Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 5/189-Б-07

Дата ухвалення рішення:
03.07.2008
Зареєстровано:
10.07.2008
Cуддя:
Ситюк В.Г.
Оприлюднено:
10.07.2008
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Херсонської області
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м. Херсон, вул. Горького, 18

_______ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


"03" липня 2008 р. Справа № 5/189-Б-07

Господарський суд Херсонської області у складі судді Ситюка В.Г., при секретарі Мальцевій О.В., розглянувши справу

за заявою: УПФУ у м.Нова Каховка, ДПІ у м.Нова Каховка Херсонської області

до: ДП "Спеціалізована пересувна механізована колона-560" м.Нова КаховкаХерсонської області

про визнання банкрутом

за участю представників:

від кредиторів: ДПІ у м. Нова Каховка –Шепелева О. В. - голов. держ. податковий інспектор, дов. у справі,

- УПФУ в м. Нова Каховка –Польська А.О., -голов. спеціаліст-ю/к, дов. у справі,

від боржника –Торік В.В. - начальник СПМК

розпорядник майна –арбітражний керуючий Марченко С.О.,


в с т а н о в и в:

Ухвалою господарського суду від 22.04.08р. затверджено реєстр вимог кредиторів, розпорядника майна зобов’язано скликати і провести перші загальні збори кредиторів, яким утворити комітет кредиторів і визначитися щодо подальшої процедури банкрутства боржника; протоколи зборів кредиторів і засідання комітету кредиторів, аналіз фінансового становища боржника розпоряднику майна подати до суду.

Ухвалами господарського суду від 20.05.08р. та 19.06.08р. розгляд справи було відкладено та зобов’язано комітет кредиторів узгодити кандидатуру арбітражного керуючого (ліквідатора) з державним органом з питань банкрутства –Державним департаментом з питань банкрутства; Херсонський сектор з питань банкрутства - подати до суду пропозиції по кандидатурі арбітражного керуючого для призначення ліквідатором банкрута.

Державним департаментом з питань банкрутства подано до суду пропозиції по кандидатурі ліквідатора арбітражного керуючого Марченка С.О. на призначення ліквідатором боржника, - лист № 216-30-20/1599 від 19.06.08р.

Розпорядником майна повідомлено про скликання і проведення перших загальних зборів кредиторів, утворення ними комітету кредиторів і прийняття комітетом кредиторів на підставі розгляду інформації та аналізу фінансового становища боржника рішення про звернення до суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Протоколи зборів кредиторів та засідання комітету кредиторів, аналіз фінансового становища боржника розпорядником майна подано до суду.

Комітетом кредиторів подано до суду клопотання про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і призначення ліквідатора, яке підтримано присутніми в судовому засіданні представниками кредиторів з посиланням на можливість погашення вимог не інакше, як через застосування по відношенню до боржника ліквідаційної процедури.

Представником боржника повідомлено про фактичне припинення господарської діяльності, відсутності працівників на підприємстві.

Заслухавши розпорядника майна, представників кредиторів, боржника, розглянувши і дослідивши матеріали справи, суд вважає клопотання комітету кредиторів таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 8 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Як вбачається з матеріалів справи, розпорядником майна скликано перші загальні збори кредиторів, якими утворено комітет кредиторів –протокол зборів кредиторів від 19.05.08р.

Комітетом кредиторів (протокол засідання від 19.05.08р.) за результатами розгляду аналізу фінансового становища боржника та інформації розпорядника щодо господарської діяльності боржника, прийнято рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Марченка С.О.

Згідно аналізу фінансового становища боржника діяльність підприємства є збитковою, активів підприємства недостатньо для погашення кредиторської заборгованості та подальшого проведення підприємницької діяльності.

Відповідно до ст. 209 ГК України у разі нездатності суб’єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов’язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб’єкт (боржник) відповідно до ч. 4 ст. 205 цього Кодексу визнається неспроможним. Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.

Вказані вище обставини свідчать про неспроможність боржника задовольнити вимоги кредиторів, визнані судом і включені до реєстру вимог кредиторів не інакше як через застосування по відношенню до боржника ліквідаційної процедури.

За таких обставин, враховуючи відсутність інших пропозицій по судовим процедурам банкрутства, фактичне припинення боржником господарської і підприємницької діяльності (за інформацією розпорядника майна та представника боржника), суд вважає за необхідне клопотання комітету кредиторів задовольнити та визнати боржника банкрутом і відкрити щодо нього ліквідаційну процедуру.

Ліквідатором банкрута суд призначає арбітражного керуючого Марченка С.О., кандидатура якого погоджена комітетом кредиторів та Державним департаментом з питань банкрутства, - лист № 216-30-20/1599 від 19.06.08р.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 22, 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд, -


п о с т а н о в и в :

1.Визнати державне підприємство "Спеціалізована пересувна механізована колона-560" м.Нова Каховка Херсонської області, код ЄДРПОУ № 14120437 банкрутом.

2.Відкрити ліквідаційної процедуру строком на 6 місяців і призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Марченка Сергія Олександровича, ліц. АБ № 216928 від 14.04.05р.

3.Ліквідатору здійснити ліквідаційну процедуру банкрута та забезпечити виконання дій, передбачених ст. ст. 25-32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Звіт та ліквідаційний баланс подати до суду.

4.Постанову надіслати кредиторам, боржнику, арбітражному керуючому Марченку С.О., Херсонському сектору з питань банкрутства, державному реєстратору.


Суддя В.Г. Ситюк


Судовий реєстр по справі 5/189-Б-07

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
6005101 Постанова 20.08.2009 Кричмаржевський В.А. Запорізький апеляційний господарський суд Господарське
1794134 Постанова 03.07.2008 Ситюк В.Г. Господарський суд Херсонської області Господарське