Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 12/245/08

Дата ухвалення рішення:
28.10.2008
Зареєстровано:
03.12.2008
Cуддя:
Владимиренко І.В.
Оприлюднено:
14.01.2009
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Запорізької області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Запорізької області

УХВАЛА

про припинення провадженням справи

28.10.08   Справа №  12/245/08

Суддя Владимиренко І.В. 

Кредитора -Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі  м. Запоріжжя

69001  м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 14

до боржника -Фізична особа -підприємець ОСОБА_1, м. Запоріжжя (ідентифікаційний код НОМЕР_1)

АДРЕСА_1

банк, здійснюючий розрахунково-касове обслуговування боржника:

  ЗРУ КБ “Приватбанк”, м. Запоріжжя

суддя Владимиренко І.В.

Представники учасників:

від кредитора -Каськова І.Є., дов. № 52617/10-014 від 19.11.17р., Кошель Н.А., дов. № 50759/10-014 від 16.10.08р.

від боржника -не з'явився

ВСТАНОВИВ:

В порядку ст. 47,48 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” ДПІ у Орджонікідзевському районі  подано заяву щодо банкрутства Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1.

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 06.10.2008р. заяву прийнято до розгляду, порушено провадження у справі № 12/245/08 з призначенням судового засідання на 28.10.2008р.

  Представник боржника у судове засідання не з'явився, відзиву на заяву не надав, причини неявки суду невідомі, про час та місце проведення судового засідання повідомлений вчасно та належним чином.

  Дослідивши матеріали справи, оцінивши фактичні обставини, вислухавши представників сторін, суд дійшов висновку, що провадження у справі підлягає припиненню з огляду на таке.

  Встановлено, що 13.02.1997р. виконкомом Запорізької міської ради народних депутатів  ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) зареєстрований як Фізична особа -підприємець.

Як  на підставу здійснення щодо Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 провадження у справі про банкрутство кредитор вказує  на неспроможність боржника виконати податкові зобов'язання, розмір яких складає 716 127,81 грн. (504469,50 грн. -податку на додану вартість; 211 658,31 грн. -податок з доходів фізичних осіб)

На підтвердження зазначеного кредитором в додатку до заяви  надано податкові повідомлення-рішення, перша податкова вимога, довідку Запорізької регіональної філії ДП “Центр ДЗК” від 19.08.2008р. № 1976 про відсутність зареєстрованих за боржником землеволодінь, довідку ЗВРЕР № 1 УДАІ УМВС України в Запорізькій області № 10/13-10073 від 06.09.08р.  про відсутність за боржником зареєстрованих транспортних засобів, довідку  № 15-7/ головного управління статистики у Запорізькій області в якій зазначено, що боржник не значиться засновником будь -яких суб'єктів господарювання Запорізької області, довідку УПФУ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя № 10475/12 від 17.10.08р. про відсутність заборгованості перед ПФУ.

  За приписами ст.7 Закону України “Про відновлення платоспроможності або визнання його банкрутом” заява кредитора про порушення справи про банкрутство повинна бути обґрунтована документами, що підтверджують безспірність кредиторських вимог, неплатоспроможність боржника та існування підстав для здійснення провадження у справі про банкрутство.

Додаткові вимоги передбачені щодо заяв кредиторів -органів державної податкової служби. Органи ДПІ повинні представити докази вжиття заходів до отримання заборгованості по обов'язкових платежах у встановленому законодавством порядку.

З цього слідує, що органом ДПІ заява про порушення справи про банкрутство може бути подана лише у тому разі, якщо здійснені в межах наданих законом повноважень заходи не дали позитивних результатів.

Матеріали справи та пояснення представників заявника свідчать про те, що вжиті кредитором заходи для отримання заборгованості з Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 обмежені направленням боржнику лише першої податкової вимоги.

Але Закон України  “Про порядок погашення зобов'язання платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” надає податковим органам більш широке коло повноважень щодо того та передбачає певні джерела погашення податкового боргу платника податків, зокрема - застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів, арешт активів, продаж активів, що перебувають у податковій заставі, винесення та вручення боржнику другої податкової вимоги, прийняття керівником ДПІ рішень про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу,  чого кредитором не дотримано.

З відповідним позовом до суду для стягнення заборгованості з боржника та реалізації безспірних вимог через виконавчу службу кредитор також не звертався.

За таких обставин не можна визнати обґрунтованими доводи кредитора про те, що  кредитор вжив всіх заходів для отримання заборгованості по обов'язкових платежах у встановленому законодавством порядку.

З матеріалів справи вбачається, що кредитором не вжито всіх передбачених законом заходів щодо погашення податкового боргу боржника.

Таким чином,  неможливість отримання заборгованості в результаті всіх передбачених законом  заходів з реалізацією наданих повноважень кредитором не підтверджено. Окрім вищезазначеного, у боржника відкрито два рахунки на яких можуть бути грошові кошти. Кредитором не надано доказів наявності чи відсутності грошових коштів на рахунках боржника, також не надано довідку про відсутність у боржника зареєстрованого майна з Держтехнагляду.

Недоведеність наданими доказами обставин, що є підставами для здійснення провадження у справі за заявою кредитора -податкового органу, та спростування таких обставин матеріалами справи перешкоджають подальшому руху справи про банкрутство Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1.

Провадження у справі підлягає припиненню в силу п. 10 ст.7 Закону України “Про відновлення платоспроможності або визнання його банкрутом”, в зв'язку з невжиттям заходів до отримання заборгованості по обов'язкових платежах у встановленому законодавством порядку.

На підставі викладеного, керуючись п. 10 ст. 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності або визнання його банкрутом”,  п. 1 ст. 80, ст. 86 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

  Провадження по справі припинити.

  Копію ухвали надіслати кредитору, боржнику, банку, УПФУ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя, Державному реєстратору Виконавчого комітету Запорізької міської ради, ВДВС Орджонікідзевському МУЮ, м. Запоріжжя, Запорізькому обласному відділу з  питань банкрутства,  Запорізькій філії Агентства з питань банкрутства,  Головному  управлінню статистики у Запорізькій області

   

Суддя  І.В.Владимиренко


Судовий реєстр по справі 12/245/08

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
2697230 Ухвала 28.10.2008 Владимиренко І.В. Господарський суд Запорізької області Господарське
1848230 Рішення 07.07.2008 Семенов А.К. Господарський суд Миколаївської області Господарське