Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа

Дата ухвалення рішення:
22.09.2008
Зареєстровано:
22.12.2008
Cуддя:
Ореховська О.О.
Оприлюднено:
23.12.2008
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Полтавської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м.Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про повернення заяви про порушення справи про банкрутство

22.09.2008р.


Суддя Ореховська О.О.,

Розглянувши документи за заявою Колективного сільськогосподарського підприємства "Діброва" ( 37525, Полтавська область, Лубенський район, с.Калайдинці", код ЄДРПОУ 05539258)

про визнання банкрутом


встановив: заявник - Колективне сільськогосподарське підприємство "Діброва"

( надалі в тексті –КСП "Діброва" ) звернувся до суду з заявою ( вих. № 34 від 11.09.2008 р.) про порушення справи про банкрутство відповідно до вимог ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", яка визначає особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником.

Дана заява ( вих. № 34 від 11.09.2008 р.) подана КСП "Діброва" без додержання вимог ст.ст. 7, 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а саме:

ст.51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вказує, що в разі якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ( 2343-12 ) є: оцінка вартості наявного майна боржника, публікація оголошення згідно з вимогами статті 105 ЦК України ( 435-15 ) з метою виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу.

Відповідно до вимог ч.5 ст.60 Господарського кодексу України , яка регулює загальний порядок ліквідації суб"єкта господарювання, ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб"єкта господарювання, який ліквідується і розраховується з кредиторами , складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку ( Постанова Верховного суду України від 10 червня 2008 р. № 15/682-б).

До заяви ( вих. № 34 від 11.09.208 р.) не додані:

- докази здійснення оцінки вартості наявного майна боржника;

- докази здійснення перевірки достовірність та повнота ліквідаційного балансу у встановленому законодавством порядку.

Виходячи з викладеного, керуючись ст. 9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суддя, -


УХВАЛИВ:

Заяву про порушення справи про банкрутство повернути заявнику.


Додаток: заява та додані до неї матеріали.


Суддя О.О. ОреховськаРоз’яснити заявнику, що повернення заяви про порушення справи про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду після усунення допущеного порушення.