Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 02-08/504

Дата ухвалення рішення:
28.11.2008
Зареєстровано:
22.12.2008
Cуддя:
Деревінська Л.В.
Оприлюднено:
23.12.2008
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Кіровоградської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д
Кіровоградської області

У Х В А Л А

28.11.08 р. № 02-08/504


Суддя господарського суду Кіровоградської області Деревінська Л.В., розглянувши заяву

кредитора - державної податкової інспекції у Новоукраїнському районі, м. Новоукраїнка Кіровоградської області

до боржника - приватного підприємства "Агрофірма "Молода гвардія", с. Кропивницьке Новоукраїнського району Кіровоградської області

про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника ,-


ВСТАНОВИВ:


Відповідно до частини 1 статті 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі-Закон) заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника-юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

Кредитором у заяві про порушення справи про банкрутство за ознаками ст. 52 Закону щодо приватного підприємства "Агрофірма "Молода гвардія" не вказані докази та обставини, що підтверджують наявність у цього підприємства ознак відсутнього боржника, достатніх для порушення справи про банкрутство.

У заяві про порушення провадження у справі про банкрутство зазначено, що згідно листа державного реєстратора Новоукраїнської РДА ПП "Агрофірма "Молода гвардія" не внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, оскільки керівництвом підприємства не надано відповідних документів, тому виконання п. 7 ст. 19 Закону реєстратором тимчасово не можливим.

Крім того, відсутність підприємницької діяльності ПП "Агрофірма "Молода гвардія" підтверджено відсутністю більше року руху коштів на рахунках боржника відкритих в ВАТ "Райффайзен Банк Аваль".

Таким чином ДПІ у Новоукраїнському районі констатується факт відсутності боржника за його місцезнаходженням та підприємницької діяльності ПП "Агрофірма "Молода гвардія".

Відповідно до ч. 5 ст. 17 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” (далі – Закон про державну реєстрацію) відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу мають міститися в Єдиному державному реєстрі. Запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу вноситься державним реєстратором до Єдиного державного реєстру в порядку, визначеному ч. 6 ст. 19 вказаного Закону.

Відповідно до вимог частин 1, 3 статті 18 вказаного Закону, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.

Вказаний Закон також визначає порядок внесення до Єдиного державного реєстру записів про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, які здійснюються державним реєстратором (пункт 7 статті 19 зазначеного Закону).

Згідно з частиною 8 статті 19 зазначеного Закону, якщо до Єдиного державного реєстру не внесено запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, то в разі неодержання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу в установлений частиною сьомою цієї статті строк, а також у разі одержання державним реєстратором від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний у строк, що не перевищує десяти робочих днів з дати, яка встановлена для подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу, або з дати одержання повідомлення від органу державної податкової служби, направити рекомендованим листом юридичній особі повідомлення про необхідність подання державному реєстратору реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу.

Виходячи з вимог частини 2 статті 34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Отже, відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням має бути підтверджено витягом з Єдиного державного реєстру.

Крім того, згідно виписки по рахунку ПП "Агрофірма "Молода гвардія" за період з 01.01.07р. по 31.08.08р. рух коштів відбувався. Акт від 04.09.08р. складений ДПІ у Новоукраїнському районі про порушення податкового законодавства та податкове повідомлення - рішення від 04.09.08р. отримані Черкас А.І. - керівником ПП "Агрофірма "Молода гвардія".

Щодо ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, то це спростовується твердженням кредитора про неподання звітності починаючи з 2008р.

Докази на підтвердження наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, кредитором не зазначені і не подані, так як до компетенції органів ДВС не входить визначення наявності чи відсутності ознак господарської діяльності підприємств, а відсутність зареєстрованого за боржника майна не є свідченням відсутності підприємницької діяльності боржника. Підприємницька діяльність може здійснюватися не лише з використанням майна, зареєстрованого за боржником на праві власності.

Тому на підставі ч. 1 ст. 52 Закону, ст. 4-1, п. 3 ч. 1 ст. 63 ГПК України заява кредитора і додані до неї документи підлягають поверненню без розгляду.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 4-1, п. 3 ч. 1 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -


УХВАЛИВ:


Заяву № 1801 від 25.11.2008р. (вх. № 3856/290 від 26.11.2008) на 5 аркушах та додані до неї матеріали на 105 аркушах повернути на адресу державної податкової інспекції у Новоукраїнському районі, м. Новоукраїнка Кіровоградської області.


Ухвалу про повернення заяви про порушення справи про банкрутство без розгляду може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного господарського суду в установленому законом порядку.


Суддя