Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 717/9-23

Дата ухвалення рішення:
05.08.2008
Зареєстровано:
03.12.2008
Cуддя:
Ореховська О.О.
Оприлюднено:
27.12.2008
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Полтавської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м.Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про  повернення  заяви про порушення справи про банкрутство  

 

  05.08.2008р.

Суддя  Ореховська О.О., розглянувши документи

по заяві Акціонерного  товариства "Український  інноваційний банк", м. Київ в особі  Кременчуцької  філії, м. Кременчук,  Полтавська область, вул. Щорса, 76

до  Приватного  підприємця  ОСОБА_1, АДРЕСА_1

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ: Дана заява ( від 28.07.2008 р. вих.  № 1202)  не відповідає вимогам ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а саме:

  ч.1 ст.52 Закону вказує, що  у  разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної   особи   відсутні   за   її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів  державної  податкової  служби  згідно  із  законодавством податкових  декларацій,  документів  бухгалтерської  звітності,  а також за  наявності  інших  ознак,  що  свідчать  про  відсутність підприємницької  діяльності  боржника,  заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути  подана  кредитором незалежно  від  розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

Ініціюючим кредитором до заяви про порушення справи про банкрутство приватного підприємця ОСОБА_1. не додані докази відсутності підприємницької діяльності у боржника.

Сам лише факт відсутності у боржника зареєстрованих транспортних засобів та нерухомого майна, закриття розрахункових рахунків в установах банків, на які посилається кредитор в заяві,  не є підставою для порушення справи про банкрутство згідно ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

  Одночасно повідомляю, що  лише факт внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців відомостей про  відсутність приватного підприємця за його місцезнаходженням може слугувати доказом  відсутності боржника ( Постанова ВСУ від 22.05.2007 р. № 21/19-06-518).

Керуючись п. 1 ст.9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п. 3 ст. 63 ГПК України суд,  -

УХВАЛИВ:

1.Повернути заяву  Акціонерного товариства  "Український  інноваційний  банк", м. Київ в особі  Кременчуцької філії  про порушення справи про банкрутство приватного підприємця ОСОБА_1.

Додаток: заява та додані до неї матеріали.

Суддя   О.О. Ореховська

Роз'яснити заявнику, що повернення заяви про порушення справи про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню  з нею до господарського суду після усунення допущеного порушення.