Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 5/252-Б-08

Дата ухвалення рішення:
16.12.2008
Зареєстровано:
22.12.2008
Cуддя:
Ситюк В.Г.
Оприлюднено:
23.12.2008
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Херсонської області
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м. Херсон, вул. Горького, 18

_______ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


"16" грудня 2008 р. Справа № 5/252-Б-08

Господарський суд Херсонської області у складі судді Ситюка В.Г., при секретарі Мальцевій О.В., розглянувши справу

за заявою: ТзОВ ВКФ "Укрзернотрейд" м. Херсона

до: ФГ "Ковальчук" Каланчацького району Херсонської області

про визнання банкрутом

за участю представників:

від кредитора: Протасова Л.І. - представник, дов. у справі,

від боржника: не прибув


в с т а н о в и в:


Кредитор звернувся до суду з заявою про визнання відсутнього боржника, банкрутом, у зв'язку з наявністю боргу та неспроможністю його погасити.

Представником кредитора подано до суду витребувані матеріали, вимоги підтримано з підстав зазначених у заяві, просить суд визнати боржника банкрутом і відкрити ліквідаційну процедуру, відповідно до положень ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та призначити ліквідатором арбітражного керуючого Шахова В.А., про що подано відповідну заяву.

Боржником витребувані матеріали до суду не подано, представник в засідання не з'явився.

Заслухавши представника кредитора, розглянувши матеріали справи, суд вважає вимоги кредитора такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі, якщо громадянин - підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі неподання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

Як вбачається з матеріалів справи, боржник - ФГ "Ковальчук" Каланчацького району Херсонської області є юридичною особою і суб'єктом підприємницької діяльності, код ЄДРПОУ № 33487452, юридична адреса: с.Олександрівка, вул.Північна, 10 Каланчацького району Херсонської області.

На підставі укладеного договору від 03.06.08р. кредитором - ТзОВ "ВКФ "Укрзернотрейд" поставлено ПП "ПТФ "Агростандарт" сільськогосподарську продукцію на загальну суму 272256,95 грн.

В подальшому, 11.06.08р. між ПП ВТФ "Агростандарт", ФГ "Ковальчук" та ТзОВ ВКФ "Укрзернотрейд" укладено договір про переведення боргу у зобов'язанні за договором від 03.06.08р., відповідно до якого замінено первісну сторону ПП ВТФ "Агростандарт" на правонаступника боргових зобов'язань - ФГ "Ковальчук", та визначено суму заборгованості у розмірі 272256,95 грн.

На сплату боргу кредитором направлялися боржнику претензія та вимоги. Проте, розрахунки боржником не здійснено, заборгованість становить 272256,95 грн.

Згідно листа ГВПМ ДПІ у м. Херсоні від 28.10.08р. боржник та його керівні органи за юридичною адресою не знаходяться.

Згідно довідки з ЄДР станом на 16.12.08р., до Єдиного державного реєстру 11.12.08р. внесено запис про відсутність юридичної особи боржника за місцезнаходженням.

Факт відсутності боржника за юридичною адресою підтверджується і повернутими ухвалами суду з відміткою пошти про відсутність адресату.

Згідно податкових декларацій боржника, останній не здійснює підприємницьку діяльність з серпня 2008р.

За довідками банків рух коштів на рахунках боржника не здійснюється з квітня та липня 2008р.

За довідкою відділу статистики в Каланчацькому районі віл 04.11.08р. підприємницька діяльність боржника призупинена з серпня 2008р.

Зазначені обставини свідчать про відсутність боржника і його керівних органів за юридичною адресою та фактичне припинення боржником підприємницької діяльності, що дає підстави для визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури відповідно до положень ст.52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Вимоги кредитора визнаються судом у повному розмірі - 272256,95 грн.

Суд визнає боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і за пропозицією ініціюючого кредитора призначає ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Шахова В.А. який згідно поданої заяви немає обмежень встановлених ст. 31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Враховуючи викладене, керуючись ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд, -


п о с т а н о в и в:


1.Визнати вимоги ТзОВ "ВКФ "Укрзернотрейд" м. Херсона до ФГ "Ковальчук" Каланчацького району Херсонської області у розмірі 272256,95 грн.

2.Визнати фермерське господарство "Ковальчук", Каланчацького району Херсонськоїобласті, код ЄДРПОУ № 33487452 банкрутом.

3.Відкрити ліквідаційну процедуру строком на 4 місяці і призначити ліквідатором арбітражного керуючого Шахова Володимира Анатолійовича, ліц. АБ № 271604 від 22.12.05р.

4.Ліквідатору здійснити ліквідацію банкрута і забезпечити виконання дій, передбачених ст.52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Звіт та ліквідаційний баланс подати до суду.

5.Постанову надіслати кредитору, боржнику, Херсонському сектору з питань банкрутства, державному реєстратору, арбітражному керуючому Шахову В.А., ВДВС Каланчацького райуправління юстиції Херсонської області.Суддя В.Г. Ситюк