Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 10/1/Б

Дата ухвалення рішення:
28.02.2008
Зареєстровано:
11.03.2008
Cуддя:
Ковальчук Т.І.
Оприлюднено:
12.03.2008
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Чернівецької області
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


"28" лютого 2008 р. Справа № 10/1/Б


За заявою сільськогосподарського виробничого кооперативу “Перше травня”, с. Баламутівка Заставнівського району Чернівецької області

про порушення справи про власне банкрутство

Суддя Т.І. Ковальчук


Представники:

Від боржника –Настащук Є.В., голова ліквідаційної комісії


СУТЬ СПОРУ:

Ухвалою господарського суду Чернівецької області від 14.01.2008 р. порушено провадження у справі про банкрутство за заявою сільськогосподарського виробничого кооперативу “Перше травня” як боржника, що ліквідується власником, у порядку ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, справу до розгляду в підготовчому судовому засіданні призначено на 05.02.2008 р. Ухвалою від 05.02.2008 р. розгляд справи відкладено на 28.02.2008 р.

У судовому засіданні 28.02.2008 р. голова ліквідаційної комісії боржника Настащук Є.В. пояснив, що у зв’язку з незадовільним фінансовим станом кооперативу його засновниками прийнято рішення про ліквідацію СВК і протягом 2005-2007 років проводилася ліквідаційна процедура, в ході якої було погашено частину заборгованості кооперативу перед кредиторами, однак для задоволення вимог всіх кредиторів майна боржника не вистачило, згідно з балансом кооперативу станом на 01.12.2007 р. пасив боржника складає 403,3 тис. грн., а майнових активів немає зовсім, тому головою ліквідаційної комісії подано заяву про порушення справи про банкрутство до господарського суду у відповідності до вимог чинного законодавства.

Заслухавши пояснення голови ліквідаційної комісії, розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури за правилами ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Так, зборами засновників СВК “Перше травня” прийнято рішення про ліквідацію кооперативу, оформлене протоколом № 1 від 23.02.2005 року, утворено ліквідаційну комісію, головою якої обрано Настащука Єфрема Васильовича.

З балансу боржника та доданих до заяви документів видно, що кредиторська заборгованість кооперативу станом на 01.12.2007 р. складає 403,3 тис. у той час, як ні основних ні оборотних фондів у підприємства немає, окрім коштів у сумі 181 грн. на банківському рахунку, заборгованість із заробітної плати відсутня.

Згідно з бухгалтерським обліком та поданими заявами кредиторами боржника, вимоги яких не задоволено за браком майна, є ДПІ у Заставнівському районі, Заставнівський районний центр зайнятості, Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, УПФУ в Заставнівському районі та Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

У відповідності до ч. 5 ст. 7, ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” боржник зобов’язаний звернутися до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство у разі, якщо вартості майна боржника –юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів.

За наслідками розгляду в судовому засіданні судом встановлено недостатність майна СВК “Перше травня”, щодо якого засновниками прийнято рішення про ліквідацію, для задоволення вимог кредиторів, що є підставою для визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури в порядку ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Голова ліквідаційної комісії боржника Настащук Є.В. проти призначення його ліквідатором СВК “Перше травня” не заперечує.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 22, 23, 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд


П О С Т А НО В И В:


1. Визнати банкрутом сільськогосподарський виробничий кооператив “Перше травня”, с. Баламутівка Заставнівського району Чернівецької області, код ЄДРПОУ 03801381, і відкрити ліквідаційну процедуру, строк якої встановити протягом шести місців –до 28 серпня 2008 року.

2. Ліквідатором СВК “Перше травня” призначити голову ліквідаційної комісії боржника Настащука Єфрема Васильовича.

3. З дня прийняття цієї постанови для боржника наступають наслідки, передбачені статтею 23 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

4. Зобов’язати ліквідатора у п’ятиденний строк з дня прийняття цієї постанови опублікувати відомості про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури в офіційних друкованих органах. Оголошення повинно містити найменування та інші реквізити боржника, найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, відомості про ліквідатора, строк звернення кредиторів з вимогами до боржника, який становить один місяць, і посилання на спрощену процедуру банкрутства в порядку ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

5. Після завершення ліквідаційної процедури ліквідатору подати господарському суду на затвердження звіт ліквідатора і ліквідаційний баланс з підтверджуючими документами.

6. Постанову надіслати СВК “Перше травня”, ДВС у Заставнівському районі, Державному органу з питань банкрутства, органу державної реєстрації за місцезнаходженням боржника.Суддя Т.І. Ковальчук


Судовий реєстр по справі 10/1/Б

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
1803546 Ухвала 27.06.2008 Ковальчук Т.І. Господарський суд Чернівецької області Господарське
1421755 Постанова 28.02.2008 Ковальчук Т.І. Господарський суд Чернівецької області Господарське
1344730 Ухвала 05.02.2008 Ковальчук Т.І. Господарський суд Чернівецької області Господарське
1327428 Ухвала 14.01.2008 Ковальчук Т.І. Господарський суд Чернівецької області Господарське
1159304 Ухвала 28.09.2007 Ковальчук Т.І. Господарський суд Чернівецької області Господарське