Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 02-07/12227

Дата ухвалення рішення:
05.06.2006
Зареєстровано:
06.07.2006
Cуддя:
Жак В.В.
Оприлюднено:
23.08.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Кіровоградської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д
Кіровоградської області

У Х В А Л А


05.06.06 р. №


Суддя господарського суду Кіровоградської області Жак В.В., розглянувши матеріали за заявою - Прокурора Новоархангельського району в інтересах держави, в особі якої виступає управління Пенсійного фонду України в Новоархангельському районі, 26100, Кіровоградська область, смт. Новоархангельськ, вул. Слави, 37,

до боржника – Птахопереробного спільного підприємства “Новоархангельське”, Кіровоградська область, смт. Новоархангельськ, вул. Леніна, 119,

про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника, -


ВСТАНОВИВ:


Відповідно до частини 1 статті 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі-Закон) заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана у разі, якщо керівні органи боржника-юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

У заяві Прокурора Новоархангельського району в інтересах держави, в особі якої виступає управління Пенсійного фонду України в Новоархангельському районі про порушення справи про банкрутство за ознаками ст. 52 Закону щодо Птахопереробного спільного підприємства “Новоархангельське” не вказані докази та обставини, що підтверджують наявність у Птахопереробного спільного підприємства “Новоархангельське” ознак відсутнього боржника, достатніх для порушення справи про банкрутство.

У заяві зазначено, що спеціалістом управління Пенсійного фонду України в Новоархангельському районі проведено обстеження юридичного місця знаходження боржника на предмет ведення господарської діяльності Птахопереробного спільного підприємства “Новоархангельське”, наявності керівного складу та наявності боржника за його юридичною адресою. За результатами даного обстеження був складений акт, відповідно до якого за адресою боржника існує новостворене підприємство, яке не є правонаступником боржника, боржник господарську діяльність не здійснює, керівні органи боржника відсутні.

Акт обстеження місцезнаходження юридичної особи не є достатнім доказом відсутності юридичної особи за її місцезнаходженням з наступних підстав.

Відповідно до ч. 4 ст. 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" (далі - Закон про державну реєстрацію) від 15.05.2003 року, який набрав чинності з 01.07.2004 року, відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження про юридичну особу мають міститися в Єдиному державному реєстрі. Запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу вноситься державним реєстратором до Єдиного державного реєстру в порядку, визначеному ст. 19 вказаного Закону.

Отже, відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням має бути підтверджено витягом або довідкою з Єдиного державного реєстру.

У заяві кредитора про порушення справи про банкрутство інформація про неподання боржником протягом року податкової звітності відсутня.

При таких обставинах суддя вважає, що ініціюючий кредитор не подав суду належних доказів наявності у Птахопереробного спільного підприємства “Новоархангельське” ознак відсутнього боржника, достатніх для порушення провадження у справі.

Тому на підставі ч. 1 ст. 52 Закону, ст. 4-1, п. 3 ч. 1 ст. 63 ГПК України заява кредитора і додані до неї документи підлягають поверненню без розгляду.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 4-1, 63, 86 Господарського процесуального кодексу України, суддя ,-


УХВАЛИВ:


Заяву № 908 від 29.05.2006 року Прокурора Новоархангельського району в інтересах держави, в особі якої виступає управління Пенсійного фонду України в Новоархангельському районі про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника Птахопереробного спільного підприємства “Новоархангельське” та додані до неї документи повернути без розгляду.


Суддя (підпис) В.В. Жак