Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 15/908-б

Дата ухвалення рішення:
17.06.2008
Зареєстровано:
10.07.2008
Cуддя:
Хандурін М.І.
Оприлюднено:
10.07.2008
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Вищий господарський суд України
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


17 червня 2008 р.

№ 15/908-б


Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:


Хандуріна М.І., –головуючого,


Короткевича О.Є.,


Мамонтової О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали касаційної скарги


Д Державної податкової інспекції у Голосіївському

районі м. Києва

на ухвалу

Київського апеляційного господарського суду

від 17 квітня 2008 року

у справі

господарського суду

№ 15/908-б

м м. Києва


за заявою

Приватного підприємства "Машремгруп"до

Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіктон-77"

про

визнання банкрутом,

участю представників сторін:

ДПІ у Голосіївському районі м. Києва –Ярова Л.М. (дов. від 04.06.08);встановив:


Ухвалою господарського суду м. Києва від 26.11.2007 порушено провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіктон-77", з урахуванням особливостей, передбачених ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Постановою господарського суду м. Києва від 28.01.2008 (суддя Хоменко М.Г.) Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіктон-77" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено Приватне підприємство "Машремгруп", якого зобов'язано подати до офіційного друкованого органу оголошення про визнання боржника банкрутом.

Не погоджуючись з прийнятою постановою Державна податкова інспекція у Голосіївському районі м. Києва (далі –ДПІ) звернулась до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою.

Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 17.04.2008 (колегія суддів у складі: Гарник Л.Л., Вербицька О.В., Борисенко І.В.) ДПІ у Голосіївському районі м. Києва відмовлено у прийнятті апеляційної скарги на підставі ст. 91 ГПК України, зазначивши, що вона не є стороною по справі, а тому не має права на апеляційне оскарження постанови місцевого господарського суду.

В касаційній скарзі ДПІ у Голосіївському районі м. Києва просить ухвалу суду апеляційної інстанції скасувати, справу направити до суду апеляційної інстанції для розгляду по суті. Свої вимоги мотивує порушенням норм матеріального та процесуального права, а зокрема, ст. 129 Конституції України, ст.ст. 1, 4-2, 43, 91 ГПК України, ст. 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Колегія суддів Вищого господарського суду України, переглянувши у касаційному порядку ухвалу господ0арського суду на підставі встановлених фактичних обставин справи, перевіривши застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з такого.

Відповідно до ч. 2 ст. 4-1 ГПК України провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі Закон), норми якого, як спеціальні норми права, превалюють у застосуванні над загальними нормами Господарського процесуального кодексу України.

Як вбачається із матеріалів справи, постановою господарського суду м.Києва від 28.01.2008 ТОВ "Авіктон-77" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено ПП "Машремгруп", якого зобов'язано: подати до офіційного друкованого органу оголошення про визнання боржника банкрутом, письмово повідомити про визнання банкрутом усіх відомих йому кредиторів, надати звіт та ліквідаційний баланс банкрута у строк до 29.01.2009.

Згідно зі ст. 91 ГПК України право на апеляційне оскарження рішення місцевого господарського суду, яке не набрало законної сили, надається сторонам у справі та прокурору, які звертаються до апеляційної інстанції відповідно з апеляційною скаргою або апеляційним поданням.

Відповідно до п. 1 ст. 1 Закону, кредитором є юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов’язань до боржника, щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника. Сторонами у справі про банкрутство є кредитори (представник комітету кредиторів), боржник (банкрут).

Апеляційним господарським судом встановлено, що ДПІ у Голосіївському районі м. Києва не є кредитором ТОВ "Авіктон-77" в розумінні положень діючого законодавства, оскільки на момент звернення з апеляційною скаргою у даній справі про банкрутство боржника кредитором у встановленому законодавством порядку не визнавалась, свої претензії до боржника ДПІ не заявляла, на момент звернення до суду з апеляційною скаргою кредиторських вимог не має.

За змістом пункту 8 частини 3 статті 129 Конституції України держава забезпечує особам право на апеляційне оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.

Згідно зі ст. 91 ГПК України право на апеляційне оскарження рішення місцевого господарського суду, яке не набрало законної сили, надається сторонам у справі та прокурору, які звертаються до апеляційної інстанції відповідно з апеляційною скаргою або апеляційним поданням.

Оскільки ДПІ у Голосіївському районі м. Києва не є стороною у справі № 15/908-б, судом апеляційної інстанції було правильно відмовлено у прийнятті апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції від 28.01.2008 на підставі ст. 91 ГПК України.

Разом з тим, колегія суддів Вищого господарського суду України, зазначає, що Державна податкова інспекція не позбавлена права в порядку ст.107 ГПК України звернутись з касаційною скаргою на постанову суду першої інстанції, як особа яку не було залучено до участі у справі, якщо суд прийняв рішення чи постанову, що стосується її прав і обов'язків.

Враховуючи викладене, колегія Вищого господарського суду України не вбачає підстав для задоволення касаційної скарги та скасування ухвали суду апеляційної інстанції про відмову у прийнятті апеляційної скарги.

Керуючись статтями 1117, 1119 - 11113 ГПК України, Вищий господарський суд України –


П О С Т А Н О В И В :


Касаційну скаргу державної податкової інспекції у Голосіївському районі м.Києва залишити без задоволення.


Ухвалу Київського апеляційного господарського суду від 17.04.2008 у справі № 15/908-б залишити без змін.Головуючий М.І. Хандурін


Судді О.Є. Короткевич


О.М. МамонтоваСудовий реєстр по справі 15/908-б

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
3800969 Ухвала 21.04.2009 Копитова О.С. Господарський суд м. Києва Господарське
2624752 Постанова 10.12.2008 Заріцька А.О. Вищий господарський суд України Господарське
2287165 Ухвала 05.11.2008 Яценко О.В. Вищий господарський суд України Господарське
2183451 Ухвала 10.10.2008 Яценко О.В. Вищий господарський суд України Господарське
1791561 Постанова 17.06.2008 Хандурін М.І. Вищий господарський суд України Господарське
1735476 Ухвала 06.06.2008 Хандурін М.І. Вищий господарський суд України Господарське