Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 13/215-Б

Дата ухвалення рішення:
22.06.2006
Зареєстровано:
27.06.2006
Cуддя:
Матущак О.І.
Оприлюднено:
22.08.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Хмельницької області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82

___

У Х В А Л А


"22" червня 2006 р.

Справа № 13/215-Б


За заявою кредитора: Державної податкової інспекції у Волочиському

районі м. Волочиськ

до боржника Сільськогосподарського товариства „Південний Буг” с.

Купіль Волочиського районупро визнання боржника банкрутом (продовження строку ліквідаційної процедури)


Суддя Матущак О.І.

За участю представників:

ініціюючого кредитора: Петровський В.А. по постійній довіреності № 1570/10 від

21.03.2006р.

кредиторів: Муляр О.В. по довіреності № 3499/07 від 14.06.2006р. від

УПФУ у Волочиському районі

боржника: не з”явився

За участю ліквідатора: Шишкін С.В. –арбітражний керуючий

Ухвалою господарського суду від 22.04.2004р. порушено про вадження у даній справі про визнання банкрутом відсутнього боржника сільськогосподарського товариства “Південний Буг” с. Купіль Волочиського району.

Розгляд справи відбувався у відповідності до ст. 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”

Постановою господарського суду від 07.10.2003р. визнано боржника банкрутом та відкрито відносно нього ліквідаційну процедуру, ліквідатором боржника призначено ДПІ у Волочиському районі.

28.01.2004р. ухвалою господарського суду, за клопотанням ліквідатора процедуру ліквідації відсутнього боржника припинено та перейдено до загальних процедур відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Цією ж ухвалою відкрито процедуру розпорядження майном боржника та призначено розпорядником майна –арбітражного керуючого Шишкіна С.В., якого зобов’язано скласти реєстр грошових вимог кредиторів.

Оголошення про порушення справи про банкрутство боржника опубліковано в газеті “Урядовий кур’єр” від 17.02.2004р. №30.

Реєстр грошових вимог кредиторів у даній справі затверджено ухвалою господарського суду від 25.03.2004р. та зобов’язано розпорядника майна протягом двадцяти днів провести загальні збори кредиторів.

Постановою господарського суду від 22.04.2004р. боржника визнано банкрутом, припинено процедуру розпорядження майном, відкрито відносно нього ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором боржника арбітражного керуючого – Шишкіна С.В.

Ухвалою господарського суду від 02.06.2005р. продовжено строк ліквідаційної процедури у даній справі на шість місяців, а ухвалою суду від 05.12.2005р. ще на три місяці.

В адресу господарського суду 07.06.2006р. від ліквідатора надійшло клопотання, в якому він просить продовжити термін ліквідаційної процедури у даній справі.

До дня розгляду справи в судовому засіданні, в адресу господарського суду 13.06.2006р. від кредитора у даній справі УПФУ у Волочиському районі надійшла скарга на бездіяльність ліквідатора – арбітражного керуючого Шишкіна С.В. при проведенні процедури ліквідації боржника, тобто неподання останнім звіту про проведену роботу.

Ліквідатор в судовому засіданні подав звіт про проведену роботу, в якому також зазначив об”єктивні причини необхідності продовження терміну ліквідаційної процедури.

Представники кредиторів в судовому засіданні підтримали подану УПФУ у Волочиському районі скаргу, а також просять визнати дії ліквідатора при проведенні ним ліквідаційної процедури неправомірними, проте не заперечують щодо продовження строку ліквідаційної процедури у даній справі до 01.07.2006р.

Розглядом звіту про проведену роботу, в сукупності з матеріалами справи, господарським судом встановлено наступне:

В ході здійснення ліквідаційної процедури, ліквідатором виявлені активи, які належать боржнику, після чого з експертами Універсальної біржі м. Волочиськ було укладено договір на проведення експертної оцінки та проведена експертна оцінка. Через прилюдні торги реалізовано активів боржника на суму 66242,70 грн. Отримані від реалізації кошти, спрямовані на часткове погашення вимог кредиторів. На даний час із малої ліквідності та високої експертної оцінки залишаються не реалізовані активи боржника. Товарною біржею неодноразово друкувалися оголошення в газетах про проведення біржових торгів, однак вони залишаються нереалізованими, у зв”язку із тим, що сільськогосподарська техніка та інвентар розукомплектовані, а приміщення знаходяться в аварійному стані.

При винесені даної ухвали, господарським судом до уваги береться наступне:

Згідно ч. 2 ст.22 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Відповідно до п.11 ст.30 Закону ліквідатор не рідше одного разу на місяць надає комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.

Оскільки ліквідатором не подано комітету кредиторів повної та підтвердженої документами інформації про фінансове становище боржника та використання його коштів, а також не надано звіту про хід ліквідаційної процедури, зважаючи на вище викладене, господарський суд приходить до висновку про необхідність задоволення скарги УПФУ у Волочиському районі на дії ліквідатора –арбітражного керуючого у вигляді ненадання останнім звіту про проведену роботу, а також водночас про можливість задоволення клопотання ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури до 02.08.2006р., а не до 01.07.2006р., як просять представники кредиторів в судовому засіданні, оскільки такого строку є явно недостатньо для повної реалізації майна боржника.

Керуючись п. 2 ст. 22, п. 4 ст. 25, п. 11 ст. 30 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.86 Господарського процесуального кодексу України, -

У Х В А Л И В:

Скаргу Управління Пенсійного фонду України у Волочиському районі на дії ліквідатора - арбітражного керуючого Шишкіна С.В. у справі №13/215-Б про банкрутство боржника задоволити.

Визнати неправомірними дії ліквідатора при здійснені ліквідаційної процедури, тобто ненадання комітету кредиторів звіту про проведену роботу.


Продовжити строк ліквідаційної процедури у справі № 13/215-Б про визнання банкрутом боржника сільськогосподарського товариства „Південний Буг” с. Купіль Волочиського району та повноваження ліквідатора Шишкіна С.В. до 02 серпня 2006 року.


Зобов”язати ліквідатора до завершення строку ліквідаційної процедури подати господарському суду звіт про проведену роботу та ліквідаційний баланс для затвердження.Копії даної ухвали надіслати в адреси кредиторів, ліквідатора, боржника та Державному органу з питань банкрутства.Суддя Матущак О. І.Віддруковано 8 примірників:

1-до справи;

2-кредиторам (4);

3-боржнику;

4-ліквідатору,

5-Держ.органу.