Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 17/Б-974

Дата ухвалення рішення:
25.11.2008
Зареєстровано:
05.01.2009
Cуддя:
Андрусик Н.О.
Оприлюднено:
06.01.2009
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Тернопільської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"25" листопада 2008 р.

Справа № 17/Б-974

УХВАЛА


Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Андрусик Н.О.

розглянув заяву

кредитора: Прокурора Лановецького району в інтересах держави - Управління Пенсійного фонду України в особі Управління Пенсійного фонду України в Лановецькому районі, м. Ланівці Тернопільської області

до боржника: Приватного сільськогосподарського підприємства "Бережанське", с. Бережанка Лановецького району Тернопільської області

про банкрутство

За участю представників:

кредиторів: Шклярук В.А., гол. спеціаліст-юрисконсульт, доручення без номеру від 03.01.08р.;

боржника: Скасків Б.І., ліквідатор банкрута, ліцензія серії АВ №347140, видана Державним департаментом з питань банкрутства 06.08.2007р.;

прокурор: Савка М.В., прокурор відділу, посвідчення № 46 від 18.08.08р., представник прокуратури Тернопільської області


Суть справи:

Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 19 жовтня 2007 року за заявою Прокурора Лановецького району в інтересах держави - Управління Пенсійного фонду України в особі Управління Пенсійного фонду України в Лановецькому районі, м. Ланівці Тернопільської області, порушено провадження у справі № 17/Б-974 про визнання банкрутом Приватного сільськогосподарського підприємства "Бережанське", с. Бережанка Лановецького району Тернопільської області в порядку ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” і постановою господарського суду від 02 листопада 2007 року боржника визнано банкрутом; відкрито ліквідаційну процедуру у відповідності до вимог статей 22-24 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом“ та призначено ліквідатором Скасківа Богдана Івановича, жителя м. Бережани Тернопільської області, вул. Лесі Українки, 14а/5, ліцензія серії АВ №347140, видана Державним департаментом з питань банкрутства 06.08.2007р.

На виконання вимог п. 4 постанови від 02.11.2007р. ліквідатор банкрута Скасків Б.І. представив суду на затвердження ліквідаційний баланс станом на 01 листопада 2008 року, стверджуючи, що у боржника відсутнє будь-яке майно та кошти для погашення заборгованості перед кредиторами в повному розмірі; просить затвердити ліквідаційний баланс, Приватне сільськогосподарське підприємство "Бережанське" ліквідувати як юридичну особу, а провадження у справі № 17/Б-974 - припинити.

Ухвалою суду від 14.11.2008р. призначено судове засідання для заслуховування звіту ліквідатора Скасківа Б.І. про виконану роботу по здійсненню ліквідаційної процедури Приватного сільськогосподарського підприємства "Бережанське", с. Бережанка Лановецького району Тернопільської області на 25.11.2008р.

Ліквідатор, представник ініціюючого кредитора та прокурор в судовому засіданні не заперечили проти клопотання щодо затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу у даній справі.

Також, на вимогу суду податковою інспекцією подано докази на підтвердження наявності заборгованості по податках (обов’язкових платежах); ліквідатором також подано докази передачі документів, що підлягають постійному зберіганню, в архівну установу та довідку ДАІ м. Ланівці про відсутність автотранспорту у боржника. З приводу виконавчого провадження ДВС по виконанню наказу господарського суду №8/34-501 від 14.04.03р., ліквідатором пояснено, що постанова про закінчення виконавчого провадження по виконанню даного наказу виконавчою службою на адресу ліквідатора не надходила, незважаючи на те, що постанова господарського суду від 02.11.07р., згідно п. 7, надіслана районному відділу ДВС.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення ліквідатора банкрута, представника кредитора, прокурора, суд встановив наступне:

Статтею 32 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” встановлено, що за результатами роботи ліквідатора, останній подає господарському суду ліквідаційний баланс. Господарський суд після заслуховування ліквідатора виносить ухвалу про затвердження ліквідаційного балансу або призначення нового ліквідатора.

Якщо за результатами ліквідаційного балансу не залишилося майна після задоволення вимог кредиторів, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи.

Згідно постанови господарського суду від 02 листопада 2007 року у справі №17/Б-974 сума визнаних грошових вимог ініціюючого кредитора –Управління Пенсійного фонду України в Лановецькому районі в порядку ст.. 52 Закону відносно боржника становить 416,34 грн.

Як вбачається із пояснень ліквідатора в судовому засіданні та поданого ним звіту, при здійсненні ліквідаційної процедури банкрута дебіторської заборгованості Приватного сільськогосподарського підприємства "Бережанське", с. Бережанка Лановецького району Тернопільської області; осіб, що перебувають у трудових відносинах з банкрутом - не встановлено; майно, яке б можна було включити до ліквідаційної маси –відсутнє.

Крім того, в порядку п.5 ст.52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом“ до ліквідатора із заявами про визнання кредиторських вимог звернулися наступні кредитори:

- Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Лановецькому та Шумському районах, м. Шумськ Тернопільської області, вул. Українська, 42, з вимогами на суму 351,65 грн.;

- Лановецький районний центр зайнятості, м Ланівці Тернопільської області, вул. Незалежності, 19а, з вимогами на суму 3383,18 грн.;

- Збаразька міжрайонна державна податкова інспекція (Лановецьке відділення), м Ланівці Тернопільської області, вул. Незалежності, 19а, з вимогами на суму 1056,00 грн.;

- Кооператив «Механізатор», м Ланівці Тернопільської області, вул. Січових Стрільців, 14, з вимогами на суму 12778,50 грн.

Зазначені вимоги на загальну суму 17985,67 грн. у відповідності до ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом“ розглянуті, не відхилені ліквідатором та включені до Реєстру вимог по справі №17/Б-974 та ліквідаційного балансу, як підтверджені документально письмовими доказами.

З поданих ліквідатором документів вбачається, що у банкрута: Приватного сільськогосподарського підприємства "Бережанське", с. Бережанка Лановецького району Тернопільської області, відсутнє будь-яке майно для погашення заборгованості перед кредиторами, що підтверджується:

- звітом ліквідатора № 114 від 03.11.2008р.;

- довідкою № 231 від 05.11.2008р. КП «Лановецьке районне бюро технічної інвентаризації», м. Ланівці Тернопільської області, згідно якої за Приватним сільськогосподарським підприємством "Бережанське", нерухоме майно на праві власності не зареєстровано;

- довідкою № 927 від 21.12.07 р. Кременецького МРЕВ УДАІ УМВС України та довідкою без номеру та дати ВДАІ з обслуговування адміністративної території Лановецького району та автомобільно технічної інспекції, згідно яких за Приватним сільськогосподарським підприємством "Бережанське", транспортні засоби зареєстрованими не значаться;

- довідкою № 24 від 25.07.08р. Інспекції Державного технічного нагляду Тернопільської обласної державної адміністрації по Лановецькому району, згідно якої за Приватним сільськогосподарським підприємством "Бережанське", сільськогосподарська техніка не обліковується;

- довідкою № 161/12/01 від 03.11.2008р. Управління держкомзему у Лановецькому районі, згідно якої за Приватним сільськогосподарським підприємством "Бережанське" земельні ділянки на праві приватної власності не зареєстровані і не обліковуються.

Довідка № 2393/9/10-007 від 04.11.2008р. Збаразької міжрайонної державної податкової інспекції (Лановецького відділення) свідчить про те, що по облікових даних податкового органу відкритих рахунків в установах банків по Приватному сільськогосподарському підприємству "Бережанське" не рахується.

З довідки №15 від 20.02.2008р. державного реєстратора Лановецької райдержадміністрації вбачається, що згідно установчих документів, ПСП «Бережанське», не є правонаступником Сільськогосподарського товариства власників земельних і майнових паїв «Колос».

З поданого звіту та наданих ліквідатором в судовому засіданні 25.11.08р. пояснень з’ясовано, що боржником не передавалися ліквідатору установчі документи, які підлягають постійному зберіганню, печатка та штамп підприємства, а тому в газеті «Голос Ланівеччини» від 26.09.2008р. №40 (7/78) опубліковано оголошення про визнання недійсними гербової печатки, кутового штампу та установчих документів підприємства –банкрута.

Окрім того, з наданої суду довідки виконавчого комітету Бережанської сільської ради Лановецького району підтверджується факт здачі ліквідатором на постійне зберігання документів по Приватному сільськогосподарському підприємству "Бережанське», а саме: книги розрахунку з членами колгоспу за 1950-2003рр. та книги обліку трудових стажу за 1950-2003рр.

У зв’язку з викладеним, грошові вимоги встановлених кредиторів: Управління Пенсійного фонду України в Лановецькому районі, м. Ланівці Тернопільської області; Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Лановецькому та Шумському районах, м. Шумськ Тернопільської області; Лановецького районного центру зайнятості, м Ланівці Тернопільської області; Збаразької міжрайонної державної податкової інспекції (Лановецьке відділення), м Ланівці Тернопільської області та Кооперативу «Механізатор», м Ланівці Тернопільської області - всього на суму 17985,67 грн. –неоплачені та у відповідності до п. 6 ст. 31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” зазначені вимоги вважаються погашеними.

Згідно п. 6 статті 40 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт ліквідатора в порядку, передбаченому статтею 32 Закону.

Таким чином, враховуючи, що за результатами розгляду ліквідаційного балансу у банкрута немає ні майна, ні грошових коштів для погашення заборгованості перед кредиторами, ліквідатор виконав свої повноваження у відповідності з вимогами Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” по виявленню майнових активів банкрута, а тому ліквідаційний баланс підлягає затвердженню, суд ліквідовує Приватне сільськогосподарське підприємство "Бережанське", с. Бережанка Лановецького району Тернопільської області, ідент. код 30786949, як юридичну особу, провадження у справі №17/Б-974 припиняє в порядку ст. 40 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Відповідно до ст. 39 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців” у разі, якщо після завершення ліквідаційної процедури в процесі банкрутства, яка встановлена законом, судом постановляється рішення про ліквідацію юридичної особи –банкрута, суд, що виніс відповідне рішення, в день набрання ним законної сили направляє його державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи-банкрута для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.

Враховуючи вищезазначене, суд направляє дану ухвалу державному реєстратору Лановецької райдержадміністрації для вчинення дій, визначених п. 2, 6, 7, 9 ст. 39 Закону.

На підставі наведеного, керуючись ст. 39 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців“, ст. ст. 31, 22, 25, 32, 40, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.ст. 43, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд ,-

У Х В А Л И В :

1. Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс у справі № 17/Б-974 по Приватному сільськогосподарському підприємству "Бережанське", с. Бережанка Лановецького району Тернопільської області, ідент. код 30786949, станом на 01 листопада 2008 року.

2. Вважати погашеними вимоги кредиторів:

- Управління Пенсійного фонду України в Лановецькому районі, м. Ланівці Тернопільської області вул. Грушевського, 13, в сумі 416,34 грн.;

- Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Лановецькому та Шумському районах, м. Шумськ Тернопільської області, вул. Українська, 42, в сумі 351,65 грн.;

- Лановецького районного центру зайнятості, м Ланівці Тернопільської області, вул. Незалежності, 19а, в сумі 3383,18 грн.;

- Збаразької міжрайонної державної податкової інспекції (Лановецьке відділення), м Ланівці Тернопільської області, вул. Незалежності, 19а, в сумі 1056,00 грн.;

- Кооперативу «Механізатор», м Ланівці Тернопільської області, вул. Січових Стрільців, 14, в сумі 12778,50 грн.

3. Приватне сільськогосподарське підприємство "Бережанське", с. Бережанка Лановецького району Тернопільської області, ідент. код 30786949, ліквідувати як юридичну особу з 25 листопада 2008 року.

4. Збаразькій міжрайонній державній податковій інспекції (Лановецьке відділення), м Ланівці Тернопільської області, вул. Незалежності, 19а, зняти з обліку Приватне сільськогосподарське підприємство "Бережанське", с. Бережанка Лановецького району Тернопільської області, ідент. код 30786949, як платника податків та відомості про зняття з обліку надіслати ліквідатору Скасківу Б.І., м. Бережани Тернопільської області, вул. Лесі Українки, 14а/5, та органу державної реєстрації банкрута.

5. Ліквідатору Скасківу Б.І., м. Бережани Тернопільської області, подати органу реєстрації-державному реєстратору Лановецької райдержадміністрації, м. Ланівці Тернопільської області, документи, необхідні для скасування державної реєстрації Приватного сільськогосподарського підприємства "Бережанське", с. Бережанка Лановецького району Тернопільської області, ідент. код 30786949.

6. Провадження у справі № 17/Б-974 - припинити.

7. Дану ухвалу надіслати: кредиторам (згідно п. 2 даної ухвали); банкруту; прокуратурі Лановецького району Тернопільської області, м. Ланівці Тернопільської області; ліквідатору Скасківу Б.І., м. Бережани Тернопільської області, вул. Лесі Українки, 14а/5; Відділу Державної виконавчої служби Лановецького районного управління юстиції, м. Ланівці Тернопільської області; державному реєстратору Лановецької райдержадміністрації для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи; Тернопільському обласному управлінню статистики, м. Тернопіль, вул. Над Ставом, 10; Тернопільському обласному сектору з питань банкрутства, м. Тернопіль, вул. Київська, 3-А.

Суддя Н.О. Андрусик


Судовий реєстр по справі 17/Б-974

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
2635912 Ухвала 25.11.2008 Андрусик Н.О. Господарський суд Тернопільської області Господарське
1145021 Постанова 02.11.2007 Андрусик Н.О. Господарський суд Тернопільської області Господарське