського суду від 01.03.2006 р. та ухвалу господарського суду Івано-Франківської області від 24.11.2005 р. у справі Б-7/103 залишити без змін.


Головуючий Б.М. Поляков


Судді С.С. Разводова

Н.Г. Ткаченко