Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 04-05/27-134-9б

Дата ухвалення рішення:
05.12.2007
Зареєстровано:
12.12.2007
Cуддя:
Тарапата С.С.
Оприлюднено:
12.12.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Донецької області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

У Х В А Л А

ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ ПРО БАНКРУТСТВО

05.12.07р. № 04-05/27-134-9б

за заявою кредитора (заявника) Горлівської об’єднаної державної податкової інспекції м.Горлівка

до боржника Приватної фірми „Дакк” м.Донецьк

про визнання банкрутом


Суддя С.С.Тарапата

До господарського суду надійшла заява Горлівської об’єднаної державної податкової інспекції м.Горлівка №12028/10-013 від 21.11.07р. про порушення справи про банкрутство Приватної фірми „Дакк” м.Донецьк відповідно до ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

В заяві про порушення справи про банкрутство кредитор посилається на наявність заборгованості боржника перед бюджетом в сумі 11163,80грн. та відсутність боржника за адресою місцезнаходження.


В силу ст.1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” боржник – це суб'єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами....

Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи Приватної фірми „Дакк” до заяви не додано.

Пунктом 2 статті 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що у разі, якщо боржник не включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України або до Реєстру суб'єктів підприємницької діяльності суддя господарського суду відмовляє у прийнятті заяви про порушення справи про банкрутство.

До заяви про порушення справи про банкрутство кредитором не надані докази того, що станом на теперішній час боржник включений до Реєстру суб'єктів підприємницької діяльності, відповідна інформація в заяві також не вказана.

Згідно наданої суду довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, наданої державним реєстратором виконавчого комітету Горлівської міської ради, в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців не знайдено відомостей про проведення реєстраційних дій стосовно приватного підприємства приватної фірми „Дакк” (ідентифікаційний код 20338617).

Довідка управління статистики щодо включення Приватної фірми „Дакк” до ЄДРПОУ станом на 2007 рік до заяви не додана.

В тексті заяви вказано, що до заяви додається ксерокопія свідоцтва про державну реєстрацію Приватної фірми „Дакк”. В переліку додатків до заяви під номером 2 значиться „копія свідоцтва про реєстрацію на 1 листі”. Фактично до заяви додана ксерокопія свідоцтва №18-8/01-729, виданого Приватній фірмі „Дакк” Донецьким обласним управленням статистики 22.11.93р., в якому міститься інформація про присвоєння боржнику кодів (ідентифікаційного, видів діяльності, КВЕД та інших). Юридична адреса боржника у вказаному свідоцтві не вказана.


Пунктом 1 статті 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором у разі, якщо керівні органи боржника- юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

Відповідно до п.7 ст.7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” заява кредитора повинна містити докази обґрунтованості вимог кредитора та інші обставини, на яких ґрунтується заява кредитора.


В обґрунтування відсутності керівних органів боржника за місцезнаходженням до заяви додані декілька актів перевірки місцезнаходження платника податків.

Надані суду акти перевірки місцезнаходження боржника від 09.12.03р. та від 17.03.06р. містять відомості, які, як зазначено в актах, записані зі слів сусідів. Представниками власників приміщень акти не підписані.

Акти обстеження від 12.07.05р. та від 25.10.07р. також складені без участі представника власника приміщення.

В постанові ВДВС Ворошиловського районного управління юстиції у м.Донецьку про закінчення виконавчого провадження від 15.05.07р. зазначено, що згідно акту державного виконавця боржник за вказаною у наказі адресою не знаходиться. При цьому в тексті постанови адреса боржника вказана – м.Донецьк, б.Шевченко, 20/714. Акт державного виконавця на предмет обстеження місцезнаходження боржника в ході виконавчого провадження до заяви не доданий.

У вступній частині заяви в реквізитах сторін кредитором зазначено, що юридичною адресою боржника є м. Донецьк, бул.Шевченко, 20/714. В той же час доданими до заяви документами відповідна інформація не підтверджена. До того ж, згідно п.3 Статуту боржника, зареєстрованого виконкомом Калінінської районної ради народних депутатів м.Донецька 24.09.93р., юридичною адресою фірми є м.Донецьк, вул..Краснофлотська, 88а, кв.53.


За таких обставин вказані акти не можуть вважатися належними доказами відсутності керівних органів боржника за місцезнаходженням.

Інформація державного реєстратора про реєстрацію відомостей про відсутність боржника за місцезнаходженням відповідно до вимог п.4 ст.17 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” від 15.05.03р. до заяви не додана.

Таким чином суд вважає не доведеним факт відсутності боржника за місцезнаходженням.


Про факт ненадання боржником звітності до податкового органу більше року в заяві взагалі не вказано.


Згідно ст. 9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суддя повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, про що виносить ухвалу, якщо:

- у заяві не вказано повне найменування сторін, їх поштову адресу та інші відомості, перелічені в статті 7 цього Закону;

- з інших підстав, передбачених ст. 63 ГПК України з врахуванням вимог цього Закону.

Відповідно до п. 3 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо в заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини.


Враховуючи викладене, заява про порушення справи про банкрутство підлягає поверненню без розгляду на підставі п.1 ст.9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Відповідно до п.2 ст.9 вказаного закону повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.


Керуючись ст.1, п.7 ст.7, п.1 ст.9, ст.52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п.3 ст.63, ст.86 ГПК України господарський суд

У Х В А Л И В:


Заяву Горлівської об’єднаної державної податкової інспекції м.Горлівка про порушення справи про банкрутство Приватної фірми „Дакк” м.Донецьк повернути без розгляду разом з доданими до неї документами.


Додаток: заява з доданими документами на 72 аркушах.Суддя Тарапата С.С.Вик. тел.

Надруковано примірників - :

- господарському суду Донецької області,

- сторонам,Судовий реєстр по справі 04-05/27-134-9б

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
19878427 Ухвала 06.12.2011 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
1192443 Ухвала 05.12.2007 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське