Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 5020-5/627

Дата ухвалення рішення:
10.12.2008
Зареєстровано:
05.01.2009
Cуддя:
Євдокимов І.В.
Оприлюднено:
07.01.2009
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд м. Севастополя
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

"10" грудня 2008 р.

справа № 5020-5/627


За заявою: Прокурора Ленінського району міста Севастополя

( 99011, м. Севастополь, вул. Вороніна,11)

в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя

(99008, м. Севастополь, вул. Карантинна, 56-58)

до: Приватного підприємства „Інформаційно-приватний центр "Вел-Ком”

(99011, м. Севастополь, вул. Ак. Крилова, 5)

про визнання банкрутом,

Суддя Євдокимов І.В.Представники:

Прокурор: Шульга Антон Миколайович, посвідчення № 574 від 18.11.08,

Кредитор: не з’явився;

Боржник: не з’явився.


СУТЬ СПОРУ:

Прокурор Ленінського району м. Севастополя в інтересах держави в особі УПФУ в Ленінському районі міста Севастополя звернулась в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника Приватного підприємства „Інформаційно-приватний центр "Вел-Ком”.

27.11.2008 ухвалою господарського суду міста Севастополя порушено провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства „Інформаційно-приватний центр "Вел-Ком”.

Кредитор у судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений своєчасно та належним чином.

Боржник у судове засідання не з’явився, відзив на заяву про визнання його банкрутом не надав, про причини неявки суд не повідомив, про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений своєчасно та належним чином за адресою, вказаною у його статутних документах.


Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення ініціюючого кредитора, суд


В С Т А Н О В И В :

Відповідно до п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури покладається представництво інтересів держави у випадках, передбачених законом.

Стаття 2 Господарського процесуального кодексу України передбачає право звернення прокурора в господарський суд в інтересах держави.

Приватне підприємство „Інформаційно-приватний центр "Вел-Ком” (далі –ПП „Інформаційно-приватний центр "Вел-Ком”) зареєстроване Ленінською районною державною адміністрацією у м. Севастополі як суб’єкт підприємницької діяльності 02.12.2005. Юридична адреса: 99042, м. Севастополь, вул. Новікова, 3а.

ПП „Інформаційно-приватний центр "Вел-Ком” зареєстровано в якості платника збору на обов`язкове державне пенсійне страхування в Управлінні пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя 06.12.2005.

Відповідно до ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 15 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” платниками страхових внесків підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.

Згідно з п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” страхувальники зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

ПП „Інформаційно-приватний центр "Вел-Ком" відповідну звітність з грудня 2005 року.

Відповідно до вимог п. 9 ст. 106 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, розділу 8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування начальником Управління пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя були винесені ухвали про застосування фінансових санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування в терміни, передбачені законодавством, а саме:

1) рішення № 402 від 06.05.2006 в сумі 170,00 грн. (за грудень 2005 року);

2) рішення № 403 від 06.05.2006 в сумі 170,00 грн. (за січень 2006 року);

3) рішення № 404 від 06.05.2006 в сумі 170,00 грн. (за лютий 2006 року).

Станом на 11.11.2008 заборгованість ПП „Інформаційно-приватний центр "Вел-Ком” фінансових санкцій складає 510,00 грн.

У зв’язку з тим, що в добровільному порядку ПП „Інформаційно-приватний центр "Вел-Ком" суму нарахованих штрафних санкцій не сплачувало, УПФУ в Ленінському районі м. Севастополя до господарського суду м. Севастополя була подана позовна заява про стягнення суми фінансових санкцій в розмірі 510,00 грн.

Постановою господарського суду м. Севастополя від 23.08.2006 по справі № 20-4/134 позовні вимоги УПФУ в Ленінському районі міста Севастополя задоволені повністю.

08.09.2006 господарським судом м. Севастополя виданий виконавчий лист про примусове виконання рішення суду.

Вказаний виконавчий лист суду УПФУ в Ленінському районі м. Севастополя був направлений до ВДВС Ленінського РУЮ в м. Севастополі для примусового виконання.

Постановою ВДВС Ленінського РУЮ м. Севастополя від 26.10.2006 відкрите виконавче провадження.

Актом державного виконавця ВДВС Ленінського РУЮ м. Севастополя від 07.11.2008 встановлено, що боржник за юридичною адресою не знаходиться, майно, яке належить боржнику не виявлено.

Згідно зі ст. 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” заява про порушення справи про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі, підписується керівником боржника чи кредитора (іншою особою, повноваження якої визначені законодавством або установчими документами), громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності (його представником) і повинна містити виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, з зазначенням суми боргових вимог кредиторів, а також строку їх виконання, розміру неустойки (штрафів, пені), реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання. Заява кредитора повинна містити крім відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, такі відомості: розмір вимог кредитора до боржника з зазначенням розміру неустойки (штрафу, пені), яка підлягає сплаті; виклад обставин, що підтверджують наявність зобов'язання боржника перед кредитором, з якого виникла вимога, а також строк його виконання.

Відповідно до п. 10 ст. 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” до заяви кредитора - органу державної податкової служби чи інших державних органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), додаються докази вжиття заходів до отримання заборгованості по обов'язкових платежах у встановленому законодавством порядку.

Відповідності зі статтею 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

Згідно з п. 4.7 Рекомендації Президії Вищого господарського суду України від 04.06.2004 № 04-5/1193 “Про деякі питання практики застосування Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"” у вирішенні питання про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника згідно зі статтею 52 Закону, судам слід враховувати, що наявність хоча б однієї з ознак відсутнього боржника, передбачених частиною першою статті 52 Закону, є достатньою для порушення провадження у справі.

За даними Управління статистики в м. Севастополі ПП „Інформаційно-приватний центр "Вел-Ком” зареєстрований за адресою: 99011, м. Севастополь, вул. Ак. Крилова, 5.

Відповідно до інформації Севастопольської міської філії Державного підприємства „Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах” № 126 від 01.02.2008, БТІ та ДРОМН м. Севастополя № 1415 від 20.03.2007, ДАІ УМВС України в м. Севастополі № 15/1460 від 08.02.2007 будь-якого майна рухомого чи нерухомого не зареєстровано.

На підставі викладеного суд дійшов висновку про правомірність вимог ініціюючого кредитора про визнання ПП „Інформаційно-приватний центр "Вел-Ком” банкрутом у порядку, передбаченому статтею 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

УПФУ в Ленінському районі м. Севастополя заявлене клопотання про призначення ліквідатором УПФУ в Ленінському районі м. Севастополя.

Беручи до уваги викладене та керуючись статтею 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України суд


П О С Т А Н О В И В :


1. Визнати Приватне підприємство „Інформаційно-приватний центр "Вел-Ком”

2. (99011, м. Севастополь, вул. Ак. Крилова, 5, код ЕДРПОУ 33948700) банкрутом.


3. Відкрити ліквідаційну процедуру.

Встановити строк ліквідації до 10.03.2009.


4. Призначити ліквідатором Приватне підприємство „Інформаційно-приватний центр "Вел-Ком” (99011, м. Севастополь, вул. Ак. Крилова, 5, код ЕДРПОУ 33948700) УПФУ в Ленінському районі м. Севастополя.


5. Зобов’язати ліквідатора здійснити заходи, передбачені статтею 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, після завершення ліквідаційної процедури в строк до 10.03.2009 надати суду на затвердження звіт та ліквідаційний баланс.

6. Ухвалу направити кредитору, боржнику, ліквідатору, Кримському регіональному агентству з питань банкрутства в АРК та м. Севастополі, (95034, м. Сімферополь, вул. Київська, 81,оф 401, 227).Суддя І.В. Євдокимов
Розсилка:

1. Прокурор м. Севастополя (99011 м. Севастополь, вул. Павліченко, 1)

2. Прокурор Ленінського району м. Севастополя (99011 м. Севастополь, вул. Вороніна, 11)

3. УПФУ в Ленінському районі м. Севастополя (99008 м. Севастополь, вул. Карантинна, 16-56)

4. ПП „Інформаційно-правовий центр „Вел-Ком” (99011 м. Севастополь, вул. Ак. Крилова, 5)

5. Кримське регіональне агентство з питань банкрутства в АРК та м. Севастополі (95034 м. Сімферополь, вул. Київська, 81, оф. 401, 227)

6. Державному реєстратору в Ленінському районі м. Севастополя (м. Севастополь, м-н. Повсталих, 6)

7. справа

8. наряд

Судовий реєстр по справі 5020-5/627

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
3465011 Ухвала 25.03.2009 Євдокимов І.В. Господарський суд м. Севастополя Господарське
2643000 Постанова 10.12.2008 Євдокимов І.В. Господарський суд м. Севастополя Господарське
3255785 Ухвала 28.11.2008 Євдокимов І.В. Господарський суд м. Севастополя Господарське