Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа Б24/435-09

Дата ухвалення рішення:
01.02.2011
Зареєстровано:
10.02.2011
Cуддя:
Калиниченко Людмила Михайлівна
Оприлюднено:
10.02.2011
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Дніпропетровської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

УКРАЇНА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА


01.02.11р.
Справа № Б24/435-09


Суддя господарського суду Дніпропетровської області Калиниченко Л.М.

при секретарі судового засідання Германич І.Ю.

за участю представників сторін:

від кредитора: не з'явився

від боржника: Бразалук С.С., ліквідатор

розглянувши справу

за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Євроінвест-ком", м.Синельникове

до боржника товариства з обмеженою відповідальністю "МП-ГРУП", м. Дніпропетровськ (49000, м. Дніпропетровськ, проспект Миру, 6, кв.140) (ЄДРПОУ 33613342)

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

За заявою кредитора ухвалою від 02.11.09р. господарським судом Дніпропетровської області порушена справа про визнання боржника товариства з обмеженою відповідальністю "МП-ГРУП", м. Дніпропетровськ банкрутом.

Постановою господарського суду Дніпропетровської області від 12.11.09р. боржника визнано банкрутом, відкрита ліквідаційна процедура у справі, ліквідатором у справі призначено арбітражного керуючого Бразалук Світлану Сергіївну ліцензія серія НОМЕР_1

Відповідно до ст.4-1 Господарського процесуального кодексу України Господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

11.11.10р. на затвердження до господарського суду Дніпропетровської області надійшов звіт про проведену роботу з додатками № ЗЛ - Б24/435-09 від 10.11.10р. та ліквідаційний баланс ліквідатора.

Відповідно до вимог ч.ч.1, 5 ст.52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" У разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань. Ліквідатор письмово повідомляє про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута.

Отже, законодавством передбачено особливу процедуру встановлення всіх відомих ліквідатору кредиторів зі ст.52 Закону, яка є спеціальною по відношенню до загальних процедур банкрутства. До таких потенційних кредиторів належать органи податкової служби, фонди соціального страхування та їх повідомлення ліквідатором здійснюється шляхом надіслання письмових повідомлень таким кредиторам.

Ст.52 Закону не передбачає публікації в офіційних друкованих органах оголошення про визнання боржника банкрутом, у зв'язку з чим, ліквідатором не здійснювалось таке оголошення.

В результаті ліквідаційної процедури ліквідатором встановлена та підтверджена кредиторська заборгованість:

- Індустріального районного центру зайнятості в м. Дніпропетровську на суму 4,50грн.;

- Публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" в особі філії "Відділення ПАТ Промінвестбанк" в м. Дніпропетровськ на суму 3 245 979,17грн.

Згідно довідок ДП "Центр державного земельного кадастру", м. Дніпропетровськ № 2-2/2423 від 06.09.10р., Головного управління держкомзему у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ № 676/10-14 від 09.03.10р., комунального підприємства "Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризації", м.Дніпропетровськ № 2269 від 09.03.10р., Дніпропетровського відділення реєстраційно - екзаменаційної роботи № 2, УДАІ ГУ МВС України в Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ № 14/2РЕР 611 станом на 15.02.09р., Індустріального відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції, м. Дніпропетровськ № 1053 від 22.01.10р., за боржником нерухомого майна, автотранспортних засобів, сільськогосподарської техніки, земельних ділянок не зареєстровано, виконавчі провадження відсутні.

На запити ліквідатора отримані відповіді Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська, Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Дніпропетровську, Індустріальної районної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, м. Дніпропетровськ, про відсутність заборгованості банкрута.

Ст.16 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" передбачено, що з метою забезпечення органів державної влади та учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб (підприємців) створюється ЄДР, який містить відомості щодо місцезнаходження юридичної особи, дати та номеру записів про внесення змін до нього, дати видачі або зміни свідоцтва про державну реєстрацію, дані про установчі документи, дати та № записів про внесення змін до них, про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, тощо.

Відповідно до вимог ст.17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", який набув чинності з 01.07.04р., в ЄДР містяться відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу, а також відомості про зарезервовані найменування юридичних осіб.

Відповідно до вимог ч.ч.1, 3 ст.18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", якщо відомості, які підлягають внесенню до ЄДР були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Якщо відомості, які підлягають внесенню до ЄДР, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою. Вказаний Закон, також, визначає порядок внесення до ЄДР записів про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, які здійснюються державним реєстратором (п.7 ст.19 вищевказаного Закону).

Згідно з ч.8 ст.19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", до ЄДР внесено запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Боржник за юридичною адресою відсутній, фактична адреса не відома. В підтвердження відсутності керівних органів боржника–юридичної особи за місцезнаходженням кредитором подана довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 4163363 станом на 06.10.09р. У зв'язку з чим виявити майно, провести інвентаризацію активів боржника, витребувати бухгалтерську документацію у посадових осіб, неможливо та не дозволяє здійснити дії з розшуку дебіторів та зі стягнення дебіторської заборгованості.

Виходячи з вимог ч.2 ст.34 Господарського процесуального кодексу України та Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", суд вважає, що ліквідатор надав суду достатньо доказів про відсутність боржника за адресою місцезнаходження, повно відобразив обставини справи, додав відповідні документи до звіту.

Майна, грошових коштів та інших активів, що належить банкруту, не виявлено. У зв'язку з тим, що активів банкрута не виявлено, задоволення вимог кредиторів не відбувалось.

Згідно п.6 ст.31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.

Згідно п.2 ст.32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", якщо за результатами ліквідаційного балансу після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи-банкрута.

Розглянувши звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс, заслухавши у судовому засіданні ліквідатора, суд знаходить достатньо підстав щодо затвердження ліквідаційного балансу та ліквідації юридичної особи-банкрута.

За результатами ліквідаційного балансу у банкрута відсутнє майно, тому слід прийняти рішення про ліквідацію юридичної особи банкрута.Згідно п.6 ст.40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справі про банкрутство підлягає припиненню, якщо затверджено звіт ліквідатора у порядку, передбаченому ст.32 цього Закону.

Керуючись ст.86 ГПК України, ст.ст.22-32, п.6 ст.40, ст.52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд

УХВАЛИВ:

Затвердити ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю "МП-ГРУП", м. Дніпропетровськ.

Ліквідувати юридичну особу товариство з обмеженою відповідальністю "МП-ГРУП", м. Дніпропетровськ (49000, м. Дніпропетровськ, проспект Миру, 6, кв.140) (ЄДРПОУ 33613342) .

Згідно п.6 ст.31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вважати погашеними вимоги:

- Індустріального районного центру зайнятості в м. Дніпропетровську на суму 4,50грн.;

- Публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" в особі філії "Відділення ПАТ Промінвестбанк" в м. Дніпропетровськ на суму 3 245 979,17грн.

Припинити повноваження ліквідатора у справі № Б24/435-09 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "МП-ГРУП", м. Дніпропетровськ арбітражного керуючого Бразалук Світлану Сергіївну, ліцензія серія НОМЕР_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_3

Провадження у справі припинити.

Згідно п.2 ст.32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" копію цієї ухвали направити органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи - банкрута, та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, а також власнику (органу, уповноваженому управляти майном), органам державної податкової служби за місцезнаходженням банкрута.Суддя
Л.М. КалиниченкоСудовий реєстр по справі Б24/435-09

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
14428777 Постанова 24.03.2011 Джихур Олена Василівна Дніпропетровський апеляційний господарський суд Господарське
13792760 Ухвала 15.02.2011 Калиниченко Людмила Михайлівна Господарський суд Дніпропетровської області Господарське
13686686 Ухвала 01.02.2011 Калиниченко Людмила Михайлівна Господарський суд Дніпропетровської області Господарське
12454573 Ухвала 23.11.2010 Калиниченко Людмила Михайлівна Господарський суд Дніпропетровської області Господарське
12242338 Ухвала 15.11.2010 Калиниченко Людмила Михайлівна Господарський суд Дніпропетровської області Господарське
10913461 Ухвала 13.08.2010 Калиниченко Людмила Михайлівна Господарський суд Дніпропетровської області Господарське
10360832 Ухвала 22.06.2010 Калиниченко Людмила Михайлівна Господарський суд Дніпропетровської області Господарське
9989063 Постанова 02.06.2010 Коваленко В.М. Вищий господарський суд України Господарське
9494555 Ухвала 14.05.2010 Коваленко В.М. Вищий господарський суд України Господарське
8851176 Постанова 01.04.2010 Голяшкін Олег Володимирович Дніпропетровський апеляційний господарський суд Господарське
8219928 Ухвала 15.02.2010 Калиниченко Людмила Михайлівна Господарський суд Дніпропетровської області Господарське
7488711 Ухвала 29.12.2009 Калиниченко Людмила Михайлівна Господарський суд Дніпропетровської області Господарське
6767688 Постанова 12.11.2009 Калиниченко Людмила Михайлівна Господарський суд Дніпропетровської області Господарське
6512909 Ухвала 02.11.2009 Калиниченко Людмила Михайлівна Господарський суд Дніпропетровської області Господарське