Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа

Дата ухвалення рішення:
16.12.2008
Зареєстровано:
05.01.2009
Cуддя:
Скапровська І.М.
Оприлюднено:
05.01.2009
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Івано-Франківської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

УХВАЛА

16 грудня 2008 р.

Справа № Б-21/173

Господарський суд Івано-Франківської області у складі :

судді Скапровської Ірини Михайлівни

при секретарі судового засідання Чверенчук Р. Р., розглянувши матеріали справи

за заявою кредитора Державної інноваційної фінансово - кредитної установи в особі Івано - Франківського регіонального відділення м. Івано - Франківськ, вул. Дністровська, 32 код ЄДРПОУ 19402416 про порушення справи про визнання боржника Товариства з обмеженою відповідальністю " Агро " , м. Івано - Франківськ , вул. Ринок, 8 код ЄДРПОУ 22168616 - банкрутом


За участю :

Від заявника : Витвицька В. Д. , довіреність № 1055 від 24.06.2008р.

Від боржника представники не з'явилися.


В судовому засіданні 10.12.2008р. оголошувалась перерва до 16.12.2008р.

Суть : Державна інноваційна фінансово - кредитна установа в особі Івано - Франківського регіонального відділення м. Івано - Франківськ, вул. Дністровська, 32 код ЄДРПОУ 19402416 звернулась до суду із заявою про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю " Агро " , м. Івано - Франківськ , вул. Ринок, 8 код ЄДРПОУ 22168616 в порядку ст. 52 Закону України " Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом "

Представник кредитора в судовому засіданні зазначив , що підставою подання заяви про визнання боржника банкрутом є те , що керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, на доказ чого подав суду повернуті поштові конверти з відміткою: за вказаною адресою адресат не числиться. Поштові листи боржнику направлялись за адресою . м. Івано - Франківськ , вул. Ринок, 8 .

Розглянувши матеріали справи , заслухавши пояснення представника заявника , суд встановив: що 28 листопада 2008р. господарським судом винесено ухвалу про порушення провадження у справі про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю " Агро " , м. Івано - Франківськ , вул. Ринок, 8 код ЄДРПОУ 22168616 банкрутом та зобов"язанно кредитора подати документи , що підтверджують підстави визнання боржника банкрутом в порядку ст. 52 Закону , зокрема :довідку про наявність чи відсутність в ЄДРПОУ запису про відсутність юридичної особи за місцем знаходженням, довідку з ДПІ про неподання звітності боржником протягом строку встановленого законодавством .

На виконання вимог ухвали суду , кредитор подав витяг з ЄДРПОУ в якому зазначено , що записів про проведення реєстраційних дій щодо боржника товариства з обмеженою відповідальністю науково - виробничого підприємства " Агро " не знайдено.

Крім того , представником кредитора в судовому засіданні подано довідку з головного управління статистики в Івано - Франківській області в якій вказано адресу боржника м. Івано - Франківськ , вул. Височана, 18 .

В заяві кредитор вказав адресу боржника м. Івано - Франківськ , вул. Ринок , 8, та надав суду докази повернення поштової коресподенції за адресою вказаною в заяві .

За адресою м. Івано - Франківськ , вул. Височана , 18 , яка вказана у довідці головного управління статистики кредитор не направляв заяву боржнику , як і не отримав відповіді про те , що юридична особа відсутня за за вказаною адресою .

Статтею 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також, за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

Наведена норма передбачає, що заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника є підставою для порушення провадження у справі у випадку наявності будь-якої з підстав, передбачених вказаною нормою Закону.

Статтею 5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що провадження у справі регулюється цим законом , Господарським процесуальним кодексом України , іншими законодавчими актами України.

Враховуючи вищенаведене, суд не вбачає достатніх підстав, за яких боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю " Агро " , м. Івано - Франківськ , вул. Ринок, 8 код ЄДРПОУ 22168616 слід визнати банкрутом на підставі ст.52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а тому відповідно до п.1-1 ст.80 ГПК України провадження у справі слід припинити .

Керуючись п.1-1 ст.80 , 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:


провадження у справі про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю " Агро " , м. Івано - Франківськ , вул. Ринок, 8 код ЄДРПОУ 22168616 банкрутом - припинити.

Скасувати мораторій на задоволення вимог кредиторів введений ухвалою господарського суду від 28.11.2008р.Про винесення ухвали повідомити: заявника, боржника , Регіональне управління з питань банкрутства (м.Івано-Франківськ, вул.С.Стрільців, 15).

Суддя Скапровська Ірина Михайлівна

Виготовлено в АС "Діловодство суду" Г.Р. Кіндрат