Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 02-08/605

Дата ухвалення рішення:
09.12.2008
Зареєстровано:
22.12.2008
Cуддя:
Деревінська Л.В.
Оприлюднено:
24.12.2008
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Кіровоградської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д
Кіровоградської області

У Х В А Л А

09.12.08 р. № 02-08/605


Суддя господарського суду Кіровоградської області Деревінська Л.В., розглянувши заяву

кредитора - відкритого акціонерного товариства "Криворізький залізорудний комбінат", м. Кривий Ріг

до боржника - приватного підприємства "Петрівський рибгосп", смт. Петрово Петрівського району Кіровоградської області

про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника,-


ВСТАНОВИВ:


Відповідно до частини 1 статті 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі-Закон) заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана у разі, якщо керівні органи боржника-юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

Кредитором у заяві про порушення справи про банкрутство за ознаками ст. 52 Закону щодо приватного підприємства "Петрівський рибгосп" не вказані докази та обставини, що підтверджують наявність у цього підприємства ознак відсутнього боржника, достатніх для порушення справи про банкрутство.

У заяві зазначено, що рішенням господарського суду Кіровоградської області № 11/69 від 18.02.03р., у зв'язку з неподанням протягом року податкової звітності, припинено підприємницьку діяльність приватного підприємства "Петрівський рибгосп", що констатує факт ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій.

Однак це не є належним доказом ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій. Таким доказом може бути довідка податкової інспекції про ненадання податкових декларації протягом року.

Відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням має бути підтверджено витягом або довідкою з Єдиного державного реєстру. Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, доданий до заяви кредитора, свідчить лише про наявність реєстрації боржника за юридичною адресою.

Докази на підтвердження наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, кредитором не зазначені і не подані.

Тому на підставі ч. 1 ст. 52 Закону, ст. 4-1, п. 3 ч. 1 ст. 63 ГПК України заява кредитора і додані до неї документи підлягають поверненню без розгляду.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 4-1, п. 3 ч. 1 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -


УХВАЛИВ:


Заяву № 53-02/2149 від 01.12.2008 року (вх. 4044/297 від 08.12.08р.) відкритого акціонерного товариства "Криворізький залізорудний комбінат" про порушення справи про банкрутство щодо відсутнього боржника приватного підприємства "Петрівський рибгосп" на 1 аркуші, додані до неї документи на 14 аркушах та поштовий конверт, повернути без розгляду.


Ухвалу про повернення заяви про порушення справи про банкрутство без розгляду може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного господарського суду в установленому законом порядку.


Суддя