Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 49/88-б

Дата ухвалення рішення:
10.12.2008
Зареєстровано:
06.01.2009
Cуддя:
Поляков Б.М.
Оприлюднено:
07.01.2009
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Вищий господарський суд України
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ


УХВАЛА

10 грудня 2008 р.

№ 49/88-б


Судова колегія Вищого господарського суду України у складі :


Полякова Б.М., –головуючого (доповідач у справі),


Коваленка В.М.


Малетича М.М.


розглянувши

касаційну скаргу


ДПІ у Подільському р-ні м. Києва

на постанову

від 09.06.2008 р. господарського суду м. Києва


у справі

№ 49/88-б господарського суду м. Києва


за заявою боржника

ПП "Київський будівельний альянс", м. Київ

про

банкрутство

арбітражний керуючий

Малюська Д.Л.


в судовому засіданні взяв участь представник:

ДПІ у Подільському р-ні м. Києва

Перепелюк О.В., довір.;


ВСТАНОВИВ:


Ухвалою господарського суду м. Києва від 19.05.2008 р. за заявою боржника –ПП "Київський будівельний альянс" було порушено провадження у справі № 49/88-б про його банкрутство в порядку ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі –Закон про банкрутство).

Постановою господарського суду м. Києва від 09.06.2008 р. (суддя Мітрохіна А.В.) визнано ПП "Київський будівельний альянс" банкрутом відповідно до ст. 51 Закону про банкрутство та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Малюську Д.Л. та зобов'язано ліквідатора вчинити певні дії, зокрема подати до офіційного друкованого органу оголошення про визнання боржника банкрутом.

Не погоджуючись з такою постановою, ДПІ у Подільському р-ні м. Києва звернулася до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати постанову господарського суду м. Києва від 09.06.2008 р., а заяву боржника про порушення справи про його банкрутство залишити без розгляду.

Касаційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.

Заслухавши пояснення учасника судового засідання, проаналізувавши наявні матеріали справи та подані матеріали касаційної скарги, колегія суддів дійшла висновку щодо необхідності припинення касаційного провадження за вказаною касаційною скаргою, виходячи з наступного.

Стаття 51 Закону про банкрутство передбачає особливості процедури банкрутства боржника, що ліквідується власником.

За правилами цієї статті справа про банкрутство боржника порушується у випадку, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів.

У зв’язку з тим, що власником боржника вже прийнято рішення про його ліквідацію, у вказаній процедурі банкрутства відсутня процедура розпорядження майном боржника та господарський суд за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, одразу визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру та призначає ліквідатора згідно з ч. 2 ст. 51 Закону про банкрутство.

Відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону про банкрутство кредитори мають право заявити свої претензії до боржника, який ліквідується, в місячний строк з дня публікації оголошення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом.

Отже, на час винесення постанови про визнання боржника банкрутом в порядку ст. 51 Закону про банкрутство конкурсні кредитори у справі про банкрутство боржника, що ліквідується власником, відсутні.

Таким чином, право на оскарження постанови про визнання боржника банкрутом належить лише боржнику та ліквідатору, оскільки інших учасників справи на цей час ще не має.

У зв’язку з чим, конкурсні кредитори можуть оскаржити тільки ті судові рішення, які винесені після публікації оголошення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом та, відповідно, безпосередньо стосуються їх прав та обов’язків.

Відтак, кредитор –ДПІ у Подільському р-ні м. Києва, грошові вимоги якого визнані ліквідатором банкрута, не має права на оскарження постанови про визнання боржника банкрутом.

Водночас, вказана особа не позбавлена права оскаржити наступні судові рішення, винесені у справі про банкрутство після набуття нею статусу учасника такої справи, зокрема ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

За таких обставин справи колегія суддів дійшла висновку, що касаційне провадження за касаційною скаргою ДПІ у Подільському р-ні м. Києва на постанову про визнання боржника банкрутом не може бути здійснене, тому підлягає припиненню.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 1, 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 41, 80, 107, 1115, 1117, 11113 Господарського процесуального кодексу України, суд


УХВАЛИВ:


Припинити касаційне провадження за касаційною скаргою ДПІ у Подільському р-ні м. Києва на постанову господарського суду м. Києва від 09.06.2008 р. у справі № 49/88-б.


Головуючий Б.М. Поляков

Судді В.М. Коваленко

М.М. Малетич

Судовий реєстр по справі 49/88-б

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
4329269 Постанова 05.08.2009 Поляков Б.М. Вищий господарський суд України Господарське
3807594 Ухвала 04.06.2009 Поляков Б.М. Вищий господарський суд України Господарське
2640295 Ухвала 10.12.2008 Поляков Б.М. Вищий господарський суд України Господарське
2323432 Ухвала 03.11.2008 Поляков Б.М. Вищий господарський суд України Господарське