Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 04-05/42-86-9б

Дата ухвалення рішення:
12.12.2008
Зареєстровано:
05.01.2009
Cуддя:
Попов О.В.
Оприлюднено:
06.01.2009
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Донецької області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

У Х В А Л А

ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ ПРО БАНКРУТСТВО

12.12.08р. № 04-05/42-86-9б

за заявою боржника Товариства з обмеженою відповідальністю „Майбутнє зелене місто” м. Горлівка

про визнання банкрутом


Суддя О.В. Попов.


Товариство з обмеженою відповідальністю „Майбутнє зелене місто” м. Горлівка звернулося із заявою до господарського суду Донецької області про порушенная відносно себе справи про банкрутство за процедурою, передбаченою ст. 53 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (надалі – Закон).

Підставою для порушення справи про банкрутство заявник вказує загрозу неплатоспроможності та неможливість погашення вимог усіх кредиторів у разі погашення вимог одного з них.

Ст. 7 Закону передбачає загальні вимоги до змісту та оформлення заяв кредиторів та боржника про порушення справ про банкрутство. Вказані вимоги обов`язкові також при подачі заяв про банкрутство окремих категорій суб`єктів підприємницької діяльності з врахуванням особливостей, передбачених розділом IV закону.

Абз.6 ч.1 ст.7 Закону передбачає, що заява про порушення справи про банкрутство повинна містити “виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, з зазначенням суми боргових вимог кредиторів, а також строку їх виконання, розміру неустойки (штрафов, пені), реквізитів розрахункового документу про списання коштів з банківського рахунку боржника та дату прийняття банківською установою боржника до виконання.

Надана заява не містить відомостей щодо підстав, термінів виникнення та виконання зобов`зань боржника перед кредиторами.

Будь які документи що підтверджують підстави та суму вимог кредиторів та, відповідно, неплатоспроможність боржника всупереч абз. 6 п. 3 ст. 7 Закону до заяви не додані.

Відповідно до приписів ст. 9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, вказані обставини є підставою для повернення заяви про порушення справи про банкрутство без розгляду.

Окрім того, згідно ст.1 Закону:

неплатоспроможність - неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов'язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності;

боржник - суб'єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, у тому числі зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати;

Стан неплатоспроможності боржника, як було зазначено вище, повинен бути обґрунтований викладеними у заяві фактичними даними та доведений доданими до заяви документами.

Натомність, як вбачається з тексту поданої заяви при вказаної сумі кредиторської заборгованості у розмірі 363 000 грн. балансова вартість активів боржника – основних засобів, незавершеного будівництва, дебіторської заборгованості складає 2 334 900 грн., що не є підтвердженням стану неплатоспроможності або загрози її виникнення за змістом вищевикладених норм Закону про банкрутство.

Враховуючі викладене, змістом поданої заяви та доданих матеріалів не обґрунтована наявність достатніх підстав для порушення справи про банкрутство боржника, що у відповідності до приписів ст. 9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, є підставою для повернення заяви про порушення справи про банкрутство без розгляду


Враховуючи викладене, керуючись ст.63 ГПК України, ч.1, 3 ст.7, ст.ст.9, 53 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, господарський суд

У Х В А Л И В :


Заяву боржника Товариства з обмеженою відповідальністю „Майбутнє зелене місто” м. Горлівка про порушення справи про його банкрутство з доданими до неї документами повернути без розгляду.


Додаток: заява з додатками.Суддя Попов О.В.Вик. тел.

Надруковано примірників - :

- господарському суду Донецької області,

- сторонам,