Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 8/Б-1123

Дата ухвалення рішення:
01.12.2008
Зареєстровано:
05.01.2009
Cуддя:
Гирила І.М.
Оприлюднено:
07.01.2009
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Тернопільської області
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ


"01" грудня 2008 р.

Справа № 8/Б-1123

Іменем України

Постанова

Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Гирили І. М.

Розглянув справу

кредитора: Лановецького районного центру зайнятості –робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, що діє від імені Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, вул. Незалежності, 19а, м. Ланівці Тернопільської області

до боржника: Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Україна”, с. Якимивці Лановецького району Тернопільської області


За участю представників:

Кредитора: Грицай О.В. –головного спеціаліста –юрисконсульта, доручення № 01-2154 від 28.11.2008р.

Боржника: не з’явився

Представнику кредитора роз’яснено його процесуальні права та обов’язки відповідно до статей 20, 22, 81-1 Господарського процесуального Кодексу України.

За відсутності відповідного клопотання технічна фіксація судового процесу не здійснювалася.


Суть справи:

Лановецький районний центр зайнятості –робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, що діє від імені Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, вул. Незалежності, 19а, м. Ланівці Тернопільської області звернувся до господарського суду тернопільської області із заявою №06-2021 від 11.11.08р., про порушення справи про банкрутство Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Україна», с. Якимівці Лановецького району Тернопільської області (ідентифікаційний код 30787005), в порядку статті 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом“, стверджуючи, що останнє неспроможне погасити заборгованість по страхових внесках в загальній сумі 1 835 грн. 86 коп.

Заявлені вимоги кредитор обґрунтовує відсутністю боржника за місцезнаходженням, фактичним припиненням боржником фінансово –господарської діяльності, відсутністю у нього майна та коштів для погашення заборгованості перед кредитором.


Боржник не надав суду заперечень щодо заявлених грошових вимог кредитора, його представник не прибув у судове засідання, незважаючи на те, що був повідомлений про час, дату та місце слухання справи у встановленому законом порядку, а тому справа розглядається згідно ст. 75 ГПК України, за наявними у ній матеріалами.


У судовому засіданні представник кредитора заявлені вимоги підтримав повністю.


Розглянувши матеріали справи, заслухавши доводи представника кредитора, оцінивши подані докази в їх сукупності, суд встановив наступне:

Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю „Україна”, с. Якимівці Лановецького району Тернопільської області (ідентифікаційний код 30787005) є юридичною особою, яка включена до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, що підтверджується довідкою № 296 від 28.11.2008 р. Управління статистики у Лановецькому районі (витяг з ЄДР, станом на 28.11.2008р.).

Як стверджує в судовому засіданні представник кредитора і дане підтверджується матеріалами справи, боржник –Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю „Україна” має заборгованість по сплаті внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в сумі 1 835 грн. 86 коп.

Зазначена заборгованість підтверджується розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 1 квартал 2003 року; постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 25.09.2008р. по справі №2-а-3394 08р., якою задоволено позовні вимоги Лановецького районного центру зайнятості та стягнуто з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Україна» (с. Якимівні, Лановецького району Тернопільської області, код 30787005) 1 835,86грн. заборгованості по сплаті страхових внесків; яка набрала законної сили і на виконання якої 14.10.2008р. видано виконавчий лист.

У відповідності до вимог ст. 35 ГПК України, факти, встановлені рішенням господарського суду під час розгляду однієї справи, не доводяться знову при вирішенні інших спорів, в яких беруть участь ті самі сторони.

Таким чином, Лановецький районний центр зайнятості обґрунтував наявність у сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Україна»безспірної заборгованості по сплаті страхових внесків в сумі 1835,86 грн.


Статтею 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»встановлено, що господарський суд порушує провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника незалежно від розміру кредиторських вимог та строку виконання зобов'язань у разі, якщо громадянин –підприємець –боржник або керівні органи боржника –юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

Пунктом 2 ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»передбачено, що господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього.


Представлені кредитором документи свідчать про те, що боржник сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Україна», с. Якимівні Лановецького району Тернопільської області –фактично припинив свою господарську діяльність, не подає податкової звітності більше року та що у нього відсутнє будь –яке майно та кошти для погашення наявної у нього заборгованості.

Довідка № 48 д 11.07.2008 р., видана виконкомом Якимівської сільської ради Лановецького району, свідчить проте, що С/гТзОВ «Україна»на території сільської ради господарської діяльності не проводить.

Про відсутність сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Україна” за юридичною адресою: с. Якимівці Лановецького району Тернопільської області свідчить представлений кредитором Акт від 11.07.08р. про відсутність боржника за його місцезнаходженням, який складено та підписано представниками центру зайнятості в присутності сільського голови с. Якимівці.

З постанови відділу ДВС Лановецького районного управління юстиції від 10.11.2008р., вбачається, що виконавчий документ –виконавчий лист №2-а-3394/08 від 14.10.2008р. про стягнення з ТзОВ «Україна»на користь Лановецького РЦЗ 1 835,86грн. повернутий без виконання, в зв’язку з встановленням факту відсутності у боржника майна, на яке може бути звернуто стягнення.

До органу податкової служби С/гТзОВ «Уукраїна»не подає звітності з жовтня місяця 2006 року, що підтверджується довідкою Лановецького відділення Збаразької МДПІ № 5680 від 15.09.2008 р.


Окрім того, в підтвердження відсутності у боржника майна кредитором представлено:

· довідку № 127 від 27.06.2008 р. Лановецького районного БТІ, згідно якої за боржником нерухомого майна на праві власності не зареєстровано;

· довідку № 380/12/01 від 26.05.2008 р. управління земельних ресурсів у Лановецькому районі, згідно якої, С/г ТзОВ «Україна»земельні ділянки у власності не зарестровані;

· довідку № 844 від 07.06.2008 р. Кременецького МРЕВ УДАЇ УМВСУ в Тернопільській області, з якої вбачається, що згідно комп’ютерної бази даних Кременецького МРЕВ за С/г ТзОВ «Україна» транспортні засоби зареєстрованими не значаться;

· довідку № 6 від 27.05.2008 р. інспекції державного технічного нагляду по Лановецькому району, згідно якої за боржником в інспекції держтехнагляду техніка не зареєстрована.


Доказів, які б свідчили про погашення заборгованості перед кредитором, боржник по справі –Сільськогосподарське Товариство з обмеженою відповідальністю „Україна”, с. Якимівці Лановецького району Тернопільської області (ідентифікаційний код 30787005) суду не представив, а тому у відповідності до статті 33 ГПК України суд вважає, що на час розгляду заяви в суді борг не сплачений і грошові вимоги в сумі 1 835,86 грн. підлягають до задоволення як обґрунтовано заявлені та підтверджені документально.

Отже, у судовому засіданні знайшло підтвердження, що у Сільськогосподарського Товариства з обмеженою відповідальністю „Україна”, с. Якимівці Лановецького району Тернопільської області (ідентифікаційний код 30787005) існує заборгованість перед Лановецьким районним центром зайнятості - робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, що діє від імені Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в сумі 1 835,86 грн. та що боржник припинив фінансово –господарську діяльність.

З огляду на наведене, вимоги кредитора –Лановецького районного центру зайнятості –робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, що діє від імені Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, вул. Незалежності, 19а, м. Ланівці Тернопільської області про визнання банкрутом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Україна”, с. Якимівці Лановецького району Тернопільської області (ідентифікаційний код 30787005) та відкриття ліквідаційної процедури в порядку ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.


Представник кредитора звернувся до господарського суду з клопотанням за № 01-2155 від 28.11.2008р., згідно якого просить призначити ліквідатором банкрута по даній справі Грицай Ольгу Володимирівну - головного спеціаліста –юрисконсульта Лановецького районного центру зайнятості, яка проживає по вул. Заводська, 6, м. Ланівці Тернопільської області. Клопотання підлягає до задоволення.


На підставі наведеного, керуючись статтями 23, 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», Господарським процесуальним Кодексом України, господарський суд,-


ПОСТАНОВИВ:


1. Боржника –Сільськогосподарське Товариство з обмеженою відповідальністю „Україна”, с. Якимівці Лановецького району Тернопільської області (ідентифікаційний код 30787005) –визнати банкрутом.

2. Визнати грошові вимоги Лановецького районного центру зайнятості –робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, що діє від імені Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, вул. Незалежності, 19а, м. Ланівці Тернопільської області, відносно боржника Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Україна”, с. Якимівці Лановецького району Тернопільської області (ідентифікаційний код 30787005) в сумі 1 835,86 грн.

3. Відкрити ліквідаційну процедуру банкрута – Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Україна”, с. Якимівці Лановецького району Тернопільської області (ідентифікаційний код 30787005).

4. Встановити строк ліквідаційної процедури банкрута –3 (три) місяці з дня винесення постанови.

5. Призначити ліквідатором банкрута по справі № 8/Б-1123 Грицай Ольгу Володимирівну - головного спеціаліста –юрисконсульта Лановецького районного центру зайнятості, яка проживає по вул. Заводська, 6, м. Ланівці Тернопільської області

Покласти на ліквідатора банкрута Грицай О.В. обов’язки, передбачені статтею 25 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом“.

6. Зобов’язати ліквідатора банкрута:

- письмово повідомити усіх відомих йому кредиторів боржника про визнання останнього банкрутом, копії письмових повідомлень надати господарському суду разом із звітом ліквідатора;

- не пізніше 01.03.2009р. подати господарському суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута, що відповідає вимогам ст. 32 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

7. Припинити повноваження органів управління банкрута та власників його майна щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.

8. Постанову надіслати: Лановецькому районному центру зайнятості, вул. Незалежності, 19а, м. Ланівці Тернопільської області; Сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю „Україна”, с. Якимивці Лановецького району Тернопільської області; державному реєстратору Лановецької РДА, вул. Незалежності, 19, м. Ланівці Тернопільської області; відділу ДВС Лановецького районного управління юстиції, м. Ланівці Тернопільської області; Лановецькому відділенню Збаразької МДПІ, м. Ланівці Тернопільської області Тернопільському обласному сектору з питань банкрутства, м. Тернопіль, вул. Київська, 3-А та ліквідатору банкрута Грицай О. В., вул. Заводська, 6, м. Ланівці Тернопільської області, для виконання.


Суддя І.М. Гирила
Судовий реєстр по справі 8/Б-1123

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
51057703 Ухвала 07.07.2010 Гирила І.М. Господарський суд Тернопільської області Господарське
51058009 Ухвала 14.06.2010 Гирила І.М. Господарський суд Тернопільської області Господарське
51067479 Ухвала 26.05.2010 Гирила І.М. Господарський суд Тернопільської області Господарське
51057544 Ухвала 05.05.2010 Гирила І.М. Господарський суд Тернопільської області Господарське
8673777 Ухвала 22.03.2010 Гирила І.М. Господарський суд Тернопільської області Господарське
46036608 Судовий наказ 22.03.2010 Гирила І.М. Господарський суд Тернопільської області Господарське
46036656 Судовий наказ 22.03.2010 Гирила І.М. Господарський суд Тернопільської області Господарське
46036807 Судовий наказ 22.03.2010 Гирила І.М. Господарський суд Тернопільської області Господарське
51057524 Ухвала 01.03.2010 Гирила І.М. Господарський суд Тернопільської області Господарське
51057479 Ухвала 15.02.2010 Гирила І.М. Господарський суд Тернопільської області Господарське
51057673 Ухвала 01.02.2010 Гирила І.М. Господарський суд Тернопільської області Господарське
51057461 Ухвала 13.01.2010 Гирила І.М. Господарський суд Тернопільської області Господарське
2641949 Постанова 01.12.2008 Гирила І.М. Господарський суд Тернопільської області Господарське