Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 5020-13/171-5/578

Дата ухвалення рішення:
11.12.2008
Зареєстровано:
05.01.2009
Cуддя:
Євдокимов І.В.
Оприлюднено:
06.01.2009
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд м. Севастополя
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

"11" грудня 2008 р.

справа № 5020-13/171-5/578


за заявою: Управління Пенсійного фонду України в Балаклавському районі

м. Севастополя

(99018, м. Севастополь, вул. Уріцького, 2)

до: Приватного підприємства „Виробничо-комерційна фірма „Вія”

(99811, м. Севастополь, с. Резервне, вул. Вішнякова, 5)


про визнання боржника банкрутом

Суддя Євдокимов І.В.Представники:

Кредитор: Жегунова Катерина Володимирівна, юрисконсульт, довіреність № 09/001 від 30.04.08;

Боржник: не з’явився;


СУТЬ СПОРУ:

УПФУ в Балаклавському районі міста Севастополя звернулась в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника Приватного підприємства „Виробничо-комерційна фірма „Вія”.

03.10.2008 ухвалою господарського суду міста Севастополя порушено провадження у справі суддею Сімоходською Д.О., розгляд призначений на 14.10.2008.

Розпорядженням голови господарського суду міста Севастополя № 230 від 10.11.2008 справа № 20-13/171, яка знаходилася у провадженні судді Сімоходської Д.О., у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, передана до провадження судді Євдокимова І.В.

Ухвалою суду від 18.11.2008 справа прийнята до провадження суддею І.В. Євдокимовим.

Боржник у судове засідання не з’явився, відзив на заяву про визнання його банкрутом не надав, про причини неявки суд не повідомив, про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений своєчасно та належним чином за адресою, вказаною у його статутних документах.


Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення ініціюючого кредитора, суд


В С Т А Н О В И В :

Приватне підприємство „Виробничо-комерційна фірма „Вія” (далі – ПП „ВКФ „Вія”) зареєстровано в якості платника страхових внесків на обов`язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Балаклавському районі м. Севастополя 16.02.2006. Юридична адреса: 99811, м. Севастополь, с. Резервне, вул. Вішнякова, 5.

На підставі рахунку сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування залишок несплачених сум за грудень 2006 рік складає 895,24 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 15 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” платниками страхових внесків підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.

Згідно з п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” страхувальники зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

У зв’язку з тим, що в добровільному порядку ПП „ВКФ „Вія” суму нарахованих штрафних санкцій не сплачувало, УПФУ в Балаклавському районі м. Севастополя до господарського суду м. Севастополя була подана позовна заява про стягнення суми штрафних санкцій за грудень 2006 рік в розмірі 895,24 грн.

Постановою господарського суду м. Севастополя від 20.06.2007 по справі № 20-6/065 позовні вимоги УПФУ в Балаклавському районі міста Севастополя задоволені повністю.

13.07.2007 господарським судом м. Севастополя виданий виконавчий лист про примусове виконання рішення суду.

Вказаний виконавчий лист суду УПФУ в Балаклавському районі м. Севастополя був направлений до ВДВС Балаклавського РУЮ в м. Севастополі для примусового виконання.

Постановою від 21.08.2007 відкрите виконавче провадження.

Актом державного виконавця ВДВС в Балаклавського РУЮ м. Севастополя від 19.09.2007 встановлено, що боржник за юридичною адресою не знаходиться, майно, яке належить боржнику не виявлено.

Згідно зі ст. 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” заява про порушення справи про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі, підписується керівником боржника чи кредитора (іншою особою, повноваження якої визначені законодавством або установчими документами), громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності (його представником) і повинна містити виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, з зазначенням суми боргових вимог кредиторів, а також строку їх виконання, розміру неустойки (штрафів, пені), реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання. Заява кредитора повинна містити крім відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, такі відомості: розмір вимог кредитора до боржника з зазначенням розміру неустойки (штрафу, пені), яка підлягає сплаті; виклад обставин, що підтверджують наявність зобов'язання боржника перед кредитором, з якого виникла вимога, а також строк його виконання.

Відповідно до п. 10 ст. 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” до заяви кредитора - органу державної податкової служби чи інших державних органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), додаються докази вжиття заходів до отримання заборгованості по обов'язкових платежах у встановленому законодавством порядку.

Відповідності зі статтею 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

Згідно з п. 4.7 Рекомендації Президії Вищого господарського суду України від 04.06.2004 № 04-5/1193 “Про деякі питання практики застосування Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"” у вирішенні питання про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника згідно зі статтею 52 Закону, судам слід враховувати, що наявність хоча б однієї з ознак відсутнього боржника, передбачених частиною першою статті 52 Закону, є достатньою для порушення провадження у справі.

Відповідно до інформації Управління статистики в м. Севастополі вих. № 16-2/2215 від 18.07.2008 та Балаклавської районної державної адміністрації м. Севастополя (вих. № 2627/410-4 від 17.07.2008) ПП „ВКФ „Вія” зареєстровано за адресою: 99811, м. Севастополь, с. Резервне, вул. Вішнякова, 5.

За даними БТІ та ДРОНМ м. Севастополя № 4359 від 26.07.2008 право власності на нерухоме майно не зареєстровано.

Згідно даних Державної податкової інспекції в Балаклавському районі міста Севастополя (вих. № 6017/10 від 16.07.2008) ПП „ВКФ „Вія” 09.02.2007 надана Декларація про податок на прибуток за 2006 рік.

Таким чином, боржник за юридичною адресою не знаходиться. Звернути стягнення заборгованості на майно ПП „ВКФ „Вія” не можливо, оскільки підприємницьку діяльність боржник не здійснює, встановлену законодавством звітність в податкові органи та в органи Пенсійного фонду не надає.

На підставі викладеного суд дійшов висновку про правомірність вимог ініціюючого кредитора про визнання ПП „ВКФ „Вія” банкрутом у порядку, передбаченому статтею 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

УПФУ в Балаклавському районі м. Севастополя заявлене клопотання про призначення ліквідатором УПФУ в Балаклавському районі м. Севастополя.

Беручи до уваги викладене та керуючись статтею 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України суд


П О С Т А Н О В И В :


1. Визнати Приватне підприємство „Виробничо-комерційна фірма „Вія” (99811, м. Севастополь, с. Резервне, вул. Вішнякова, 5, код ЕДРПОУ 32811898) банкрутом.


2. Відкрити ліквідаційну процедуру.

3. Встановити строк ліквідації до 11.03.2008.


4. Призначити ліквідатором Приватне підприємство „Виробничо-комерційна фірма „Вія” (99811, м. Севастополь, с. Резервне, вул. Вішнякова, 5, код ЕДРПОУ 32811898) УПФУ в Балаклавському районі м. Севастополя.


5. Зобов’язати ліквідатора здійснити заходи, передбачені статтею 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, після завершення ліквідаційної процедури в строк до 11.03.2008 надати суду на затвердження звіт та ліквідаційний баланс.

6. Ухвалу направити кредитору, боржнику, ліквідатору, Кримському регіональному агентству з питань банкрутства в АРК та м. Севастополі, (95034, м. Сімферополь, вул. Київська, 81,оф 401, 227).Суддя І.В. Євдокимов

Розсилка:

1. УПФУ в Балаклавському районі міста Севастополя (99018, м. Севастополь, вул. Урицького, 2)

2. ПП „ВКФ„Вія” (99811, м. Севастополь, с. Резервне, вул. Вішнякова, 5)

3. Кримське регіональне агентство з питань банкрутства в АРК та м. Севастополі (95034 м. Сімферополь, вул. Київська, 81, оф. 401, 227)

4. Державному реєстратору в Балаклавському районі м. Севастополя (99042 м. Севастополь, вул. Новикова, 14)

5. справа

6. нарядСудовий реєстр по справі 5020-13/171-5/578

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
3822067 Ухвала 09.06.2009 Євдокимов І.В. Господарський суд м. Севастополя Господарське
2639155 Постанова 11.12.2008 Євдокимов І.В. Господарський суд м. Севастополя Господарське
2432747 Ухвала 03.10.2008 Сімоходська Д.О. Господарський суд м. Севастополя Господарське