Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 3548-15/130

Дата ухвалення рішення:
21.06.2006
Зареєстровано:
06.07.2006
Cуддя:
Поляков Б.М.
Оприлюднено:
20.08.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Вищий господарський суд України
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 червня 2006 р.


№ 3548-15/130

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:


Головуючого - Полякова Б.М.

Суддів - Ткаченко Н.Г.

Разводової С.С.


за участю : представника ліквідатора КП “Шосткинське підприємство теплових мереж” Мальованого О.П. –Пономарьова І.О.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві касаційну скаргу ліквідатора комунального підприємства “Шосткинське підприємство теплових мереж” арбітражного керуючого Мальваного О.П.

на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 11.04.2006 р. по справі №3548-15/130 за заявою Шосткинського казенного заводу “Імпульс” до комунального підприємства “Шосткинське підприємство теплових мереж” про банкрутство, -


В С Т А Н О В И В:


Кредитор –Шосткинський казенний завод “Імпульс” 12.06.2002 р. звернувся з заявою до господарського суду про порушення справи про банкрутство Комунального підприємства “Шосткинське підприємство теплових мереж”, внаслідок його фінансової неспроможності.

Ухвалою господарського суду Сумської області від 17.06.2002 р. було порушено провадження по справі №3548-15/130 про банкрутство КП “Шосткинське підприємство теплових мереж”, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Постановою господарського суду Сумської області від 15.11.2002 р. по справі № 3548-15/130 боржника визнано банкрутом, відкрита ліквідаційна процедура та призначено ліквідатором боржника – арбітражного керуючого Мальованого О.П.

Ухвалою господарського суду Сумської області від 26.12.2005 р. по справі №3548-15/130 затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, провадження по справі припинено.

Постановою Харківського апеляційного господарського суду від 11.04.2006 р. по справі №3548-15/130 ухвалу господарського суду Сумської області від 26.12.2005 р. скасовано, справу направлено на новий розгляд до господарського суду Сумської області.

В касаційній скарзі боржник –комунальне підприємство “Шосткинське підприємство теплових мереж” в особі ліквідатора арбітражного керуючого Мальваного О.П. просить скасувати постанову Харківського апеляційного господарського суду від 11.04.2006 р., посилаючись на те, що вона постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права, а ухвалу господарського суду Сумської області від 26.12.2005 р. залишити без змін.

У відзиві на касаційну скаргу кредитор - ТОВ “Суми ТЕКо”, просить касаційну скаргу комунального підприємства “Шосткинське підприємство теплових мереж” задовольнити.

Заслухавши доповідь судді Ткаченко Н.Г., пояснення представника боржника, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів прийшла до висновку, що касаційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Як було встановлено господарськими судами попередніх інстанцій, згідно статуту комунальне підприємство “Шосткинське підприємство теплових мереж”, засноване на комунальній власності Шосткінської міської ради.

Згідно п.5 ст.60 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності.

Скасовуючи ухвалу господарського суду першої інстанції, про припинення провадження по справі, Харківський апеляційний господарський суд виходив з того, що Виконкомом Шосткінської міської ради не приймалось рішення про надання згоди на порушення справи про банкрутство комунального підприємства “Шосткинське підприємство теплових мереж”.

Отже, господарський суд апеляційної інстанції дійшов до висновку, що у господарського суду Сумської області не було підстав для порушення справи про банкрутство КП “Шосткинське підприємство теплових мереж”.

Але з такими висновками суду погодитись не можна.

Як вбачається із матеріалів справи, листом від 07.04.2006 р. № 01-14/742 (арк.31) Шосткінська міська рада повідомила, що рішення про заборону порушення справи про банкрутство КП “Шосткинське підприємство теплових мереж” міською радою не приймалося.

Ст. 41 ГПК України встановлено, що господарські суди розглядають справи про банкрутство в порядку провадження, встановленого цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до п.8 ст.5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що його положення не застосовуються до юридичних осіб - підприємств, що є об'єктами права комунальної власності, якщо стосовно них виключно на пленарному засіданні відповідної ради органів місцевого самоврядування прийняті рішення щодо цього.

Отже, чинним законодавством не передбачено надання згоди міської ради на порушення справи про банкрутство комунальних підприємств

Крім того, відповідно до вимог ст. 99 ГПК України в апеляційній інстанції справи переглядаються за правилами розгляду цих справ у першій інстанції з урахуванням особливостей, передбачених у розділі ХІІ.

Апеляційний господарський суд, переглядаючи рішення в апеляційному порядку, користується правами, наданими суду першої інстанції.

Згідно зі ст. 101 ГПК України у процесі перегляду справи апеляційний господарський суд за наявними у справі і додатково поданими доказами повторно розглядає справу. Додаткові докази приймаються судом, якщо заявник обґрунтував неможливість їх подання суду першої інстанції з причин, що не залежали від нього.

Апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги (подання) і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.

Як було зазначено вище, не погодившись з ухвалою суду першої інстанції, про затвердження ліквідаційного балансу та припинення провадження по справі про банкрутство КП “Шосткинське підприємство теплових мереж”, кредитор –ТОВ “Суми Теко” звернувся із з апеляційною скаргою, в якій просив ухвалу господарського суду Сумської області від 26.12.2005 р. скасувати, у зв’язку із порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, а провадження по справі поновити.

Але, всупереч вимог чинного законодавства, апеляційною інстанцією не розглянуті в повному обсязі доводи, які були викладені в апеляційній скарзі на ухвалу господарського суду Сумської області від 26.12.2005 р.

Таким чином, Харківським апеляційним господарським судом були не виконані вимоги закону та порушені приписи ст. 101 ГПК України.

За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку, що постанова Харківського апеляційного господарського суду від 11.04.2006 р. по справі №3548-15/130, постановлена з порушенням норм процесуального права та підлягає скасуванню, а справа направленню на новий апеляційний розгляд.

Під час нового апеляційного розгляду суду належить врахувати вище викладене та в залежності від встановленого і вимог закону постановити рішення.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст.1115, 1117 –11113, Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України, -


П О С Т А Н О В И В:

Касаційну скаргу ліквідатора комунального підприємства “Шосткинське підприємство теплових мереж” арбітражного керуючого Мальваного О.П. задовольнити частково.


Постанову Харківського апеляційного господарського суду від 11.04.2006 р. по справі №3548-15/130 скасувати.

Справу №3548-15/130 направити до Харківського апеляційного господарського суду на новий апеляційний розгляд.
Головуючий - Поляков Б.М.


Судді - Ткаченко Н.Г.


Разводова С.С.