Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 02-2/8-438

Дата ухвалення рішення:
03.11.2008
Зареєстровано:
05.01.2009
Cуддя:
Гирила І.М.
Оприлюднено:
07.01.2009
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Тернопільської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ


"03" листопада 2008 р.


Справа № 02-2/8-438

УХВАЛА

Суддя Гирила І. М.

Розглянувши заяву № 2312/04 від 17.10.2008 р. Управління Пенсійного фонду України в Кременецькому районі, вул. Миру, 2, м. Кременець Тернопільської області до Кременецької районної дирекції кіновідеомережі, вул. Шевченка, 65, м. Кременець Тернопільської області про визнання банкрутом, вважає подані матеріали недостатніми для порушення провадження у справі про банкрутство, з огляду на те, що кредитором при поданні заяви до суду не надано доказів надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів.

Так, п. 2 статті 4-1 Господарського процесуального Кодексу України передбачено, що господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченого цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

У відповідності п. 11 ст. 7 Закону кредитор, при поданні заяви про порушення справи про банкрутство зобов’язаний надіслати боржнику копії заяви та доданих до неї документів.

До позовної заяви (заяви про порушення справи про банкрутство) додаються, зокрема документи, які підтверджують відправлення відповідачеві (боржнику) копії позовної заяви (заяви про порушення справи про банкрутство) і доданих до неї документів (ч.1 п. 2 ст. 57 ГПК України).

Однак, кредитором не надано жодного доказу надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів (фіскальний чек, довідка пошти і т.д.), що, в свою чергу, свідчить про недотримання заявником вимог ст. ст. 56, 57 ГПК та ст. 7 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»при зверненні до господарського суду з даною заявою, а також порушує принцип рівності учасників судового процесу перед законом та судом.

Недотримання вимог ст. ст. 56, 57 Господарського процесуального Кодексу України спричиняє наслідки, передбачені ст. 63 Господарського процесуального кодексу України та ст. 9 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

За таких обставин заява та додані до неї документи підлягають поверненню без розгляду на підставі п. 6 ст. 63 ГПК України та ст. 9 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».


Окрім цього, суд звертаю увагу на те, що при поступленні заяви про визнання банкрутом Кременецької районної дирекції кіновідеомережі, вул. Шевченка, 65, м. Кременець Тернопільської області до господарського суду виявлено відсутність документа, вказаного у додатку, а саме –довідки відділу земельних ресурсів.

Згідно п. 3. 5. 4. Інструкції з діловодства в господарських судах України (затверджена наказом голови Вищого господарського суду України 10.12.2002 р. № 75) документи, зазначені в додатку до позовної заяви або в іншому супровідному документі, в опису не перелічуються, але обов'язково відмічається їх наявність згідно з переліком у додатку або відсутність. В останньому випадку зазначається причина відсутності документа (акт, складений при розкритті конверту, наявність в іншій справі тощо). Документ, що підтверджує причину відсутності додатка до позовної заяви, долучається до справи.

Факт відсутності документа –довідки відділу земельних ресурсів зафіксовано в складеному 30.10.2008 р. членами комісії з працівників господарського суду Тернопільської області Акті (долучено до матеріалів справи).

Враховуючи наведене, керуючись п. 6 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального Кодексу України, Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»господарський суд ,-


УХВАЛИВ:


1. Повернути заяву № 2312/04 від 17.10.2008 р. Управління Пенсійного фонду України в Кременецькому районі, вул. Миру, 2, м. Кременець Тернопільської області до Кременецької районної дирекції кіновідеомережі, вул. Шевченка, 65, м. Кременець Тернопільської області про визнання останньої банкрутом та додані до неї документи –без розгляду.


Після усунення обставин, що спричинили повернення позовних матеріалів, заявник не позбавлений права повторно звернутися до господарського суду у загальному порядку.


Суддя І.М. Гирила