Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 1/156-09-5587

Дата ухвалення рішення:
12.01.2011
Зареєстровано:
26.01.2011
Cуддя:
Найфлейш В.Д.
Оприлюднено:
26.01.2011
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Одеської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

________

УХВАЛА

про відкладення розгляду справи


"12" січня 2011 р.Справа № 1/156-09-5587


За заявою: Котовської об'єднаної державної податкової інспекції в Одеській області

до боржника: Відкритого акціонерного товариства "Котовський цукровий завод" (66300, Одеська область, м. Котовськ, вул. Бочковича, 101, код ЄДРПОУ 00372782);

про визнання банкрутом

Суддя Найфлейш В.Д.

ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН:

Від заявника Котовської об'єднаної державної податкової інспекції в Одеській області Султанов Т.З. (довіреність); Нікітішин О. В. (довіреність);

Від боржника: ДойкоС. І. (голова правління);

Від ВАТ „Райффайзен Банк Аваль”: Безверхий А.М. (довіреність);

Від УПФУ у м. Котовськ - Бургарт О. В. (довіреність);

Від Державної інспекції з контролю за цінами: Лебешева К.А. (довіреність)

Від фонду СС ТВП: Каліберда В.В. (довіреність)

Від Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України: Назаренко О.П.(довіреність);

Розпорядник майна: арбітражний керуючий Панов А.Б.(ухвала, ліцензія).

Суть спору: про визнання банкрутом

Ухвалою господарського суду Одеської області від 09.11.2009р. порушено провадження у справі № 1/156-09-5587 про визнання банкрутом Відкритого акціонерного товариства "Котовський цукровий завод" в порядку ст. 11 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, призначено розгляд справи в підготовчому засіданні суду.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 25.12.2009р., яка залишена в силі Постановою ВГСУ від 25.05.2010 р., у підготовчому засіданні Котовську об'єднану державну податкову інспекцію Одеської області визнано кредитором Відкритого акціонерного товариства "Котовський цукровий завод" з грошовими вимогами до боржника на суму 533 637,78 грн., введено процедуру розпорядження, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Панова Андрія Борисовича, кредитора зобов’язано у десятиденний строк за його рахунок подати до офіційного друкованого органу оголошення про порушення справи про банкрутство ВАТ "Котовський цукровий завод" із метою виявлення всіх кредиторів та можливих санаторів.

Оголошення про порушення провадження по справі про банкрутство ВАТ "Котовський цукровий завод" опубліковано в газеті “Урядовий кур’єр” від 05.02.2010 р. № 22.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 01.09.2010р. в попередньому засіданні суду затверджено реєстр вимог кредиторів, зобов’язано розпорядника майна організувати проведення зборів кредиторів у відповідності зі ст. 16 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, створити комітет кредиторів, на засіданні якого вирішити питання відносно подальшого розгляду справи (ліквідація, санація, мирова угода), протокол засідання комітету кредиторів надати суду, та призначено розгляд справи в засіданні суду.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 18.10.2010р. продовжено строк процедури розпорядження майном Відкритого акціонерного товариства „Котовський цукровий завод” та строк повноважень розпорядника майна арбітражного керуючого Панова Андрія Борисовича (ліцензія серії АВ № НОМЕР_1 від 13.11.2006 р.) на три місяці до 18.01.2011 року.

На виконання ухвали попереднього засідання суду від 01.09.2010 року розпорядник майна надав суду протокол засідання комітету кредиторів, на якому вирішено питання відносно визнання боржника банкрутом і відкриття відносно нього ліквідаційної процедури.

Відповідно до ч. 7 ст. 11 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” для визначення фінансового становища боржника в підготовчому засіданні суду чи під час розгляду справи про банкрутство суддя може призначити експертизу. За дорученням суду експертиза проводиться державним органом з питань банкрутства із залученням для її проведення спеціалістів у встановленому порядку.

Згідно ст. 41 ГПК України для роз'яснення питань, що виникають при вирішенні господарського спору і потребують спеціальних знань, господарський суд призначає судову експертизу. Учасники судового процесу мають право пропонувати господарському суду питання, які мають бути роз'яснені судовим експертом. Остаточне коло цих питань встановлюється господарським судом в ухвалі. Проведення судової експертизи доручається державним спеціалізованим установам чи безпосередньо особам, які відповідають вимогам, встановленим Законом України "Про судову експертизу". Особа, яка проводить судову експертизу (далі - судовий експерт) користується правами і несе обов'язки, зазначені у статті 31 цього Кодексу. Сторони і прокурор, який бере участь в судовому процесі, мають право до початку проведення судової експертизи заявити відвід судовому експерту в порядку та з підстав, зазначених у частинах п'ятій і шостій статті 31 цього Кодексу.

Приймаючи до уваги, що для розгляду рішення комітету кредиторів про визнання боржника банкрутом та у зв’язку з необхідністю встановлення господарським судом обставин неспроможності боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури, необхідне здійснення оцінки даних щодо фінансового стану боржника, аналіз яких потребує спеціальних знань спеціалістів у сфері фінансів для визначення фінансового становища боржника та ступеню його платоспроможності на момент подання до господарського суду Одеської області заяви про порушення справи про банкрутство Відкритого акціонерного товариства „Котовський цукровий завод”, господарський суд вважає за доцільне за власною ініціативою призначити експертизу для визначення фінансового становища Відкритого акціонерного товариства „Котовський цукровий завод”, виконання якої відповідно до ч. 7 ст. 11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” доручити державному органу з питань банкрутства - відділу з питань банкрутства в Одеській області.

При цьому господарський суд звертає увагу, що згідно ст. 42 ГПК України висновок судового експерта повинен містити докладний опис проведених досліджень, зроблені в результаті їх висновки і обґрунтовані відповіді на поставлені господарським судом питання. Висновок подається господарському суду в письмовій формі, і копія його надсилається сторонам.

Крім того, господарський суд зазначає відносно відсутності підстав для зупинення провадження у справі згідно ст. 79 ГПК України у зв'язку з призначенням судової експертизи, оскільки проведення експертизи не перешкоджає розгляду справи.

Приймаючи до уваги, що для подальшого розгляду справи, необхідні додаткові документи, розгляд справи підлягає відкладенню.

Керуючись ч. 7 ст. 11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п. 2 ст. 77, ст.ст. 41, 86 ГПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Призначити по справі № 1/156-09-5587 проведення експертизи для визначення фінансового становища Відкритого акціонерного товариства „Котовський цукровий завод”.

2. На проведення експертизи поставити наступні питання:

1) Визначити динаміку фінансового становища Відкритого акціонерного товариства „Котовський цукровий завод” за період з 01.01.2006 року до моменту порушення провадження у справі про банкрутство.

2) Визначити наявність ознак неспроможності боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

3) Визначити наявність або відсутність ознак фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства Відкритого акціонерного товариства „Котовський цукровий завод”.

3. Проведення експертизи фінансового становища Відкритого акціонерного товариства „Котовський цукровий завод” доручити відділу з питань банкрутства в Одеській області Державного департаменту з питань банкрутства Міністерства економіки України.

4. Керівнику відділу з питань банкрутства в Одеській області Державного департаменту з питань банкрутства Міністерства економіки України доручити виконання ухвали необхідному колу експертів відповідних галузей знань.

5. Надіслати на адресу відділу з питань банкрутства звіт розпорядника майна Відкритого акціонерного товариства „Котовський цукровий завод” про хід процедури розпорядження майном.

6. Зобов’язати сторони надати судовим експертам на їх вимогу необхідні для проведення експертизи документи.

7. Витрати по оплаті експертизи покласти на Відкрите акціонерне товариство „Котовський цукровий завод”.

8. Попередити експертів про кримінальну відповідальність згідно ст.ст. 384, 385 Кримінального кодексу України.

9. Зобов'язати судового експерта подати до канцелярії господарському суду Одеської області висновок в письмовій формі і його копії надіслати сторонам в строк до 07.02.2011 року.

10. Відкласти розгляд справи у засіданні суду на „07” лютого 2011р. о 14:30 год.

Засідання суду відбудеться у приміщенні господарського суду Одеської області (м. Одеса, пр-т. Шевченка,29), зал судових засідань №3 (каб. 102).

Відповідно до положень ч.2 ст.4-5 Господарського процесуального кодексу України невиконання вимог рішень, ухвал, постанов господарських судів тягне відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами України.

Копію ухвали надіслати сторонам, розпоряднику майна, відділу з питань банкрутства в Одеській області .

Суддя Найфлейш В.Д.


Судовий реєстр по справі 1/156-09-5587

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
22235579 Ухвала 26.03.2012 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
21707073 Ухвала 27.02.2012 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
21206814 Ухвала 23.01.2012 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
19974972 Ухвала 05.12.2011 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
19226507 Ухвала 14.11.2011 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
19024283 Ухвала 31.10.2011 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
18671431 Ухвала 26.09.2011 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
18163410 Ухвала 29.08.2011 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
17069032 Ухвала 11.07.2011 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
16487221 Ухвала 15.06.2011 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
15863695 Ухвала 16.05.2011 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
15116391 Ухвала 18.04.2011 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
14354151 Ухвала 14.03.2011 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
14050059 Постанова 28.02.2011 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
13718556 Ухвала 07.02.2011 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
13498150 Ухвала 12.01.2011 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
13302315 Ухвала 24.12.2010 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
12773249 Ухвала 07.12.2010 Заріцька А.О. Вищий господарський суд України Господарське
12430660 Ухвала 23.11.2010 Заріцька А.О. Вищий господарський суд України Господарське
11812485 Ухвала 20.10.2010 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
11812333 Ухвала 18.10.2010 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
11824897 Постанова 07.10.2010 Поліщук Л.В. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
11342407 Ухвала 23.09.2010 Поліщук Л.В. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
11589327 Ухвала 20.09.2010 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
11449063 Ухвала 01.09.2010 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
11449064 Ухвала 01.09.2010 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
11449139 Ухвала 01.09.2010 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
11449225 Ухвала 01.09.2010 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
11418583 Ухвала 20.08.2010 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
11418587 Ухвала 20.08.2010 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
11418591 Ухвала 20.08.2010 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
11418595 Ухвала 20.08.2010 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
11351889 Ухвала 25.06.2010 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
11352010 Ухвала 25.06.2010 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
11418580 Ухвала 25.06.2010 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
11418581 Ухвала 25.06.2010 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
9988742 Постанова 25.05.2010 Заріцька А.О. Вищий господарський суд України Господарське
9208800 Ухвала 16.04.2010 Заріцька А.О. Вищий господарський суд України Господарське
9208803 Ухвала 16.04.2010 Заріцька А.О. Вищий господарський суд України Господарське
11366600 Ухвала 17.03.2010 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
11366601 Ухвала 17.03.2010 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
11366602 Ухвала 17.03.2010 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
11366603 Ухвала 17.03.2010 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
11366607 Ухвала 17.03.2010 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
11362976 Ухвала 02.03.2010 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
8273869 Постанова 18.02.2010 Бєляновський В.В. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
8256316 Ухвала 25.12.2009 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
8255186 Ухвала 18.12.2009 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
8081099 Ухвала 04.12.2009 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
6784155 Ухвала 09.11.2009 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське