Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 10037-2008

Дата ухвалення рішення:
09.12.2008
Зареєстровано:
22.12.2008
Cуддя:
Ловягіна Ю.Ю.
Оприлюднено:
23.12.2008
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ


Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 305УХВАЛА


09.12.2008

Справа №2-30/10037-2008


За заявою кредитора Управління ПФУ в Бахчисарайському районі, м. Бахчисарай, вул. Сімферопольська, 5-А.

До боржника Первісної профспілкової організації відкритого акціонерного товариства ім. Чкалова, Бахчисарайський район, с. Почтове, вул. Гагаріна, 44.

Про порушення справи про банкротство.

Суддя Ловягіна Ю.Ю.

П Р Е Д С Т А В Н И К И :


Від кредитора – Нафіева Є.У., за дов., у справі.

Від боржника – не з’явився.


Обставини справи: кредитор - Управління ПФУ в Бахчисарайському районі, м. Бахчисарай звернувся до господарського суду АРК із заявою про порушення справи про банкрутство у відношенні боржника Первісної профспілкової організації відкритого акціонерного товариства ім. Чкалова, Бахчисарайський район, с. Почтове, згідно ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Свої вимоги кредитор обґрунтовує тим, що за боржником числиться заборгованість з фінансових санкцій відповідно до рішення № 908 від 30.12.2004р. у розмірі – 340,0 грн. та заборгованість зі збору – 176,19 грн., всього у сумі 516,19 грн., місцезнаходження Первісної профспілкової організації відкритого акціонерного товариства ім. Чкалова, Бахчисарайський район, с. Почтове згідно довідки головного управління статистики в АРК № 05.3-5\2917 від 21.08.2008р. боржник знаходиться на юридичною адресою: Бахчисарайський район, с. Почтове, вул. Гагаріна, 44.

Боржник в судові засідання не з’явився про день та час розгляду справи був сповіщений належним чином рекомендованою кореспонденцією. Однак вимоги суду не виконав.

Дослідивши представлені докази, суд встановив наступне.

Абзацом третім ст.1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон) передбачено, що боржником є суб'єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, у тому числі зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати.

Первісна профспілкова організація відкритого акціонерного товариства ім. Чкалова, Бахчисарайський район, с. Почтове, згідно довідці головного управління статистики в АР Крим від 11.09.2008 р. № 09\2-226 (а.с. 27), є громадською організацією.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.1999р., професійна спілка (профспілка) – добровільна неприбуткова громадська організація, що об’єднує громадян, пов’язаних спільними інтересами за родом їх професійної (трудової) діяльності (навчання).

Стаття 2 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» вказує, що, професійні спілки створюються з метою здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки.

Частиною 2 ст.1 Закону України «Про об'єднання громадян» передбачено, що громадська організація або політична партія, незалежно від назви (рух, конгрес, асоціація, фонд, спілка тощо), визнаються об'єднанням громадян.

В свою чергу згідно ч.1 ст.24 вказаного Закону з метою виконання статутних завдань і цілей зареєстровані об'єднання громадян можуть здійснювати необхідну господарську та іншу комерційну діяльність шляхом створення госпрозрахункових установ і організацій із статусом юридичної особи, заснування підприємств в порядку, встановленому законодавством.

З аналізу наведених норм слідує, що громадські організації не є суб’єктами підприємницької діяльності, оскільки створюються з метою задоволення та захисту об’єднаннями громадян своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів. А господарська та іншу комерційна діяльність здійснюється виключно шляхом створення госпрозрахункових установ і організацій із статусом юридичної особи.

Враховуючи те, що Первісна профспілкова організація відкритого акціонерного товариства ім. Чкалова, Бахчисарайський район, с. Почтове не є суб’єктом підприємницької діяльності, а отже не може бути боржником в розумінні Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд вважає необхідним припинити провадження у справі, оскільки така справа не підлягає розгляду у господарських судах України.

Керуючись п.1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, суд –


ВИРІШІВ:


Провадження у справі про визнання банкрутом Первісна профспілкова організація відкритого акціонерного товариства ім. Чкалова, Бахчисарайський район, с. Почтове припинити.


Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим Ловягіна Ю.Ю.