Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 3862-2008

Дата ухвалення рішення:
09.12.2008
Зареєстровано:
22.12.2008
Cуддя:
Білоглазова І.К.
Оприлюднено:
23.12.2008
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ


Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 109УХВАЛА


09.12.2008

Справа №2-4/3862-2008


За заявою кредитора – ВАТ «Крименерго», (м. Сімферополь, вул.. Київська, 74/6)

до боржника – Каштанівського державного комунального госпрозрахункового підприємства Перовської сільської ради, (Сімферопольський район, с. Партизанське, вул.. Л.Комсомола, 1-Б)

Про визнання банкрутом

Суддя І.К.Бєлоглазова


Від ініціюючого кредитора – представник Ломброзо В.О за дор. від 03.01.08р.

Від боржника – представник Бекиров Є.В. за дор. від 09.12.08р.

Від розпорядника майна Герасимова І.А. – не з’явився


Обставини справи: Кредитор, ВАТ «Крименерго», м. Сімферополь, звернувся до господарського суду АР Крим з заявою про визнання Каштанівського державного комунального госпрозрахункового підприємства Перовської сільської ради, (Сімферопольський район, с. Партизанське, вул.. Л.Комсомола, 1-Б) банкрутом.

Ухвалою підготовчого засідання від 09.06.2008 р. розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Герасимова І.А., відносно боржника введено процедуру банкрутства – розпорядження майном строком на шість місяців.

Оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство Каштанівського державного комунального госпрозрахункового підприємства Перовської сільської ради (Сімферопольський район, с. Партизанське, вул.. Л. Комсомола, 1-Б) опубліковано в газеті «Голос України» № 119 від 25.06.2008 року.

Ухвалою ГС АРК від 25.09.08р суд затвердив реєстр вимог кредиторів на загальну суму 2151750,99 грн.

01.12.08р до ГС АРК надійшло клопотання Перовської сільської Ради про припинення провадження у справі в зв’язку з прийняттям Петровською сільською радою рішення про не застосування до Каштанівського державного комунального госпрозрахункового підприємства Перовської сільської ради, Сімферопольський район, положень ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»

Як вбачається з наданих боржником документів, 03.10.08р на пленарному засіданні Перовської сільської ради відповідно до повноважень, передбачених частиною 8 ст. 5 Закону, прийнято рішення про незастосування до Каштанівського державного комунального госпрозрахункового підприємства Перовської сільської ради, Сімферопольський район, яке є об’єктом права комунальної власності, положень вказаного Закону .

Відповідно до частини 8 ст. 5 ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» положення цього закону не застосовуються до юридичних осіб - підприємств, що є об'єктами права комунальної власності, якщо стосовно них виключно на пленарному засіданні відповідної ради органів місцевого самоврядування прийняті рішення щодо цього.

Наведена норма не містить обмежень щодо часу прийняття відповідною місцевою радою такого рішення. Отже прийняття рішення про незастосування положень Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” до комунального підприємства є правом місцевої ради, яке може бути реалізоване у будь-який час, в тому числі і після порушення провадження у справі про банкрутство такого підприємства, що тягне за собою припинення провадження.

Наведена позиція висловлена Верховним Судом України у постанові від 10.04.2004р. у справі №24/529-Б.

Таким чином, у зв’язку з прийняттям на пленарному засіданні Перовської сільської ради рішення про незастосування положень Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” до Каштанівського державного комунального госпрозрахункового підприємства Перовської сільської ради, Сімферопольський район, яке перебуває у комунальній власності територіальної громади підлягає припиненню.

На підставі викладеного, керуючись частиною 8 ст.5 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.86 ГПК України, суд -


УХВАЛИВ:


1. Провадження у справі №2-4/3862-2008 про банкрутство Каштанівського державного комунального госпрозрахункового підприємства Перовської сільської ради, Сімферопольський район, припинити.

2. Повноваження розпорядника майном Каштанівського державного комунального госпрозрахункового підприємства Перовської сільської ради, Сімферопольський район Герасимова І.А.. припинити.Ухвалу направити на адресу сторін рекомендованою поштою:


Ухвалу направити рекомендованою кореспонденцією:

1. Кредитору,

2. боржнику,

3. Кримському регіональному управлінню з питань банкрутства (м. Сімферополь, вул. Київська, 81, оф. 401),

4. Розпоряднику майном Герасимову І.А ( м. Сімферополь , вул.. Гагаріна,36 кв.52),

5. ДПІ у сімферопольському районі (Сімферопольський район, с. Мирне, вул..Бєлова,2),

6. Управління ПФУ у Сімферопольському районі ( м. Сімферополь, вул.. Дм. Ульянова,6),

7. ДАТ «Черноморнафтогаз» ( м. Сімферополь, пр. Кірова/пров. Совнаркомовський, 52/1),

8. КРП «ВПВКГ м. Сімферополя» ( м. Сімферополь, вул..Гурзуфська,5)


Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим Білоглазова І.К.