Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 42/157б

Дата ухвалення рішення:
11.11.2008
Зареєстровано:
03.12.2008
Cуддя:
Удовиченко О.С.
Оприлюднено:
15.01.2009
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Вищий господарський суд України
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ВИЩИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  УКРАЇНИ 

 ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

 11 листопада 2008 р.  

№ 42/157б 

Вищий  господарський суд  України у складі колегії  суддів:

головуючого  

Удовиченка О.С.

суддів :

Короткевича О.Є., Коваленка В.М.

розглянувши касаційні скарги 

1.   ФОП ОСОБА_1 2.   ТОВ "Променергобуд"

на постанову

Донецького апеляційного господарського суду від 23.09.2008

у справі

№ 42/157Б

господарського суду

Донецької області

за  заявою

ТОВ "Променергобуд"

до

Дочірнього підприємства "Будівельно-монтажне управління "Кураховенергобуд" товариства з обмеженою відповідальністю "Донбасенергобуд"

про

банкрутство

арбітражний керуючий

ОСОБА_2

в судовому засіданні взяли участь  представники :

Дочірнього підприємства "Будівельно-монтажне управління "Кураховенергобуд" товариства з обмеженою відповідальністю "Донбасенергобуд"

ОСОБА_2

ТОВ "Променергобуд"

Хвастова Т.О.

В С Т А Н О В И В :

Ухвалою господарського суду Донецької області від 02.08.2006 порушено провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства "Будівельно-монтажне управління "Кураховенергобуд" товариства з обмеженою відповідальністю "Донбасенергобуд".

За результатами підготовчого засідання 14.08.2006 винесено ухвалу, якою визнано розмір вимог ініціюючого кредитора, встановлено дату попереднього засідання.

Постановою господарського суду Донецької області від 05.12.2006 боржник визнаний банкрутом, відкрита ліквідаційна процедура строком на 8 місяців до 05.08.2008 та призначений ліквідатор -арбітражний керуючий ОСОБА_3

Ухвалою господарського суду Донецької області від 03.08.2007 строк ліквідаційної процедури продовжений до 05.02.2008.

Ухвалою господарського суду Донецької області від 14.02.2008 строк ліквідаційної процедури продовжений до 05.06.2008.

До місцевого господарського суду 14.04.2008 надійшла заява Управління Пенсійного фонду України в Мар'їнському районі про оскарження дій арбітражного керуючого Дочірнього підприємства “Будівельно-монтажне управління “Кураховенергобуд” ТОВ “Донбасенергобуд”ОСОБА_3.

Крім того, 14.04.2008 до господарського суду Донецької області надійшло клопотання комітету кредиторів, розглянуте на засіданні комітету кредиторів (протокол №12 від 12.05.2008) про продовження строку ліквідаційної процедури Дочірнього підприємства “Будівельно -монтажне управління “Кураховенергобуд” ТОВ “Донбасенергобуд” та повноважень ліквідатораОСОБА_3. на 3 місяці до 05.09.2008. (т.4 а.с. 133)

Ухвалою господарського суду Донецької області від 10.06.2008 (суддя Попов О.В.) відмовлено у задоволенні заяви УПФУ у Мар'їнському районі про оскарження дій арбітражного керуючого боржникаОСОБА_3.; припинено повноваження арбітражного керуючогоОСОБА_3. у якості ліквідатора Дочірнього підприємства “Будівельно-монтажне управління “Кураховенергобуд” Товариства з обмеженою відповідальністю “Донбасенергобуд”; призначено ліквідатором у справі арбітражного керуючого ОСОБА_2; встановлено термін ліквідаційної процедури.

Постановою Донецького апеляційного господарського суду від 23.09.2008 (судді: Старовойтова Г.Я., Акулова Н.В., Волков Р.В.) апеляційну скаргу ТОВ "Променергобуд" залишено без задоволення, ухвалу господарського суду Донецької області від 10.06.2008 залишено без змін.

ТОВ "Проенергобуд" звернулося до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати постанову  Донецького апеляційного господарського суду від 23.09.2008 в частині призначення ліквідатором у справі арбітражного керуючого ОСОБА_2. та прийняти нове рішення, яким призначити ліквідатором у справі №42/157Б арбітражного керуючого ОСОБА_4.

Свої касаційні вимоги заявник обґрунтовує тим, що судами попередніх інстанцій при винесенні оскаржуваних судових актів порушено норми матеріального та процесуального права, зокрема: ст.ст. 16, 17, 24, 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 22, 74 ГПК України.

Фізична особа -підприємець ОСОБА_1 звернулася до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати постанову  Донецького апеляційного господарського суду від 23.09.2008 та прийняти нове рішення, яким призначити нового арбітражного керуючого - ОСОБА_4.

В обґрунтування своєї касаційної скарги ОСОБА_1 посилається на порушення судами попередніх інстанцій при винесенні оскаржуваних судових актів норм матеріального права, зокрема: ст.ст. 16, 17, 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Судова колегія, розглянувши наявні матеріали справи, обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального і процесуального права дійшла висновку, що касаційні скарги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.4 ст.32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі, якщо господарський суд дійшов висновку, що ліквідатор не виявив або не реалізував усі наявні майнові активи ліквідаційної маси, необхідні для повного задоволення кредиторів, він виносить ухвалу про призначення нового ліквідатора. Новий ліквідатор очолює ліквідаційну комісію і діє згідно з вимогами цього Закону.

Судом апеляційної інстанції встановлено, що граничний термін ліквідаційної процедури Дочірнього підприємства “Будівельно-монтажне управління “Кураховенергобуд” Товариства з обмеженою відповідальністю “Донбасенергобуд”  сплив, ліквідаційна процедура не завершена, оскільки залишились нереалізовані в повному обсязі майнові активи банкрута, повноваження ліквідатора банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_3. місцевим господарським судом продовжені не були, комітетом кредиторів інша кандидатура арбітражного керуючого для призначення ліквідатором банкрута не надана.

Суд першої інстанції, керуючись вимогами чинного законодавства, призначив нового ліквідатора Дочірнього підприємства "Будівельно-монтажне управління "Кураховенергобуд" товариства з обмеженою відповідальністю "Донбасенергобуд" - ОСОБА_2., якого внесено до списку ліцензованих арбітражних керуючих,  зареєстрованих Донецьким обласним управлінням з питань банкрутства станом на 01.06.2008

Доводи заявників, що судами попередніх інстанцій порушено ст.16, 24 Закону, оскільки комітетом кредиторів було відмовлено у задоволенні клопотання про призначення новим ліквідатором Дочірнього підприємства "Будівельно-монтажне управління "Кураховенергобуд" товариства з обмеженою відповідальністю "Донбасенергобуд" арбітражного керуючого ОСОБА_4., колегією не приймаються, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.1, 2 ст.111-7 ГПК України переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, касаційна інстанція на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права.

Касаційна інстанція не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові господарського суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати нові докази або додатково перевіряти докази.

Відповідно до ч.1 ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Судом апеляційної інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи, що лист від 10.06.2008 голови комітету кредиторів банкрута, до якого були додані протокол зборів комітету кредиторів №13 від 10.06.2008, клопотання комітету кредиторів від 10.06.2008 про продовження строку ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_4., копія ліцензії арбітражного керуючого Поліводи Д.В., заява арбітражного керуючого Поліводи Д.В. на участь у справі №42/157Б про банкрутство, наданий до канцелярії господарського суду Донецької області після розгляду справи 10.06.2008 о 14 год.00 хв.

Доводи, заявлені в касаційних скаргах щодо нерозгляду у судовому засіданні клопотання комітету кредиторів про продовження строку ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_4., не приймаються колегією.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до ст.81-1 ГПК України у судовому засіданні було складено протокол судового засідання від 10.06.2008, в якому відсутні записи про подання комітетом кредиторів будь-яких заяв чи клопотань стосовно призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_4.

З матеріалів справи не вбачається, що учасниками провадження відповідно до ч.5 ст.81-1 ГПК України подавались письмові зауваження з приводу допущених у протоколі неправильностей чи неповноту протоколу.

Таким чином, комітетом кредиторів не було надано вчасно відповідне клопотання про призначення нового ліквідатора, проте комітет кредиторів не позбавлений права відповідно до вимог чинного законодавства звертатися до місцевого господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого у справі.

Доводи заявників касаційних скарг відносно того, що судами попередніх інстанцій не було взято до уваги те, що на момент призначення нового ліквідатора боржника арбітражний керуючий не мав права працювати ліквідатором і це підтверджується відповіддю Донецького обласного управління з питань банкрутства від 02.07.2008 вих.№01-22/1322, колегією не приймаються виходячи з наступного.

З матеріалів справи вбачається, що листом Донецьке обласне управління з питань банкрутства від 02.07.2008 вих.№01-22/1322 повідомилоОСОБА_1. про те, що на адресу Управління 01.07.2008 надійшов лист Державного департаменту з питань банкрутства від 12.06.2008 №216-50-15/1551 з переліком фізичних осіб -суб'єктів підприємницької діяльності за травень 2008, які отримали ліцензію на право провадження господарської діяльності арбітражних керуючих, в якому вказано, щоОСОБА_2. отримав 14.05.2008 ліцензію серії АВ №397153. Крім того, в цьому листі зазначено, щоОСОБА_2. та не надав повідомлення про арбітражного керуючого (форма 8.1.), необхідну для ведення єдиної бази даних.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" ліцензія - це документ державного зразка, який засвідчує право ліцензіата на провадження зазначеного в ньому виду господарської діяльності протягом визначеного строку за умови виконання ліцензійних умов.

Таким чином, право на заняття відповідним видом діяльності дає ліцензія. Подання арбітражним керуючим форми 8.1. до Донецького обласного управління з питань банкрутства  носить інформативну функцію.

Як вбачається з матеріалів справи, арбітражним керуючимОСОБА_2. 04.06.2008 подано до місцевого господарського суду заяву від 27.05.2008 вих. №1/05, копію ліцензії арбітражного керуючого від 14.05.2008 серії АВ №397153, копію свідоцтва про державну реєстрацію.

Таким чином, суд першої інстанції встановив, що заява арбітражного керуючого ОСОБА_2. подана відповідно до вимог п.3 ст.3-1 Закону та  будь-яких перешкод для призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_2. немає.

Суд апеляційної інстанції відповідно до приписів ст. 101, 103 ГПК України здійснив апеляційне провадження та погодився з висновками суду першої інстанції.

За таких обставин, колегія дійшла висновку, що оскаржувана постанова суду апеляційної інстанції є законною та обґрунтованою, підстав, передбачених ст.111-10 ГПК України, для її скасування немає.

Керуючись статтями  1115,  1117,  1119-11111 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України,

П О С Т А Н О В И В :

  Касаційні скарги ФОП ОСОБА_1 та ТОВ "Променергобуд" залишити без задоволення.

  Постанову Донецького апеляційного господарського суду від 23.09.2008  у справі №42/157Б залишити без змін.

Головуючий   О.С. Удовиченко

Судді О.Є. Короткевич

  В.М. Коваленко


Судовий реєстр по справі 42/157б

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
6770354 Ухвала 11.11.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
6468830 Ухвала 20.10.2009 Волков Р.В. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
5593365 Ухвала 07.10.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
6836482 Ухвала 07.10.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
5717430 Ухвала 05.10.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
5964642 Ухвала 05.10.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
5340000 Ухвала 30.09.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
5757739 Ухвала 30.09.2009 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
5881359 Ухвала 30.09.2009 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
6420048 Ухвала 30.09.2009 Чорненька І.К. Господарський суд Донецької області Господарське
5549962 Ухвала 24.09.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
5756998 Ухвала 23.09.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
6341183 Постанова 02.07.2009 Удовиченко О.С. Вищий господарський суд України Господарське
5237670 Ухвала 01.06.2009 Удовиченко О.С. Вищий господарський суд України Господарське
5459970 Ухвала 01.06.2009 Удовиченко О.С. Вищий господарський суд України Господарське
3679311 Ухвала 20.05.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
6326115 Постанова 07.04.2009 Старовойтова Г.Я. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
3371964 Ухвала 06.04.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
6304625 Ухвала 30.03.2009 Старовойтова Г.Я. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
5766742 Ухвала 24.03.2009 Старовойтова Г.Я. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
5435811 Ухвала 06.03.2009 Старовойтова Г.Я. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
5188021 Ухвала 05.03.2009 Старовойтова Г.Я. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
4656841 Ухвала 04.03.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
3411238 Ухвала 29.01.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
2755670 Ухвала 11.12.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
2556507 Постанова 08.12.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
2755671 Ухвала 05.12.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
2556519 Ухвала 01.12.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
2371974 Ухвала 17.11.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
2707716 Постанова 11.11.2008 Удовиченко О.С. Вищий господарський суд України Господарське
2680051 Ухвала 31.10.2008 Удовиченко О.С. Вищий господарський суд України Господарське
2680170 Ухвала 31.10.2008 Удовиченко О.С. Вищий господарський суд України Господарське
2511290 Ухвала 21.10.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
2505143 Постанова 25.09.2008 Старовойтова Г.Я. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
2416572 Ухвала 26.08.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
2453652 Ухвала 19.08.2008 Кулебякін О.С. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
2453653 Ухвала 19.08.2008 Старовойтова Г.Я. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
2373054 Ухвала 14.08.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
2377962 Ухвала 05.08.2008 Старовойтова Г.Я. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
2034111 Ухвала 25.06.2008 Старовойтова Г.Я. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
1960282 Ухвала 10.06.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
1288822 Ухвала 16.01.2008 Плотніцький Б.Д. Господарський суд Донецької області Господарське
1244122 Ухвала 25.12.2007 Плотніцький Б.Д. Господарський суд Донецької області Господарське
1244118 Ухвала 22.11.2007 Плотніцький Б.Д. Господарський суд Донецької області Господарське
813791 Ухвала 23.07.2007 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
743858 Ухвала 05.06.2007 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
350142 Постанова 05.12.2006 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
280635 Ухвала 31.10.2006 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
101263 Ухвала 14.08.2006 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
90232 Ухвала 02.08.2006 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське