Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа

Дата ухвалення рішення:
11.12.2008
Зареєстровано:
22.12.2008
Cуддя:
Тимченко М.Г.
Оприлюднено:
24.12.2008
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Чернігівської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

Господарський суд Чернігівської області

______


14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 698-166, факс 77-44-62


УХВАЛА

про повернення заяви про визнання боржника банкрутом

№ 02-02/

Суддя , розглянувши матеріали за заявою

Кредитор: Державна податкова інспекція у Новгород –Сіверському районі,

16000, м. Новгород –Сіверський, вул. К.Маркса, 24

Боржник : Товариство з обмеженою відповідальністю “АВІС”,

16000, м. Новгород –Сіверський, вул. Весняна, 102


ВСТАНОВИВ:

Підстави повернення позовної заяви можна додавати натисканням Ctrl+Alt+[1...0], де [1...0] - відповідні п.п.1...10 статті 63 ГПК України.

Державною податковою інспекцією у Новгород –Сіверському районі подано заяву про визнання банкрутом товариства з обмеженою відповідальністю “АВІС” на підставі ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, як відсутнього боржника, що припинив здійснювати підприємницьку діяльність.

Відповідно до ст. 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” справи про банкрутство порушуються у разі, якщо громадянин –підприємець –боржник або керівні органи боржника –юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

Доданий до заяви акт про перевірку місцезнаходження від 04.12.08р. №506 не є належним доказом відсутності боржника за юридичною адресою, оскільки згідно зі ст.17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням вноситься державним реєстратором до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Отже, до заяви кредитора не додано доказів, які підтверджують, що боржник не знаходиться за юридичною адресою чи не звітує до ДПІ протягом року (довідка від державного реєстратора про внесення запису про відсутність боржника за місцезнаходженням, довідка ДПІ про не звітування станом на день подання заяви).

Враховуючи вищевикладене, підстави для порушення провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю “АВІС” на підставі ст. 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” відсутні, а тому заяву Державної податкової інспекції у Новгород –Сіверському районі необхідно повернути кредитору без розгляду.

Керуючись ст. ст. 9, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, -


У Х В А Л И В:


Заяву та додані матеріали повернути кредитору без розгляду.


Додаток: на 47 арк.


Суддя