Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа Б-24/124-08     

Дата ухвалення рішення:
11.11.2008
Зареєстровано:
24.11.2008
Cуддя:
Білоусова Я.О.
Оприлюднено:
15.01.2009
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Харківський апеляційний господарський суд
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

Україна

Харківський апеляційний господарський суд

УХВАЛА

про відмову у прийнятті  апеляційної скарги

11 листопада 2008 р.   Справа № Б-24/124-08

Колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду у складі: головуючого судді   Істоміна О.А.,

  судді Білоусова Я.О.,

  судді   Пуль О.А.,

розглянувши апеляційну скаргу (вх. № 2569 Х/2-6) ДПІ у Фрунзенському районі м .Харкова  на ухвалу господарського суду Харківської області від 24.09.2008р. по справі №Б-24/124-08

за заявою фізичної особи -підприємця ОСОБА_1, м. Харків ,

до боржника -  Товариства з обмеженою відповідальністю «АПК «Надія», м. Харків, корд 34391358

про визнання банкрутом, -

встановила:

Ухвалою господарського суду Харківської області від 24.09.2008 року затверджено суму оплати послуг відшкодування витрат арбітражного керуючого Паркулаба В.Г. в розмірі 6142,65 грн. Затверджено наданий суду звіт ліквідатора і ліквідаційний баланс. Ліквідовано юридичну особу -товариство з обмеженою відповідальністю «АПК «Надія». Визнано вимоги кредиторів, не задоволені за недостатністю майна банкрута погашеними. Зобов*язано державного реєстратора провести державну реєстрацію припинення юридичної особи -банкрута, внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та передати органам державної статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування повідомлення про проведення державної реєстрації припинення для знаття юридичної особи з обліку. Зобов*язано державні органи, в яких знаходився на обліку банкрут, зняти з обліку ТОВ «АПК «Надія».Провадження по справі припинено.

ДПІ у Фрунзенському районі м. Харкова, не погоджуючись з ухвалою господарського суду Харківської області від 24.09.2008 р. по справі № Б-24/124-08, подала реляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу господарського суду Харківської області по даній справі, посилаючись на порушенням судом  норм  матеріального та процесуального права.

Перевіривши матеріали справи та апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що у прийнятті апеляційної скарги ДПІ у Фрунзенському районі м. Харкова  має бути відмовлено з наступних підстав.

Згідно з частинами 1, 2 статті 106 ГПК України, ухвали місцевого господарського суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у випадках, передбачених цим Кодексом та Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Згідно зі статтею 91 Господарського процесуального кодексу України право апеляційного оскарження рішення місцевого господарського суду, яке не набрало законної сили,  мають сторони у справі та прокурор.

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» сторонами у справі про банкрутство є кредитори (представник комітету кредиторів), боржник (банкрут);  учасниками провадження у справі про банкрутство є сторони, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, а також у випадках, передбачених цим Законом, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство, Фонд державного майна України, державний орган з питань банкрутства, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа акціонерів або учасників товариств з обмеженою чи додатковою відповідальністю.

Як свідчать матеріали справи, ДПІ у Фрунзенському районі м. Харкова не є учасником  провадження у даній справі.

Оскільки статтею 91 Господарського процесуального кодексу України не передбачена можливість оскарження ухвал господарського суду  особами, які не є учасниками провадження у справі, тому у прийнятті апеляційної скарги ДПІ до провадження слід відмовити.

Стосовно твердження ДПІ у Фрунзенському районі про можливість застосування в даному випадку аналогії права при поданні апеляційної скарги, а саме: застосувати статтю 107 ГПК України, якою передбачено, що касаційну скаргу мають право подавати також особи, яких не було залучено до участі у справі, якщо суд прийняв рішення чи постанову, що стосується їх прав і обов*язків, то колегія суддів вважає, що такі твердження спростовуються вищим Законом України -Конституцією України.

Так, статтею 19 Конституції України  передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов*язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

 Керуючись ст.ст. 86, 91, 99, 101, 106 Господарського процесуального кодексу України, ст.1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», колегія суддів, -

ухвалила:

1. Відмовити у прийнятті апеляційної скарги ДПІ у Фрунзенському районі м. Харкова.

2. Повернути ДПІ у Фрунзенському районі м. Харкова апеляційну скаргу разом з доданими до неї документами.

Додаток: апеляційна скарга на 3 арк., поштові квитанції на 3 арк., копія ухвали суду від 24.09.2008 р. на 3 арк., копія повідомлення на 1 арк., копія наказу № 583 від 26.09.2008 р. на 1 арк., копія направлення № 532 на 1 арк., опис вкладення до цінного листа на 1 арк., конверт на 1 арк.; всього на 14 арк. 

Головуючий суддя Істоміна О. А. 

Суддя   Білоусова Я.О. 

Суддя   Пуль О.А.