Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 02-03/3418/2

Дата ухвалення рішення:
22.12.2008
Зареєстровано:
05.01.2009
Cуддя:
Конюх О.В.
Оприлюднено:
07.01.2009
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Київської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

01032, м.Київ - 32, вул.Комінтерну, 16

тел. 230-31-77


У Х В А Л А

про повернення заяви


"22" грудня 2008 р. № 02-03/3418/2


Суддя О.В.Конюх, розглянувши позовні матеріали


за заявою Управління Пенсійного фонду України в Обухівському районі

(08700, Київська обл., м. Обухів, вул. Київська, буд. 5)

до товариства з обмеженою відповідальністю «Бургон завод автонавантажувач»(08700, Київська обл., м. Обухів, вул. Будьонного, буд. 46, код 31099013)

про банкрутство,


ВСТАНОВИВ:

заявник –Управління ПФУ в Обухівському районі 15.12.2008р. звернувся до господарського суду Київської області із заявою від 28.11.2008р. № 5053/10 про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника ТОВ «Бургон завод автонавантажувач», м. Обухів у зв’язку з неспроможністю останнього сплатити борг до Пенсійного фонду в сумі 14496,15 грн.

Відповідно до частини 1 ст. 5 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі –Закон № 2343), яка встановлює загальні положення провадження у справі про банкрутство окремих категорій суб'єктів підприємницької діяльності, в тому числі відсутнього боржника, визначено, що відносини, пов'язані з банкрутством містоутворюючих, особливо небезпечних, сільськогосподарських підприємств, страховиків, інших категорій суб'єктів підприємницької діяльності, регулюються цим Законом з урахуванням особливостей, передбачених цим розділом. Таким чином, провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника здійснюється за правилами, визначеними нормами Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в цілому, з урахуванням особливостей, передбачених ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно із частиною першою ст. 9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суддя повертає заяву про порушення справи про банкрутство без розгляду, якщо заявник не дотримав строку, зазначеного в абзаці третьому
ст. 1 цього Закону, якщо у заяві не вказано відомості, перелічені в ст. 7 цього Закону, з інших підстав, передбачених ст. 63 ГПК України з врахуванням вимог цього Закону.

Згідно до пункту 3 частини першої ст. 63 ГПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми.

Відповідно до абзацу шостого частини 1, частини 7 ст. 7 Закону № 2343 заява про порушення справи про банкрутство повинна містити виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, із зазначенням суми боргових вимог та строку їх виконання, докази обґрунтованості вимог кредитора, інші обставини, на яких ґрунтується заява кредитора.

Відповідно до ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»у разі, якщо керівні органи боржника – юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов’язань. Таким чином умовами застосування до боржника спрощеної процедури банкрутства, передбаченої ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»є:

відсутність боржника за місцезнаходженням,

ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності,

або інші ознаки, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

Як вбачається з поданих до суду матеріалів, до заяви про порушення справи про банкрутство не додано доказів відсутнього боржника відповідно до вимог ст. 52 Закону №2343. Суду не подано доказів того, що боржник відсутній за місцезнаходженням –не подано витягу з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб підприємців з наявним записом про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням, акту перевірки місцезнаходження, акту державного виконавця тощо. Зазначене в постанові державного виконавця від 15.08.2007р. щодо відсутності у боржника майна та коштів не свідчить про відсутність боржника та його керівних органів за місцезнаходженням в розумінні ст. 52 Закону № 2343.

Суду не подано доказів того, що боржник не подає протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності. Відповідно до вищевикладеного, заявником документально не обґрунтовано свою вимогу застосувати до боржника спрощену процедуру банкрутства - не подано доказів відсутності боржника в розумінні ст. 52 Закону України № 2343, тобто суд робить висновок про те, що у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 1, 5, 7, 9, 41, 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, пунктом 3 частини першої ст.63, ст.86 ГПК України, суд


УХВАЛИВ:


Заяву Управління Пенсійного фонду України в Обухівському районі від 28.11.2008р. № 5053/10 про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника ТОВ «Бургон завод автонавантажувач», м. Обухів разом з доданими до неї матеріалами (всього на 17 аркушах) повернути заявнику без розгляду.


Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.


Суддя Конюх О.В.