Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 21-32-24/8-08-474

Дата ухвалення рішення:
09.12.2010
Зареєстровано:
20.12.2010
Cуддя:
Зеленов Г.М.
Оприлюднено:
20.12.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Одеської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

________

УХВАЛА


"09" грудня 2010 р. Справа № 21-32-24/8-08-474За заявою кредиторів: Балтської міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області; Управління Пенсійного фонду України у Балтському районі; Відділу державної виконавчої служби Балтського районного управління юстиції Одеської області; Малого колективного підприємства “Водоканал”; Балтської міжрайонної виконавчої дирекції Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності; Прокурора Балтського району Одеської області в інтересах громадян: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9;

до боржника: Комунального підприємства (надалі - КП) „Міськкомунгосп”, Одеська область, м. Балта.

за участю Балтської міської ради:

до Банкрута: Комунального підприємства „Міськкомунгосп”, Одеська область, м. Балта.

про визнання банкрутом.

Господарський суд Одеської області у складі:

судді - ЗЕЛЕНОВА Г.М.,

секретаря судового засідання - СУСЛОВА М.В.;

за участю представників сторін:

від Кредиторів: Заболотна С.Г. –представник УПФУ в Балтському районі Одеської області –згідно довіреності від 10.02.2010 р. № 652/07; Терешенкова Ю.В. –представник Виконавчої дирекції Одеського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності –згідно довіреності від 05.01.2010 р. № 02;

від Балтської міської ради Одеської області –Голишева Т.В. у судовому засіданні, що відбулося 18.11.2010 р.;

від банкрута - ліквідатор КП „Міськкомунгосп” –арбітражний керуючий Дарієнко В. Д., ліцензія серії АБ № 271772 від 04.04.2006 р.

СУТЬ СПОРУ: 05.02.2008 р. Кредитори, Балтська МДПІ Одеської області, УПФУ у Балтському районі, ВДВС Балтського районного управління юстиції Одеської області, Мале колективне підприємство “Водоканал”, Балтська міжрайонна виконавча дирекція Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прокурор Балтського району Одеської області в інтересах громадян: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, звернулись до господарського суду із заявою про визнання боржника – КП „Міськкомунгосп” - банкрутом, оскільки останній неспроможний виконати свої грошові зобов’язання по сплаті заборгованості на загальну суму у розмірі 157 045 грн. 74 коп.

Постановою господарського суду від 30.03.2009 р. КП „Міськкомунгосп” визнано банкрутом, відносно нього відкрита ліквідаційна процедура та призначено ліквідатора банкрута –арбітражного керуючого Дарієнка В. Д., якого було зобов’язано здійснити щодо банкрута ліквідаційні заходи, передбачені ст. ст. 22-26, 29-34 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (надалі Закон №2343-ХІІ), та після завершення усіх розрахунків із виявленими кредиторами надати до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс на затвердження.

Ухвалою господарського суду від 09.09.2010 р. залучено в якості учасника провадження у справі про банкрутство КП „Міськкомунгосп” –Балтську міську раду Одеської області.

22.11.2010 р. до господарського суду надійшли заяви Балтської міської ради Одеської області про припинення провадження у справі № 21-32-24/8-08-474 ув’язку з тим, що 19.12.2006 р. Балтською міської радою було прийнято рішення „Про застосування положень Закону (№2343-ХІІ) по відношенню до комунальних підприємств міста”. Відповідно до додатку до даного рішення КП „Міськкомунгосп” включено до переліку комунальних підприємств, стосовно яких не застосовується положення Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Також, Балтська міська рада Одеської області надала заяву про вжиття заходів до забезпечення даного позову шляхом заборони ліквідатору КП „Міськкомунгосп” відчуження комунального майна, яке увійшло до ліквідаційної маси, на користь третіх осіб.

Разом із цим, Балтська міська рада Одеської області надала господарському суду скаргу на дії ліквідатора КП „Міськкомунгосп” (від 19.11.2010 р. № 1578/7), згідно якої Балтська міська рада Одеської області просить виключити з ліквідаційної маси комунальне майно, а саме: рухомі транспортні засоби, які були в користуванні КП „Міськкомунгосп”.

26.11.2010 р. ліквідатор надав господарському суду відзив ліквідатора КП „Міськкомунгосп” (від 26.11.2010 р. № 474), в якому він просить відмовити у задоволені клопотання Балтської міської ради Одеської області про припинення провадження по справі як таке, що не відповідає вимогам закону, оскільки рішенням сесії Балтської міської ради Одеської області від 05.11.2007 р. № 594-V виведене із переліку об’єктів щодо яких не застосовуються положення Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” і до нього може застосовуватися вказаний Закон.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні наявні матеріали справи, заяви Балтської міської ради Одеської області про припинення провадження у справі № 21-32-24/8-08-474, про вжиття заходів до забезпечення даного позову та скаргу на дії ліквідатора КП „Міськкомунгосп”, заслухавши пояснення ліквідатора, представників кредиторів та Балтської міської ради Одеської області, господарський суд встановив що зазначені заяви Балтської міської ради Одеської області та скарга на дії ліквідатора КП „Міськкомунгосп” не підлягає задоволенню з наступних підстав:

Балтська міська рада Одеської області доказів, що свідчать про те, що КП „Міськкомунгосп” включено до переліку комунальних підприємств стосовно яких не застосовується положення Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” господарському суду не надано, зокрема, копія рішення Балтської міської ради від 19.12.2006 р. „Про застосування положень Закону (№2343-ХІІ) по відношенню до комунальних підприємств міста” та додаток до нього, на які Заявник посилається як на підставу для припинення провадження у справі про банкрутство КП „Міськкомунгосп”.

22.11.2010 р. робітниками Відділу господарського забезпечення та контролю господарського суду Одеської області складено акт за № 1157 про те, що при розкриванні поштового відправлення, яке надійшло від Балтської міської ради Одеської області не виявилося копії рішення Балтської міської ради № 320 –У від 19.12.2006 р., яке зазначено у додатку заяви про припинення провадження по справі.

У судових засіданнях представник Балтської міської ради Одеської області також не надав зазначеного рішення.

В силу приписів ч.8 ст.5 Закону (№ 2343-ХІІ) положення цього Закону не застосовуються до юридичних осіб - підприємств, що є об'єктами права комунальної власності, якщо стосовно них виключно на пленарному засіданні відповідної ради органів місцевого самоврядування прийняті рішення щодо цього.

Про зазначене свідчить також і Рішення Конституційного Суду України у справі №1-14/2007 від 20.06.2007р., яке є преюдиціальним, і винесене за результатами розгляду конституційного звернення ВАТ "Кіровоградобленерго" про офіційне тлумачення положень частини восьмої статті 5 Закону (№ 2343-ХІІ) (справа щодо кредиторів підприємства комунальної форми власності), де зазначено, що провадження у справі про банкрутство комунальних унітарних підприємств у випадках, передбачених частиною восьмою статті 5 Закону (№ 2343-ХІІ), підлягає припиненню незалежно від того, прийнято рішення відповідної ради органу місцевого самоврядування про незастосування положень цього Закону (№ 2343-ХІІ) до цих підприємств до чи після порушення судом загальної юрисдикції провадження у справі про їх банкрутство.

Проте, 05.11.2007 р. Балтською міською радою прийнято рішення „Про внесення змін до рішення міської ради № 320-У від 19.12.2007 р. про застосування положень Закону (№2343-ХІІ) по відношенню до комунальних підприємств міста” за № 594-V, згідно пункту 1 якого, вирішено вивести з переліку об’єктів комунальних підприємств щодо яких не застосовується положення Закону (№2343-ХІІ) - КП „Міськкомунгосп”.

Отже, Балтською міською ради Одеської області не надано доказів, що на КП „Міськкомунгосп”. в даний час не поширюється дія пункту 8 статті 5 Закону (№ 2343-ХІІ).

За таких обставин, господарський суд вважає необґрунтованим клопотання Балтської міської ради Одеської області про припинення провадження у справі про банкрутство КП „Міськкомунгосп” на тих підставах, що останній включено до переліку комунальних підприємств стосовно яких не застосовується положення Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Разом із цим, обставини, викладені в скарзі на дії ліквідатора КП „Міськкомунгосп” не підтверджені доказами. Зокрема, Балтська міська рада Одеської області посилається на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 22.01.2008 р., якою підтверджено факт права власності територіальної громади міста на основні засоби КП „Міськкомунгосп”. Проте, вказана копія постанови, яка зазначена у додатку до скарги, не була виявлена робітниками Відділу господарського забезпечення та контролю господарського суду Одеської області при розкриванні конверту, про що ними було складено акт від 22.11.2010 р. № 1166.

Відповідно до ст. 23. Закону (№2343-ХІІ) з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута, якщо цього не було зроблено раніше.

Згідно з п. 1 ст. 25 Закону (№2343-ХІІ) на ліквідатора з дня його призначення покладені повноваження, зокрема, щодо здійснення інвентаризації та оцінки майна банкрута згідно з законодавством; аналізу фінансового становища банкрута; виконання повноважень керівника (органів управління) банкрута; вживає заходів, спрямованих на пошук виявлення та повернення майна банкрута, очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу, подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника, тощо.

В пункті 1 статті 26 Закону (№2343-ХІІ) зазначено, що усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси, за винятком об’єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об’єктів комунальної інфраструктури, які в разі банкрутства підприємства передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансування в установленому порядку.

Пунктом 1 ст. 32 Закону (№2343-ХІІ) встановлено, що після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації); відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.

Отже, виходячи із викладених норм, а також враховуючи системний аналіз положень ст.ст. 25, 26, 29, 30 Закону (№2343-ХІІ), відповідальність за формування ліквідаційної маси боржника та відповідності такого формування вимогам законодавства, зокрема ст. 26 Закону (№2343-ХІІ), покладений на ліквідатора боржника та не потребує затвердження судом.

Відповідно до статті 23 Закону (№2343-ХІІ) з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, зокрема, скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

У зв’язку з недоведеністю Балтською міською радою Одеської області твердження про те, що до складу ліквідаційної маси КП „Міськкомунгосп” увійшло майно, яке належить Балтської міської ради Одеської області на праві власності, не надання доказів, які підтверджують ці доводи та склад цього майна, господарський суд вважає за належне відмовити Балтської міської раді Одеської області у задоволенні заяви про забезпечення позову.

Відповідно до п. 5 ст.3-1 Закону (№2343-ХІІ) арбітражний керуючий зобов'язаний: здійснювати заходи щодо захисту майна боржника; аналізувати фінансову, господарську та інвестиційну діяльність боржника, його становище на ринках; в порядку, установленому законодавством, надавати державному органу з питань банкрутства інформацію, необхідну для ведення Єдиної бази даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство; виконувати інші повноваження, передбачені цим Законом.

Пунктом 6 статті 3-1 Закону (№2343-ХІІ) встановлено, що при реалізації своїх прав та обов’язків арбітражний керуючий зобов’язаний діяти сумлінно та розумно з урахуванням інтересів боржника та його кредиторів.

Відповідно до приписів Закону (№2343-ХІІ) підставою для припинення повноважень ліквідатора повинно бути доведення факту невиконання або неналежне виконання арбітражним керуючим своїх обов’язків, визначених Законом.

Таким чином, дії ліквідатора КП „Міськкомунгосп” щодо включення майна боржника, яке належить йому на праві власності не суперечать положенням Закону (№2343-ХІІ).

Крім того, доказів які б свідчили про противоправну поведінку арбітражного керуючого –ліквідатора Дарієнка В.Д. при невиконанні або неналежному виконанні їм своїх обов’язків відповідно до вимог Закону (№2343-ХІІ) Балтською міською радою Одеської області не надані.

Керуючись ст.ст. ст.ст. 3-1, 22-26, 29-34 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

У Х В А Л И В:

1. Відмовити Балтській міській раді Одеської області у задоволені заяви про забезпечення позову.

2. Відмовити Балтській міській раді Одеської області у задоволені заяви про припинення провадження у справі.

3. Відмовити Балтській міській раді Одеської області у задоволені скарги на дії ліквідатора КП „Міськкомунгосп” –арбітражного керуючого Дарієнка В.Д.

4. Копію ухвали надіслати: кредиторам, ліквідатору Дарієнко В. Д., Балтській міській раді Одеської області.

Повний текст ухвали складено 13.12.2010р.

Суддя Зеленов Г.М.


Судовий реєстр по справі 21-32-24/8-08-474

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
13497868 Ухвала 11.01.2011 Зеленов Г.М. Господарський суд Одеської області Господарське
13063323 Ухвала 22.12.2010 Зеленов Г.М. Господарський суд Одеської області Господарське
12882449 Ухвала 09.12.2010 Зеленов Г.М. Господарський суд Одеської області Господарське
12431848 Ухвала 18.11.2010 Зеленов Г.М. Господарський суд Одеської області Господарське
11450295 Ухвала 09.09.2010 Зеленов Г.М. Господарський суд Одеської області Господарське
11450296 Ухвала 09.09.2010 Зеленов Г.М. Господарський суд Одеської області Господарське
11376250 Ухвала 15.07.2010 Зеленов Г.М. Господарський суд Одеської області Господарське
11374749 Ухвала 11.05.2010 Зеленов Г.М. Господарський суд Одеської області Господарське
11374751 Ухвала 11.05.2010 Зеленов Г.М. Господарський суд Одеської області Господарське
11364073 Ухвала 04.03.2010 Зеленов Г.М. Господарський суд Одеської області Господарське
11360526 Ухвала 18.02.2010 Зеленов Г.М. Господарський суд Одеської області Господарське
6519865 Ухвала 12.10.2009 Зеленов Г.М. Господарський суд Одеської області Господарське
5514031 Ухвала 20.07.2009 Зеленов Г.М. Господарський суд Одеської області Господарське
5816619 Ухвала 06.07.2009 Зеленов Г.М. Господарський суд Одеської області Господарське
6147864 Ухвала 06.07.2009 Зеленов Г.М. Господарський суд Одеської області Господарське
5527049 Постанова 30.03.2009 Грабован Л.І. Господарський суд Одеської області Господарське
5959730 Ухвала 18.02.2009 Грабован Л.І. Господарський суд Одеської області Господарське
6292469 Ухвала 28.01.2009 Грабован Л.І. Господарський суд Одеської області Господарське
5424034 Ухвала 26.01.2009 Бахарев Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
5610005 Ухвала 26.01.2009 Бахарев Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське