Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа Б-7/86-23/77

Дата ухвалення рішення:
05.12.2008
Зареєстровано:
05.01.2009
Cуддя:
Рочняк О.В.
Оприлюднено:
05.01.2009
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Івано-Франківської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62


УХВАЛА

05.12.08

Справа № Б-7/86-23/77

Господарський суд Івано-Франківської області у складі:

Судді Рочняк Олександри Вікторівни

при секретарі Петльованій Надії Романівні розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за заявою: Управління Пенсійного фонду України в Коломийському районні, вул. Валова,47, м.Коломия, 78200

до боржника: ТзОВ "Дружба", вул.1-го Травня, с.Струпків, Коломийського р-ну, 78227

про визнання боржника банкрутом


За участю представників сторін:

Від кредитора: Гринів Я.В.- провідний спепеціаліст відділеня Виконавчої дирекції соціального страхування від НВ на вирбництві та ПЗ в м.Коломия та Коломийському районі, (довіреність №357-01 від15.09.2008 )

Ліквідатор:- Сіухін М.П. (ліцензія серія АВ №116217 від 17.01.05)


ВСТАНОВИВ: подано заяву про банкрутство ТзОВ "Дружба", вул. 1-го Травня, с.Струпків, Коломийського р-ну.

Постановою господарського суду Івано-Франківської області від 19.04.2007 року боржника ТзОВ "Дружба", вул. 1-го Травня, с.Струпків, Коломийського р-ну, 78227 визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ухвалою від 28.10.08 срок ліквідаційної процедури продовжено до 26.12.08.

Ухвалою від 21.11.08 призначено до розгляду на 05.12.08, поданий ліквідатором Сіухіним М.П на затвердження протокол засідання комітету кредиторів боржника -ТзОВ "Дружба" №5 від 30.10.08 та клопотання з вимогою про скасування листа ліквідатора Хлібейчука М.І. №6 від 03.12.07 про визнання майнових вимог Відділення виконавчої дирекції ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м.Коломия та Коломийському р-ні.

Розглянувши протокол засідання комітету кредиторів боржника - ТзОВ "Дружба", поданий ліквідатором Сіухіним М.П, суд вважає, що він прийнятий відповідно до вимог ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а тому підлягає затвердженню.

В задоволенні клопотання ліквідатора Сіухіна М.П. про скасування листа ліквідатора Хлібейчука М.І. №6 від 03.12.07 про визнання майнових вимог Відділення виконавчої дирекції ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м.Коломия та Коломийському р-ні слід відмовити, оскільки господарський суд розглядає спори в межах підвідомчості, встановленої ст.12 ГПК України і не може виходити за її межі.

Ухвалою від 26.11.08 призначено до слухання на 05.12.08 скаргу на дії ліквідатора ТзОВ "Дружба" Сіухіна М.П, подану 24.11.08 відділенням виконавчої дирекції ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м.Коломия та Коломийському р-ні, в якій він просисть суд відмову ліквідатора визнати майнові вимоги визнати неправомірною, а грошові вимоги відділення виконавчої дирекції ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м.Коломия та Коломийському р-ні в сумі 236686 грн 42 коп капіталізованих платежів визнати в повному обсязі та зобов"язати ліквідатора внести грошові вимоги до другої черги реєстру вимог кредиторів.

Представник скаржника - Відділення виконавчої дирекції ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м.Коломия та Коломийському р-ні в судовому засіданні заявила, що подані вимоги є поточними, виникли в ході ліквідаційної процедури і підлягають включенню в реєстр грошових вимог в процесі ліквідаційної процедури. При цьому, посилається на ст. 23 Закону україни "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", згідно якої з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури.

Ліквідатор Сіухін М.П. відзиву на скаргу не подав, в судовому засіданні проти скарги заперечив, посилаючись на те, що відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, протягом тридцяти днів від дня опублкування в офіційному друкованому органі оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство зобов"язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також дкументи, що їх підтверджують. Вимоги конкурсних кредиторів, що заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, - не розглядаються і вважаються погашеними.

Як вбачається з матеріалів справи, до суду поступила заява з майновими вимогами від Відділення виконавчої дирекції ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м.Коломия та Коломийському р-ні на суму 236686 грн 42 коп. Доказів про включення вимоги в реєстр вимог кредиторів в матеріалах справи немає. Проте, представником Фонду подано суду лист ліквідатора Хлібейчука М.І., з якого вбачається, що майнові вимоги Фонду в сумі 236686 грн 42 коп включені до реєстру вимог кредиторів, як вимоги другої черги.

Відповідно до ч.2 ст.14 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги конкурсних кредиторів, що заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, - не розглядаються і вважаються погашеними, про що господарський суд зазначає в ухвалі, якою затверджує реєстр вимог кредиторів. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.

Оскільки, представник Фонду вказує, що подана ним вимога містить поточні зобо"язання банкрута -ТзОВ "Дружба", суд вважає за необхідне витребувати у Фонду підтвердження того, що подані ним вимоги є поточними, тобто, виникли після порушення провадження у справі про банкртство -ТзОВ "Дружба".

Відповідно до ст.38 ГПК України, якщо подані сторонами докази є недостатніми, господарський суд зобов"язаний витребувати від підприємств та організацій незалежно від їх участі у справі документи і матеріали, необхідні для вирішення спору.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.77 ГПК України господарський суд відкладає розгляд справи, якщо за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні. Такими обставинами, зокрема, є: необхідність витребування доказів.

Згідно ч. 2 ст. 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

За таких обставин, суд вважає за необхідне відкласти судове засідання, витребувати необхідні для розгляду справи докази та викликати в судове засідання арбітражного керуючого Хлібейчука М.І.

Керуючись Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст.4-1, ст.38, п.3 ч.1 ст. 77 , ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:


протокол засідання комітету кредиторів боржника -ТзОВ "Дружба" №5 від 30.10.08 затвердити.

В задоволенні клопотання ліквідатора Сіухіна М.П. про скасування листа ліквідатора Хлібейчука М.І. №6 від 03.12.07 про визнання майнових вимог Відділення виконавчої дирекції ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м.Коломия та Коломийському р-ні відмовити.

Судове засідання по розгляду скарги на дії ліквідатора відкласти на 16.12.08 о 11:45 год.

Участь у засіданні представників заявника, боржника обов"язкова. Засідання відбудеться у приміщенні Івано-Франківського господарського суду за адресою: вул.Шевченка 16, кімната № 14.


Відділенню виконавчої дирекції ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м.Коломия та Коломийському р-ні - подати суду докази з підтвердженням того, що подані ним вимоги є поточними, тобто, виникли після порушення провадження у справі про банкртство -ТзОВ "Дружба".


Арбітражному керуючому Хлібейчуку М.І. (Тисменицький р-н, с.Драгомирчани, вул.Миру, 10) з"явитись в судове засідання. Участь в судовому засіданні обов"язкова.


Згідно п. 5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону, з винної сторони може бути стягнуто в дохід Державного бюджету України штраф у розмірі до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто до 1700 грн.

Копію ухвали направити заявнику, боржнику, Відділенню виконавчої дирекції ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м.Коломия та Коломийському р-ні (м.Коломия, вул.Чехова,26), ліквідатору Сухіну М.П. (вул.Стуса, 9/48, м.Івано-Франківськ), арбітражному керуючому Хлібейчуку М.І. (Тисменицький р-н, с.Драгомирчани, вул.Миру, 10), Державному управлінню з питань банкрутства (м.Івано-Франківськ, вул.С.Стрільців, 15), Державному реєстратору (м.Івано-Франківськ, вул.С.Бандери,1).

.


Суддя Рочняк Олександра Вікторівна

Виготовлено в АС "Діловодство суду"

______ Ходоровська-Бірчак Світлана Вікторівна


Судовий реєстр по справі Б-7/86-23/77

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
4793810 Ухвала 17.09.2009 Рочняк О.В. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
4793809 Ухвала 08.09.2009 Рочняк О.В. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
3675848 Ухвала 12.02.2009 Рочняк О.В. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
2864854 Ухвала 27.01.2009 Рочняк О.В. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
3675847 Ухвала 29.12.2008 Рочняк О.В. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
2622989 Ухвала 16.12.2008 Рочняк О.В. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
2622990 Ухвала 05.12.2008 Рочняк О.В. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
2428450 Ухвала 26.11.2008 Рочняк О.В. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
2428451 Ухвала 21.11.2008 Рочняк О.В. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
2228094 Ухвала 28.10.2008 Рочняк О.В. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
3675849 Ухвала 25.01.2008 Кишинський М.І. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
11797735 Ухвала 19.03.2007 Кишинський М. І. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське