Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа Б15/338-07

Дата ухвалення рішення:
14.11.2008
Зареєстровано:
24.11.2008
Cуддя:
Продаєвич Л.В.
Оприлюднено:
05.01.2009
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Вищий господарський суд України
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ВИЩИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  УКРАЇНИ

УХВАЛА  

 

14 листопада 2008 р.

№ Б15/338-07 

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

головуючого: суддів:

Панової І.Ю., Заріцької А.О., Продаєвич Л.В.

перевіривши матеріали касаційної скарги

Приватного підприємства "Багатопрофільне мале приватне підприємство "Артан",  м. Дніпропетровськ

на ухвалу

господарського суду Дніпропетровської області від 24.12.2007

у справі

№ Б15/338-07

за заявою

Товариства з обмеженою відповідальністю "Ніка Дніпро", м. Дніпропетровськ

до

Товариства з обмеженою відповідальністю "Альфа Дніпро", м. Дніпропетровськ

про

визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

За заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Ніка Дніпро" господарським судом Дніпропетровської області було порушено справу про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Альфа Дніпро".

Постановою господарського суду Дніпропетровської області від 23.11.2007 Товариство з обмеженою відповідальністю "Альфа Дніпро" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором товариства призначено арбітражного керуючого Ромашко Р.М.

Оскаржуваною ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 24.12.2007 затверджено ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора, ліквідовано юридичну особу -ТОВ "Альфа Дніпро", припинено провадження у справі про банкрутство.

Зі змісту вказаної ухвали вбачається, що кредитором у справі крім ініціюючого кредитора було визнано ВВД Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в  м. Дніпропетровську.

22.10.2008 до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 24.12.2007 у порядку статті 107 Господарського процесуального кодексу України звернулося Приватне підприємство "Багатопрофільне мале приватне підприємство "Артан" (надалі -ПП "БМПП "Артан"), посилаючись на те, що прийнятою ухвалою порушені його права як кредитора.

Указана скарга ПП "БМПП "Артан" не може бути прийнята до провадження з огляду на наступне.

Вищий господарський суд України зазначає, що пункт 8 частини 3 статті 129 Конституції України встановлює серед основних засад судочинства забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.

Указана конституційна норма конкретизована законодавцем у статті 12 Закону України "Про судоустрій України", згідно з якою учасники судового процесу та інші особи у випадках і порядку, передбачених процесуальним законом, мають право на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення.

Отже, реалізація конституційного права на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення названим Законом ставиться у залежність від положень процесуального закону.

Відповідно до статті 107 Господарського процесуального кодексу України сторони у справі мають право подати касаційну скаргу, а прокурор касаційне подання на рішення місцевого господарського суду, що набрало законної сили, та постанову апеляційного суду. Касаційну скаргу мають право подати також особи, яких не було залучено до участі у справі, якщо суд прийняв рішення чи постанову, що стосується їх прав і обов'язків.

Частиною 2 статті 41 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Отже, касаційні скарги на судове рішення місцевого або апеляційного господарських судів можуть подавати сторони та інші учасники судового процесу, передбачені цим Кодексом та Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

За визначенням у статті 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності або визнання його банкрутом" сторонами у справі про банкрутство є кредитори (представник комітету кредиторів) та боржник (банкрут).

Кредитор -юридична або фізична особа,  яка  має  у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за  правильністю та своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і  зборів (обов'язкових платежів).

ПП "БМПП "Артан" не є стороною у справі № Б15/338-07 (не визнано кредитором) та не є іншим учасником у справі про банкрутство, оскільки відповідно до приписів статті 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" учасниками провадження у справі про банкрутство визнано таких осіб: сторони, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, а також у випадках, передбачених цим Законом, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство, Фонд державного майна України, державний орган з питань банкрутства, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа акціонерів або учасників товариств з обмеженою чи додатковою відповідальністю.

На підставі викладеного, у прийнятті касаційної скарги слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 86, 107 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України

У Х В А Л И В:

Відмовити у прийнятті касаційної скарги Приватного підприємства "Багатопрофільне мале приватне підприємство "Артан" на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 24.12.2007 у справі    Б15/338-07 до провадження Вищого господарського суду України.

 

Головуючий: І.Панова

Судді: А. Заріцька

  Л. Продаєвич


Судовий реєстр по справі Б15/338-07

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
2621276 Ухвала 14.11.2008 Продаєвич Л.В. Вищий господарський суд України Господарське
1237956 Ухвала 24.12.2007 Петренко Н.Е. Господарський суд Дніпропетровської області Господарське
1225925 Ухвала 20.12.2007 Петренко Н.Е. Господарський суд Дніпропетровської області Господарське
1173689 Постанова 23.11.2007 Петренко Н.Е. Господарський суд Дніпропетровської області Господарське
1148795 Ухвала 19.11.2007 Петренко Н.Е. Господарський суд Дніпропетровської області Господарське