Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа Б26/242-08

Дата ухвалення рішення:
13.11.2008
Зареєстровано:
24.11.2008
Cуддя:
Камша Н.М.
Оприлюднено:
08.01.2009
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Дніпропетровської області
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

УКРАЇНА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.11.08 р.

Справа № Б26/242-08

За заявою  Покровської МДПІ, смт.Покровське  

до боржника суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, с.Васильківка

у справі про банкрутство

Суддя Камша Н.М.

Представники сторін:

від кредитора -  Криськов В. В. - представник Покровськ. МДПІ, довіреність №6452/8/10-16 від 21.11.2007 р.,

від боржника -  не з'явився;

СУТЬ СПРАВИ:

Провадження у справі про банкрутство суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, с.Васильківка ( далі - боржник) порушено 03.11.08  року за заявою кредитора відповідно до процедури, передбаченої статтею 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"(далі -Закон).

Підставою для  звернення до суду із заявою про порушення провадження у справі  вказано те, що боржник має перед кредитором безспірну заборгованість по податку з доходів фізичних осіб - 3703,11 грн., та штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування - 250,26 грн., всього  на суму 3953,37 грн., яка не сплачена.

 За даними кредитора боржник  відсутній за місцезнаходженням та не здійснює підприємницьку діяльність.

Представник боржника у судове засідання не з'явився, відзиву на заяву та витребуваних документів не подав.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника  кредитора , господарський суд встановив наступне.

Згідно зі ст.52 Закону  у разі, якщо громадянин-підприємець-боржник або керівні органи боржника-юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

Господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора  за згодою останнього.

Заборгованість боржника перед кредитором підтверджується матеріалами справи, доказів її погашення боржником не надано.

 В підтвердження відсутності суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 за місцезнаходженням кредитором подано акт Покровської МДПІ №10/17-2531210018 від 10.09.2008 р.

Відсутність підприємницької діяльності боржника підтверджується  довідкою Покровської МДПІ від 18.09.2008 р., відповідно до якої приватний підприємець Грос Олександр Вікторович з січня 2007 року до ДПІ не звітує .

Згоду на призначення ліквідатором по даній справі надала  арбітражний керуючий Івко Оксана Валеріївна. .

 Враховуючи викладене, господарський суд прийшов до висновку про необхідність визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури строком на 1 рік, призначення ліквідатором арбітражного керуючого Івко О. В., ліцензія АВ №347376 від 13.02.2008 р. .

  З метою виявлення кредиторів, перевірки наявності грошових коштів на всіх рахунках, відкритих банкрутом, у банківських установах, слід зобов'язати  Покровську МДПІ, смт. Покровське Дніпропетровської  області  у строк до  13.12.08 р. надати господарському суду та ліквідатору дані про рахунки, відкриті банкрутом, та наявність податкового боргу.

Ліквідатора слід зобов'язати:

-  письмово повідомити про визнання відсутнього боржника банкрутом господарським судом  всіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута;  

- вжити заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб;

- у випадку виявлення майна, його реалізацію  та задоволення вимог кредиторів провести з дотриманням положень ст.ст. 26-31 Закону.

Після завершення заходів  ліквідаційної процедури  ліквідатор має подати на затвердження до господарського суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.

  Виходячи із положень статті 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»копію цієї постанови направити до органу державної  податкової служби за місцезнаходженням банкрута для розгляду питання щодо проведення позапланової перевірки  своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Матеріали за результатами перевірки направити для долучення до справи про банкрутство.

Керуючись ст.ст. 22-32, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, господарський суд, -

  ПОСТАНОВИВ:

  Визнати суб'єкта підприємницької діяльності - фізичну особу ОСОБА_1,АДРЕСА_1 (ідентифікаційний НОМЕР_1 ) - банкрутом.

Відкрити ліквідаційну процедуру у справі строком на 1 рік, до  13.11.09 .

Ліквідатором суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 , с.Васильківка призначити арбітражного керуючого  Івко Оксану Валеріївну, ліцензія АВ №347376 від 13.02.2008 р., адресадля листування: АДРЕСА_2 .

  Зобов'язати  Покровську МДПІ, смт. Покровське Дніпропетровської  області у строк до  13.12.08 надати господарському суду та ліквідатору дані про рахунки, відкриті банкрутом, та наявність податкового боргу.

Зобов'язати ліквідатора:

- письмово повідомити про визнання відсутнього боржника банкрутом господарським   судом  всіх відомих йому кредиторів банкрута, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута

- вжити заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб;

-  у випадку виявлення майна, його реалізацію  та задоволення вимог кредиторів провести з дотриманням положень ст.ст. 26-31 Закону;

- після завершення заходів  ліквідаційної процедури подати на затвердження до господарського суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.  

  Копію цієї постанови направити до органу державної  податкової служби за місцезнаходженням банкрута для розгляду питання щодо проведення позапланової перевірки  своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Матеріали за результатами перевірки направити для долучення до справи про банкрутство.

 

  Суддя   Н.М. Камша

 


Судовий реєстр по справі Б26/242-08

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
4575708 Ухвала 03.03.2009 Камша Н.М. Господарський суд Дніпропетровської області Господарське
3990085 Ухвала 13.02.2009 Камша Н.М. Господарський суд Дніпропетровської області Господарське
2653777 Постанова 13.11.2008 Камша Н.М. Господарський суд Дніпропетровської області Господарське
2530052 Ухвала 03.11.2008 Камша Н.М. Господарський суд Дніпропетровської області Господарське