Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 4/0256

Дата ухвалення рішення:
30.11.2007
Зареєстровано:
12.12.2007
Cуддя:
Гриців В.М.
Оприлюднено:
12.12.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Львівської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128


УХВАЛА


30.11.07 Справа№ 4/0256


Суддя господарського суду Львівської області Гриців В.М. розглянув заяву приватного підприємства «Одетта» про порушення справи про його банкрутство


ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство «Одетта», від імені якого діє ліквідатор, звернулося до господарського суду Львівської області з заявою на підставі ст.51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”. Просить суд порушити провадження у справі про банкрутство приватного підприємства «Одетта», оскільки заборгованість боржника перед кредиторами становить 28665,30 тис. грн., а активів для її погашення немає.


Заяву про порушення справи про банкрутство приватного підприємства «Одетта»слід повернути без розгляду з огляду на наступне.

Відповідно до вимог ст.51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Однак суду не подано належних доказів про прийняття засновниками рішення про ліквідацію приватного підприємства «Одетта»та повноваження ліквідатора приватного підприємства «Одетта».

Зокрема, ст.ст.17,18,34,35 ЗУ „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” встановлено, що:

1. Відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України;

2. В Єдиному державному реєстрі містяться, зокрема, такі відомості щодо юридичної особи:

- прізвище, ім'я, по батькові та ідентифікаційні номери фізичних осіб - платників податків, які обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, уповноважених представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори;

- дані про наявність обмежень щодо представництва від імені юридичної особи;

- дані про перебування юридичної особи в процесі припинення, зокрема дата реєстрації рішення засновників (учасників) або уповноважених ними органів про припинення юридичної особи, відомості про комісію з припинення (ліквідатора, ліквідаційну комісію тощо);

3. Якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

4. Для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення щодо припинення юридичної особи заявник повинен подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору такі документи: 1) нотаріально посвідчену копію рішення засновників (учасників) або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи; 2) документ, що підтверджує внесення плати за публікацію повідомлення про прийняття засновниками (учасниками) або уповноваженим ними органом рішення щодо припинення юридичної особи у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації;

5. Державний реєстратор за відсутності підстав для залишення документів, які подані для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, без розгляду повинен у день надходження цих документів внести до Єдиного державного реєстру запис про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи та в той же день повідомити органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування відомості про внесення такого запису.


Заявник не описує у своїй заяві, чи подавалось рішення про ліквідацію приватного підприємства «Одетта», створення та склад ліквідаційної комісії до державного реєстратора, як того вимагає ст.ст.34,35 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”; чи опубліковане оголошення про прийняття рішення про ліквідацію приватного підприємства «Одетта»в друкованих засобах; чи звернулися до ліквідаційної комісії кредитори в порядку, передбаченому ст.ст.110-112 ЦК України та чи розглянуто їх вимоги.


З огляду на викладене до заяви не додано належних доказів, що підтверджують статус та повноваження ліквідатора Сольського В.С., зокрема підписувати заяву про порушення провадження у справі про банкрутство приватного підприємства «Одетта».

Зі змісту поданої суду заяви не зрозуміло підстав виникнення та не підтверджено наявності заборгованості приватного підприємства «Одетта»у сумі 28665,30 тис.грн., а отже, заявник не навів у поданій суду заяві достатніх підстав для порушення провадження у справі про банкрутство приватного підприємства «Одетта».

Керуючись ст.ст. 1, 6, 7, 51, п.1 ст.9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п.п.1,3 ст.63 ГПК України, суддя

УХВАЛИВ:

Заяву приватного підприємства «Одетта»про порушення справи про його банкрутство і додані до неї документи (усього –10 аркушів) повернути без розгляду.


Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.

Суддя Гриців В.М.


Судовий реєстр по справі 4/0256

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
10763507 Ухвала 09.08.2010 Гриців В.М. Господарський суд Львівської області Господарське
4993893 Ухвала 09.10.2009 Гриців В.М. Господарський суд Львівської області Господарське
1192270 Ухвала 30.11.2007 Гриців В.М. Господарський суд Львівської області Господарське