Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 02-03/3339/2

Дата ухвалення рішення:
15.12.2008
Зареєстровано:
05.01.2009
Cуддя:
Конюх О.В.
Оприлюднено:
07.01.2009
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Київської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

01032, м.Київ - 32, вул.Комінтерну, 16

тел. 230-31-77


У Х В А Л А

про повернення позовної заяви


"15" грудня 2008 р. № 02-03/3339/2


Суддя О.В.Конюх, розглянувши позовні матеріали


за заявою Управління Пенсійного фонду України в Бориспільському районі

(08302, Київська обл., м. Бориспіль, вул. Головатого, буд. 4)

до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Іква»
(08352, Київська обл., Бориспільський район, с. Вороньків, вул. Крупської, буд. 34)

про банкрутство,


ВСТАНОВИВ:

заявник –Управління ПФУ в Бориспільському районі 08.12.2008р. звернувся до господарського суду Київської області із заявою від 07.12.2008р. № 7077/07 про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника СТОВ «Іква», с. Вороньків у зв’язку з неспроможністю останнього сплатити борг до Пенсійного фонду в сумі 128335,88 грн.

Відповідно до частини 1 ст. 5 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", яка встановлює загальні положення провадження у справі про банкрутство окремих категорій суб'єктів підприємницької діяльності, в тому числі відсутнього боржника, визначено, що відносини, пов'язані з банкрутством містоутворюючих, особливо небезпечних, сільськогосподарських підприємств, страховиків, інших категорій суб'єктів підприємницької діяльності, регулюються цим Законом з урахуванням особливостей, передбачених цим розділом. Таким чином, провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника здійснюється за правилами, визначеними нормами Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в цілому, з урахуванням особливостей, передбачених ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно із частиною першою ст. 9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суддя повертає заяву про порушення справи про банкрутство без розгляду, якщо заявник не дотримав строку, зазначеного в абзаці третьому
ст. 1 цього Закону, якщо у заяві не вказано відомості, перелічені в ст. 7 цього Закону, з інших підстав, передбачених ст. 63 ГПК України з врахуванням вимог цього Закону.

Згідно до пункту 3 частини першої ст. 63 ГПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми.

Абзац третій ст.1 Закону № 2343 встановлює, що боржником є суб’єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати свої зобов’язання перед кредиторами протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх оплати. Статтею 52 Закону № 2343 визначено, що заяв про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов’язань. Однак, визначення безспірних вимог кредиторів наведено в абзаці восьмому ст.1 Закону № 2343 –це вимоги кредиторів визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.

Відповідно до абзацу шостого частини 1 ст. 7 Закону № 2343 заява про порушення справи про банкрутство повинна містити виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, із зазначенням суми боргових вимог та строку їх виконання.

Як вбачається з поданих до суду матеріалів, до заяви про порушення справи про банкрутство не додано доказів розміру кредиторських вимог та їх безспірності. Так, суду подана копія розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»за 2008р., яка не є виконавчим документом, зобов’язує боржника сплачувати щомісячно 7004,96 грн. протягом 2008р. на виплату та доставку пільгових пенсій, тоді як заявник визначає свої вимоги в сумі
128335,88 грн. Суду не подано доказів того, що заявником вжито всіх можливих заходів для стягнення зазначеної суми поза межами процедури відновлення платоспроможності, тобто в позовному провадженні. Суду не подані відповідні виконавчі документи, за якими відкривалося виконавче провадження. Акт державного виконавця від 17.06.2008р. складений в процесі зведеного виконавчого провадження про стягнення з СТОВ «Іква»на користь юридичних та державних установ загальної суми боргу 146258 грн., не свідчить про те, що серед стягувачів за зведеним виконавчим провадженням є УПФУ в Бориспільському районі та не засвідчує розмір кредиторських вимог заявника до боржника.

За таких обставин, суд робить висновок про те, що у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 1, 5, 7, 9, 41, 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, пунктом 3 частини першої ст.63, ст.86 ГПК України, суд


УХВАЛИВ:


Заяву Управління Пенсійного фонду України в Бориспільському районі від 07.12.2008р. про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника СТОВ «Іква», с. Вороньків разом з доданими до неї матеріалами (всього на 22 аркушах, в тому числі оригінали: фіскального чеку «Укрпошти»від 03.12.2008р. № 2688, конверту від 04.12.2008р. № 0830200425165 в якому надійшла заява) повернути заявнику без розгляду.

Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.


Суддя