Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 10/42

Дата ухвалення рішення:
25.11.2008
Зареєстровано:
22.12.2008
Cуддя:
Жак В.В.
Оприлюднено:
23.12.2008
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Кіровоградської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області


УХВАЛА

25.11.2008 справа № 10/42


Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Жака В. В. розглянув справу № 10/42 від 19.02.2008 р.

за заявою кредитора - товариства з обмеженою відповідальністю „Агрофірма „Фермсервіс”, м. Київ,

до боржника – закритого акціонерного товариства „Ульяновський молочний завод” (далі – ЗАТ „Ульяновський молочний завод”), м. Ульянова Кіровоградської область, м. Ульянова, вул. 50-річчя Радянської Влади, буд. 50.

про порушення провадження у справі про банкрутство


П Р Е Д С Т А В Н И К И:


Від кредиторів: ТОВ „Агрофірма „Фермсервіс” – Паламарчук Анатолій Андрійович, генеральний директор; Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Гайворонському районі – Серьодкіна Тетяна Володимирівна, довір. № 10 від 06.12.2007 р.

Від боржника: не з’явилися


У засіданні суду приймав участь розпорядник майна боржника, арбітражний керуючий Кривошея Олег Іванович.


Розглянувши наявні матеріали справи, заслухавши пояснення представників кредиторів, арбітражного керуючого, господарський суд ,-


ВСТАНОВИВ:


За результатами підготовчого засідання ухвалою від 01.08.2008 року господарський суд відкрив щодо боржника ЗАТ „Ульяновський молочний завод” процедуру розпорядження майном, призначив розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Кривошию Олега Івановича та зобов'язав розпорядника майна подати до господарського суду реєстр вимог кредиторів боржника.

Оголошення про порушення справи про банкрутство щодо боржника було опубліковано в газеті „Голос України” № 158 за 21.08.2008 р.

Розпорядник майна Кривошея О. І. подав до суду реєстр вимог кредиторів (арк. справи 141), до якого включені вимоги кредиторів ТОВ „Агрофірма „Фермсервіс”, Кіровоградського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Гайворонському районі.

Розпорядник майна боржника 08.10.2008 р. звернувся до прокурора Ульяновського району із заявою в порядку ст. 97 Кримінального процесуального кодексу України (арк. справи 145-148) з приводу незаконних дій посадових осіб боржника по відчуженню його майна та доведення ВАТ „Ульяновський молочний завод” до банкрутства.

В ході розгляду господарським судом поданого розпорядником майна боржника реєстру вимог кредиторів судом встановлено, що керівник боржника (за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців – гр. Денисюк Валерій Вікторович, арк. справи 102; за даними розпорядника майна – гр. Скидоненко Валерій Борисович) не приймав участі у розгляді заяв кредиторів про грошові вимоги до боржника , вимоги кредиторів розглянуті та включені до реєстру вимог кредиторів одноособово арбітражним керуючим. Така практика розгляду грошових вимог суперечить ч. 3 ст. 14 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі – Закон), згідно з якою вимоги конкурсних кредиторів розглядаються боржником разом з розпорядником майна.

Тому господарський суд ухвалою від 29.10.2008 року розгляд справи у попередньому засіданні відклав до 25.11.2008 р. до 11 год. 30 хв.; зобов’язав боржника ЗАТ „Ульяновський молочний завод” (його керівника) безпосередньо прийняти участь у розгляді заяв конкурсних кредиторів про грошові вимоги до боржника; зобов’язав розпорядника майна боржника, арбітражного керуючого Кривошею О. І. надати суду інформацію про результати перевірки правоохоронними органами заяви розпорядника майна боржника з приводу незаконних дій посадових осіб боржника по відчуженню його майна та доведення ЗАТ „Ульяновський молочний завод” до банкрутства; подати суду витяги з Державних реєстрів заборон (обтяжень) рухомого та нерухомого майна щодо боржника; вжити заходів по залученню керівника боржника до розгляду вимог конкурсних кредиторів; при участі керівника боржника у розгляді заяв кредиторів про грошові вимоги до боржника надіслати суду та кредиторам письмові повідомлення про результати розгляду вимог кредиторів за підписом керівника боржника та розпорядника майна; у випадку ухилення керівника боржника від розгляду вимог кредиторів запропонував арбітражному керуючому Кривошеї О. І. при наявності підстав звернутися до відповідних правоохоронних органів із заявою про притягнення посадових осіб боржника ЗАТ „Ульяновський молочний завод” до кримінальної відповідальності по ст.221 Кримінального кодексу України („Незаконні дії у разі банкрутства”), подати суду клопотання відповідно до ч. 2 ст. 12 Закону про відсторонення керівника боржника від посади та покладення обов’язків керівника боржника на розпорядника майна; зобов’язав кредитора ТОВ „Агрофірма „Фермсервіс” подати господарському суду : докази сплати державного мита та витрат на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу по заяві від 11.09 2008 року № 44-А про грошові вимоги до боржника в сумі 1 298 576,00 грн., обґрунтований розрахунок суми грошових вимог до боржника на суму 1 298 576,00 грн. та документальні докази наявності цієї заборгованості ( крім доданих до заяви про грошові вимоги копій господарських договорів); явку представника боржника у засідання суду визнав обов’язковою.

Ухвала суду від 29.10.2008 р. про відкладення розгляду справи у попередньому засіданні одержана боржником ЗАТ „Ульяновський молочний завод” 07.11.2008 р., що підтверджується поштовим повідомленням про вручення поштового відправлення (том справи 2, арк. справи 10).

Представник боржника у засідання суду, призначене на 25.11.2008 р., не з’явився, звернувся до суду з клопотанням ( телеграма від 24.11.2008 р., вх/ № 02-14/ 35440 від 25.11.2008 р.) про відкладення розгляду справи , мотивованим неможливістю представника боржника бути присутнім у судовому засіданні із-за хвороби.

Розпорядник майна Кривошея О. І. відповідно до ч. 2 ст. 12 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі – Закон) подав до господарського суду клопотання (вх. № 02-14/35587 від 25.11.2008 р.) про відсторонення від посад голови правління ЗАТ „Ульяновський молочний завод” Скидоненка Валерія Борисовича та голови ліквідаційної комісії ЗАТ „Ульяновський молочний завод” Денисюка Валерія Вікторовича. Клопотання мотивовано тим, що вказані посадові особи боржника ухиляються від зустрічі з розпорядником майна боржника, розгляду заяв кредиторів про грошові вимоги до боржника, чинять перепони розпоряднику майна боржника у виконанні його повноважень, передбачених Законом.

Розпорядник майна боржника, арбітражний керуючий Кривошея О. І. 20.11.2008 р. повторно звернувся до прокурора Ульяновського району та до Ульяновського РВ УМВС України в Кіровоградській області з приводу того, що ним не одержано від вказаних правоохоронних органів відповіді про результати перевірки його заяви від 08.10.2008 р. з приводу незаконних дій посадових осіб боржника по відчуженню його майна та доведення ВАТ „Ульяновський молочний завод” до банкрутства. Станом на 25.11.2008 р. інформація про результати перевірки заяви у арбітражного керуючого відсутня.

Оскільки результати перевірки заяви розпорядника майна Кривошеї О. І. до правоохоронних органів про незаконні дії посадових осіб щодо майна боржника мають бути враховані господарським судом при подальшому розгляді справи про банкрутство ЗАТ „Ульяновський молочний завод”, господарський суд вважає за необхідне на підставі ст. 38 Господарського процесуального кодексу України зобов’язати прокурора Ульяновського району повідомити господарському суду про результати перевірки органами внутрішніх справи заяви розпорядника майна боржника, арбітражного керуючого Кривошеї О. І., з якою арбітражний керуючий 08.10.2008 р. звернувся до прокурора Ульяновського району в порядку ст. 97 Кримінального процесуального кодексу України з приводу незаконних дій посадових осіб боржника по відчуженню його майна та доведення ВАТ „Ульяновський молочний завод” до банкрутства.

Виходячи із змісту ч. 2 ст. 12 Закону, господарський суд вважає за необхідне клопотання арбітражного керуючого про відсторонення від посад керівників боржника Скидоненка В. Б. та Денисюка В. В. розглянути у судовому засіданні з участю вказаних посадових осіб, витребувати від них пояснення та додаткові докази.

Кредитор ТОВ „ Агрофірма „Фермсервіс” не виконав вимоги ухвали суду від 29.10.2008 р. в частині надання суду витребуваних доказів.

З вказаних причин розгляд справи судом відкладається відповідно до п.п. 1-3 ч. 1 ст. 77 ГПК України.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 11, 14, 15, Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 4-1, п. п. 1-3 ч. 1 ст.77, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд ,-


УХВАЛИВ:


1. Розгляд справи у попередньому засіданні відкласти до 24.12.2008р. до 15-00 год.

2. Розгляд справи відбудеться у приміщенні господарського суду Кіровоградської області за адресою: м. Кіровоград, вул. Луначарського, 29, 3-й поверх, каб. 323.

3. Зобов’язати боржника ЗАТ „Ульяновський молочний завод” (його керівника) безпосередньо прийняти участь у розгляді заяв конкурсних кредиторів про грошові вимоги до боржника.

4. Зобов’язати керівника боржника Скидоненка В. Б. та голову ліквідаційної комісії Денисюка В. В. не пізніше 22.12.2008 р. подати господарському суду: письмове пояснення по суті клопотання розпорядника майна боржника про відсторонення від посади керівника ЗАТ „Ульяновський молочний завод” та голови ліквідаційної комісії, щодо причин неприйняття участі у розгляді заяв кредиторів про грошові вимоги до боржника; належним чином завірену (підписом посадової особи та печаткою підприємства) копію протоколу зборів акціонерів (засідання правління) про обрання голови правління ЗАТ „Ульяновський молочний завод”; належним чином завірену копію протоколу зборів акціонерів ЗАТ „Ульяновський молочний завод” , на яких було прийнято рішення про ліквідацію ЗАТ та створення ліквідаційної комісії

5. Зобов’язати розпорядника майна боржника, арбітражного керуючого Кривошею О. І. до 22.12.2008 року подати суду документальні докази обрання Скидоненка В. Б. головою правління ЗАТ „Ульяновський молочний завод” та Денисюка В. В. головою ліквідаційної комісії.

6. На підставі ст. 38 Господарського процесуального кодексу України зобов’язати прокурора Ульяновського району до 22.12.2008 р. повідомити господарському суду про результати перевірки органами внутрішніх справи заяви розпорядника майна боржника, арбітражного керуючого Кривошеї О. І., з якою арбітражний керуючий 08.10.2008 р. звернувся до прокурора Ульяновського району в порядку ст. 97 Кримінального процесуального кодексу України з приводу незаконних дій посадових осіб боржника по відчуженню його майна та доведення ВАТ „Ульяновський молочний завод” до банкрутства.

7. Зобов’язати кредитора ТОВ „Агрофірма „Фермсервіс” не пізніше 22.12.2008 року подати господарському суду : докази сплати державного мита та витрат на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу по заяві від 11.09 2008 року № 44-А про грошові вимоги до боржника в сумі 1 298 576,00 грн.; обґрунтований розрахунок суми грошових вимог до боржника на суму 1 298 576,00 грн. та документальні докази наявності цієї заборгованості (крім доданих до заяви про грошові вимоги копій господарських договорів).

8. Явка представників боржника, гр. Скидоненка В.Б., гр. Денисюка В. В., розпорядника майна боржника у засідання суду є обов’язковою.

9. Примірники цієї ухвали направити кредиторам, зазначеним у поданому розпорядником майна реєстрі вимог кредиторів (арк. справи 141), боржнику (рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення за адресою: Кіровоградської область, м. Ульяновка, вул. 50-річчя Радянської Влади, буд. 50), гр. Скідоненку Валерію Борисовичу (рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення за адресою: м. Луганськ, вул. Донецька, 1-а, кв. 2, та за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 23, кв. 8); арбітражному керуючому, розпоряднику майна боржника Кривошеї О. І.; прокурору Ульяновського району.

Суддя В.В.Жак


Судовий реєстр по справі 10/42

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
2178268 Ухвала 15.10.2008 Шевкова Т.А. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
2109578 Рішення 16.09.2008 Приходько І.В. Господарський суд Донецької області Господарське
1988003 Ухвала 18.08.2008 Приходько І.В. Господарський суд Донецької області Господарське
1944631 Ухвала 01.08.2008 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1944632 Ухвала 22.07.2008 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1815495 Ухвала 08.07.2008 Приходько І.В. Господарський суд Донецької області Господарське
1774312 Ухвала 24.06.2008 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
2020711 Рішення 17.06.2008 Мінська Т.М. Господарський суд Луганської області Господарське
1732167 Ухвала 10.06.2008 Приходько І.В. Господарський суд Донецької області Господарське
1701169 Ухвала 27.05.2008 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1685791 Ухвала 21.05.2008 Приходько І.В. Господарський суд Донецької області Господарське
2020712 Ухвала 08.05.2008 Мінська Т.М. Господарський суд Луганської області Господарське
1574178 Ухвала 18.04.2008 Приходько І.В. Господарський суд Донецької області Господарське
1862859 Ухвала 17.04.2008 Мінська Т.М. Господарський суд Луганської області Господарське
1554788 Ухвала 04.04.2008 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1741229 Ухвала 02.04.2008 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1511308 Рішення 01.04.2008 Павлюк І.Ю. Господарський суд Рівненської області Господарське
1509732 Постанова 26.03.2008 Івашкович І.В. Господарський суд Закарпатської області Господарське
1487271 Рішення 18.03.2008 Ковальчук Т.І. Господарський суд Чернівецької області Господарське
1487272 Рішення 18.03.2008 Ковальчук Т.І. Господарський суд Чернівецької області Господарське
1488327 Ухвала 17.03.2008 Джихур О.В. Дніпропетровський апеляційний господарський суд Господарське
1451666 Ухвала 07.03.2008 Івашкович І.В. Господарський суд Закарпатської області Господарське
1424303 Ухвала 06.03.2008 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1414847 Ухвала 21.02.2008 Івашкович І.В. Господарський суд Закарпатської області Господарське
1483009 Ухвала 20.02.2008 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1424312 Постанова 19.02.2008 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1375113 Ухвала 13.02.2008 Івашкович І.В. Господарський суд Закарпатської області Господарське
1367569 Постанова 31.01.2008 Мурашко І.Г. Господарський суд Чернігівської області Господарське
1367571 Ухвала 15.01.2008 Мурашко І.Г. Господарський суд Чернігівської області Господарське
1313105 Ухвала 26.12.2007 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1210188 Ухвала 05.12.2007 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1021928 Ухвала 02.10.2007 Мурашко І.Г. Господарський суд Чернігівської області Господарське
965996 Ухвала 11.09.2007 Павлюк І.Ю. Господарський суд Рівненської області Господарське
836272 Ухвала 10.07.2007 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
744838 Ухвала 22.06.2007 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
720110 Ухвала 15.06.2007 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
727566 Ухвала 26.04.2007 Юрченко Я.О. Львівський апеляційний господарський суд Господарське
576815 Рішення 13.04.2007 Ковальчук Т.І. Господарський суд Чернівецької області Господарське
576817 Рішення 13.04.2007 Ковальчук Т.І. Господарський суд Чернівецької області Господарське
557156 Постанова 10.04.2007 Івашкович І.В. Господарський суд Закарпатської області Господарське
1342040 Ухвала 23.03.2007 Ковальчук Т.І. Господарський суд Чернівецької області Господарське
547415 Ухвала 21.03.2007 Івашкович І.В. Господарський суд Закарпатської області Господарське
491394 Ухвала 13.03.2007 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
469428 Рішення 28.02.2007 Приходько І.В. Господарський суд Донецької області Господарське
470493 Постанова 22.02.2007 Юрчук М.І. Господарський суд Рівненської області Господарське
1084304 Ухвала 20.02.2007 Білоусов С.М. Господарський суд Полтавської області Господарське
439574 Ухвала 12.02.2007 Приходько І.В. Господарський суд Донецької області Господарське
280425 Ухвала 08.11.2006 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
188026 Ухвала 18.10.2006 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
75081 Постанова 16.08.2006 Юрчук М.І. Господарський суд Рівненської області Господарське