Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 02-08/597

Дата ухвалення рішення:
04.12.2008
Зареєстровано:
22.12.2008
Cуддя:
Деревінська Л.В.
Оприлюднено:
23.12.2008
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Кіровоградської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д
Кіровоградської області

У Х В А Л А

04.12.08 р. № 02-08/597


Суддя господарського суду Кіровоградської області Деревінська Л.В., розглянувши заяву

кредитора - Кіровоградської міжрайонної державної податкової інспекції, м. Кіровоград

до боржника - Кіровоградської обласної міжгосподарської виробничо - наукової системи "РУНО", с. Оситняжка Кіровоградського району Кіровоградської області

про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника,-


ВСТАНОВИВ:


Відповідно до частини 1 статті 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі-Закон) заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана у разі, якщо керівні органи боржника-юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

Кредитором у заяві про порушення справи про банкрутство за ознаками ст. 52 Закону щодо Кіровоградської обласної міжгосподарської виробничо - наукової системи "РУНО" не вказані докази та обставини, що підтверджують наявність у цього підприємства ознак відсутнього боржника, достатніх для порушення справи про банкрутство.

У заяві зазначено, що Кіровоградська обласна міжгосподарська виробнича - наукова система "РУНО" не подає звітність з 20.07.07р., що констатує факт припинення підприємницької діяльності.

Однак це не є належним доказом ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій. Таким доказом може бути довідка податкової інспекції про ненадання податкових декларації протягом року.

Відповідно до ч. 5 ст. 17 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” (далі –Закон про державну реєстрацію) від 15.05.2003 року, який набрав чинності з 01.07.2004 року, відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження про юридичну особу мають міститися в Єдиному державному реєстрі. Запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу вноситься державним реєстратором до Єдиного державного реєстру в порядку, визначеному ч. 6 ст. 19 вказаного Закону.

Відповідно до ч. 3 ст. 18 Закону про державну реєстрацію якщо відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.

Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, доданий до заяви кредитора, свідчить лише про не підтвердження статусу відомостей про юридичну особу.

Отже, відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням має бути підтверджено витягом або довідкою з Єдиного державного реєстру. До заяви кредитора такі докази не додані.

Докази на підтвердження наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, кредитором не зазначені і не подані. Відсутність зареєстрованого за боржника майна не є свідченням відсутності підприємницької діяльності боржника. Підприємницька діяльність може здійснюватися не лише з використанням майна, зареєстрованого за боржником на праві власності.

Тому на підставі ч. 1 ст. 52 Закону, ст. 4-1, п. 3 ч. 1 ст. 63 ГПК України заява кредитора і додані до неї документи підлягають поверненню без розгляду.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 4-1, п. 3 ч. 1 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -


УХВАЛИВ:


Заяву № 9595/10/10-00 від 03.12.2008 року (вх. 3999/293 від 03.12.08р.) Кіровоградської міжрайонної державної податкової інспекції про порушення справи про банкрутство щодо відсутнього боржника Кіровоградської обласної міжгосподарської виробничо - наукової системи "РУНО" на 4 аркушах та додані до неї документи на 39 аркушах повернути без розгляду.


Ухвалу про повернення заяви про порушення справи про банкрутство без розгляду може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного господарського суду в установленому законом порядку.


Суддя Л. В. Деревінська


Судовий реєстр по справі 02-08/597

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
3085501 Постанова 25.02.2009 Ясир Л.О. Дніпропетровський апеляційний господарський суд Господарське
2559061 Ухвала 04.12.2008 Деревінська Л.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське